uit het hoofd? 'Boos oog' Van den Berg houdt pers in Rio bezig 9 oog van luidruchtige Brazilianen olympische debuut moeten wach ten. Ze ging in 2008 wel mee naar de Spelen in Peking, maar als oe fenpartner van andere judoka's. En vier jaar geleden kreeg Elisabeth Willeboordse voor Londen dus de voorkeur. Van Emden vond het oneerlijk en startte moeizaam voor de volgende olympische cy clus. Leuk was dat haar plaaggeest van toen, Willeboordse, zich giste ren op Twitter als een van haar grootste supporters ontpopte. 'Laatste uur al 4x naar toilet ge rend, angst om partij te missen. kenners. „Het is te hopen dat Kim overal vat op houdt", zegt ex- bondscoach Marjolein van Unen. „Als dat lukt dan is goud moge lijk." Arens zal Polling straks bij het ontbijt vertellen wie haar eerste tegenstander is, want die infor matie wil de judoka nooit eerder hebben. Het zou haar te veel aan het denken zetten. Polling is als nummer één van de wereldrang lijst in de eerste ronde vrijgeloot. Daarna treft ze de winnares van de partij tussen de Chinese Chao Zhou en de Japanse Haruka Tachi- moto. Arens rekent op Tachimoto. „Dat is meteen een knaller, maar het moet kunnen. Ze heeft al twee keer van haar gewonnen, ook één keer verloren met een waza-ari, maar Kim had toen drie of vier yuko's." Bosch is benieuwd. De 36-jarige voormalig topjudoka stond één keer tegenover Polling op de ta- tami, in 2012. „Die partij won ik, vrij simpel." Ze was wel een ju doka die het Polling met haar slimheid en stijl lastig kon maken, meent Bosch. „Ik zou met de ene hand haar revers vastpakken en met de andere haar mouw. Dan zou ik twee minuten wachten en haar laten uitrazen. Ik hoop dat haar tegenstanders hier in Rio niet zo bijdehand zijn." Want natuurlijk zit het in de planning dat Bosch haar opvolg ster in de studio ontvangt. Het liefst met goud om de nek. „Laat haar eerst maar judoën. Daarna is ze van harte welkom bij ons." Benen trillend onder mijn bureau stoel'. En na het brons: 'Ze flikt het gewoon!' „Het is allemaal niet voor niets geweest", concludeerde Van Em den aan het einde van de dag. „Hier heb ik het al die jaren voor gedaan." PROGRAMMA De 2i-jarige Brabander bereikte de achtste finales van het olym pisch toernooi, waarin hij vrijdag in actie komt. Maar de vragen na zijn kwalificatie gingen vooral over zijn fysieke gesteldheid: Van den Berg stond met een bloeddoorlopen rechteroog op de baan. De boogschutter uit Heeswijk- Dinther vertelde naderhand dat hij daags voor de kwalificatieronde be hoorlijk ziek was geworden. „Ik voelde me beroerd en moest over geven. Toen ik daarmee bezig was, knapte een adertje in mijn oog. Het ziet er ernstiger uit dan het het is", zei Van den Berg. De nummer vijf van de wereld- rangslijst in de olympische disci pline recurve schakelde ondanks het ongemak Hans Arne Jensen uit Tonga en de Turk Mete Gazoz met 7-3 uit. „Het belemmert mijn zicht niet. Ik schiet al verscheidene dagen zo, maar dat viel niet op omdat ik mijn bril op had. Dat was nu niet nodig en dus zag iedereen dat oog meteen." RIO-FLITSEN woensdag 10 augustus 2016 GO Kim Polling (- 70 kg) Vandaag 15.00 uur Start eerste ronde (Polling begint in tweede ronde) 16.31 uur Polling in tweede ronde Tegen winnares van partij tussen Chao Zhou (Chi) en Haruka Tachimoto (Jap) 17.27 uur Start kwartfinales 20.58 uur Start halve finales 21.26 uur Wedstrijden om brons 21.40 uur Finale Overige Nederlanders Vandaag Noël van 't End (tot 90 kilogram) 16.24 uur Eerste ronde Tegen Otgonbaatar Lkhagvasuren (Mongolië) Morgen Henk Grol (tot 100 kg), Marhinde Verkerk (tot 78 kg) Vrijdag Roy Meyer (+100 kg), Tessie Savelkouls (+78 kg). RIO DE JANEIRO Even was hij 'hot' in Rio. Talloze internationale mediavertegenwoordigers wil den weten wat er toch aan de hand was met Sjef van den Berg. Meer nog dan de prestaties van de Nederlandse boogschutter viel zijn angstaanjagende 'boze oog' op. Boogschutter Sjef van den Berg in actie met zijn veelbe sproken rode oog. FOTOEPA Bokser Enrico La Cruz heeft in de achtste finales niet kunnen stunten. De 22-jarige lichtge wicht uit Huissen leverde een uit stekende partij af tegen Otgondalai Dorjnyambuu uit Mongolië, de nummer zes van de plaatsingslijst. De jury gaf na drie ronden de Aziaat het voordeel van de twijfel: 2-1 (29-28 27-30 29-28). Plankzeiler Dorian van Rijssel- berghe is koploper Nick Demp- sey tot op één punt genaderd. De titelverdediger in de RS:X- klasse won twee races en werd een keer vierde. Het eerste optreden van ju doka Frank de Wit op de Spelen was van korte duur. De 20-jarige Nederlander ging gisteren in de klasse tot 81 kilogram onderuit tegen de als vierde geplaatste Bulgaar Ivaylo Ivanov. Kiki Bertens en Jean-Julien Rojer zijn op basis van hun ran king definitief toegelaten tot het gemengd dubbeltoernooi. De twee Nederlandse tennissers spelen in de eerste ronde tegen het Amerikaanse duo Venus Wil liams en Rajeev Ram. De beachvolleyballers Reinder Nummerdor en Christiaan Va renhorst hebben ook hun tweede groepswedstrijd winnend afgesloten. Het Nederlandse duo had drie sets nodig tegen de Polen Grzegorz Fijalek en Mari- usz Prudel. Voor Novak Djokovic zitten de Spelen erop. De Servische ten nisser, nummer één van de we reld, verloor met landgenoot Nenad Zimonjic in het dubbel spel van de Brazilianen Marcelo Melo en Bruno Soares: 4-6, 4-6. Djokovic verloor in het enkelspel al van Juan Martin del Potro. Drievoudig olympisch kampi oene schaatsen Martina Sabli- kova mag niet starten op de tijd rit. De 29-jarige Tsjechische was door de Tsjechische wielerbond wel geselecteerd, maar de UCI was het niet eens met de selec tiecriteria en ging met succes in beroep bij sporttribunaal CAS. Jf A Olympisch debutant Enrico La Cruz (r) wordt in de verdedi ging gedrongen door Otgondalai Dorjnyambuu. foto anp De bronzen medaille is binnen. Anicka van Emden kan het nog amper geloven. FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58