Verwijlen is vooral boos op Zichzelf Ze hebben ook sapjes in Holland House 12 OLYMPISCHE SPELEN RIO 2016 Dat ik hier sta is een wonder. Je moet bij de beste twee van Europa horen. »4 De Olympische Spelen en Bas Ver wijlen waren gisteren geen vrien den, concludeerde de schermer zelf. Hij had ruzie met zijn degen, met het 'draadloze flutsysteem' dat de punten telt, met zijn tegen stander en uiteindelijk vooral met zichzelf. Na tien minuutjes zaten zijn derde Spelen er alweer op. De Rus Anton Avdeev liep vanaf 9-9 in no-time weg naar 15-9. De Russische oud-wereldkam pioen is wat afgegleden op de we reldranglijst. „Maar dat zegt niets. Van de 38 schermers op dit toer nooi kunnen er 35 een medaille winnen. We wisten hoe deze Rus schermt. Laf, hij doet pas wat als jij aanvalt. Maar goed, ik zou het ook zo hebben gedaan." Ondanks de uitgebreide tacti sche voorbeschouwingen liep Ver wijlen toch te vaak in het mes. „Ik kan dit alleen mezelf verwijten", erkende de Brabander. Van excu ses - al na 3 seconden lag de partij stil door problemen met zijn de gen - wilde hij niet weten. Ook die verre van vlekkeloze voorberei ding afgelopen jaren telde niet meer mee. „Dat is lang geleden. Ik voelde me goed, was er klaar voor." In 2014 werd Verwijlen door de schermbond en NOC*NSF ge scheiden van zijn coach en vader Roel. Met een andere bondscoach zou hij meer progressie boeken, was de gedachte. Het tegenoverge- stelde gebeurde. Verwijlen zakte ver weg op de wereldranglijst en stopte vorig jaar met de Hongaar se trainer Gabor Salomon. Zon der financiële steun van de bon den greep hij terug op zijn vader en plaatste zich alsnog voor Rio. „Dat ik hier sta, is een wonder. Je moet bij de beste twee Europea nen horen." Financieel De vraag aan de 32-jarige Verwij len: wat nu? „Daar heb ik natuur lijk nog niet over nagedacht, maar ik zag net een Hongaar van 41 jaar winnen. Dus ja, Tokio, waarom niet. Maar dan zal er wel wat moeten gebeuren, financieel gezien. Er zal binnenkort wel een gesprek komen. Dat zien we dan wel. Nu baal ik gewoon, ook voor alle mensen die zijn meegeko men", besluit Verwijlen, vech tend tegen de tranen. Het besluit van turner Yuri van Gelder om naar het Holland Hou se te gaan is iets wat hij zelf bekok stoofd heeft. Na een interview met de NOS is hij door een mede werker weer in het Olympisch Dorp afgezet en besloot toen zelf om weer op pad te gaan. Geen makkelijke onderneming, want vanuit het Olympisch Dorp is het Holland Heineken House zeker een uur reizen. Staat het Holland House gelijk aan een soort après-skibar? Een echt feestcafé? „Nee. We zijn zo veel meer dan dat", vertelt een woordvoerder. „Het draait hier om de sport. Dat staat centraal. Mensen kunnen hier de hele dag sport kijken en zelf sporten. Daar naast vieren we de successen van TeamNL en willen we samen het oranjegevoel beleven. Ja, we vie ren een feestje als er iets te vieren valt. We zijn trots op onze spor ters. Maar een feesttent? Dat is veel te kort door de bocht. Er ge beurt hier zoveel meer." Eigen schuld Heineken baalt van het nieuws. „Het is voor iedereen ontzettend balen. Daar zijn wij zeker geen uit zondering in." De sfeer in het Hol land House heeft er in ieder geval niet onder te lijden. „Sporters zijn zelf verantwoordelijk. Je bent toch volwassen? Of ze hier in het HHH nou veel gaan drinken of ergens anders, ze kiezen er zelf voor. Het hoeft niet. Je kan ook gewoon co la, sapjes en zelfs Hollandse melk krijgen", vindt bezoeker Alex Of ze hier in het HHH nou gaan drinken of ergens anders, ze kiezen er zelf voor. Smits uit Nijkerk. Het gevoel van 'eigen schuld, dikke bult' over heerst in het Hollandse clubhuis, maar gaat hand in hand met dat ie dereen het ook ontzettend sneu vindt. „Die jongen zijn leven is nu kapot. Dat wordt nooit meer wat." Rapporteren Crewleden willen niet veel zeg gen over het bezoek van Yuri. „Ja, hij is hier geweest, maar verder weten we er niks van." Navraag bij NOC*NSF leert dat medewer kers niet vooraf geïnstrueerd zijn over hoe ze om moeten gaan met sporters die over de schreef gaan. Ze zijn in ieder geval niet ver plicht om dergelijk gedrag te rap porteren." woensdag 10 augustus 2016 «cl»** Voor schermer Bas Verwijlen za ten de Olympische Spelen in Rio de Janeiro er al na één optreden op. De Rus Anton Avdeev scha kelde de Nederlander, die in de eerste ronde een bye had, in de tweede ronde uit: 15-9. Rik Spekenbrink Rio de Janeiro Bas Verwijlen Niks lukte gisteren bij Bas Verwijlen. „Maar ik kan dit alleen mezelf verwijten", erkende hij. foto's pro shots Meerdere bezoekers en mede werkers van het Holland House hebben Yuri van Gelder zater dagavond gezien. En ook een woordvoerder van Heineken zelf bevestigt dat 'The Lord of the Rings' er is geweest. Maar of Heineken schuldig is aan het aanbieden van een plek waar al cohol kan worden gedronken? „Onzin", vinden bezoekers en oranjefans. „Je kiest er toch zelf voor om te gaan zuipen?" Bonne Kerstens Rio de Janeiro —Alex Smits, bezoeker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61