i ZEELAND 9 Haar drang om te zorgen zat er al vroeg in. „Oudste van vier kinderen hè", probeert Marije Bin een verklaring te vinden voor haar zorgzaamheid. Marije werkt tijdens de zomermaanden bij SVRZ Ter Valcke in Goes. Ik weet niet beter dan dat ik al van kleins af aan het zorgen ben e 23-jarige bru nette volgt de opleiding So cial Work en probeert zo veel mogelijk ervaring op te doen. Ze wil heel allround wor den. Heeft al ervaring opgedaan van baby's tot boefjes. De laatste categorie maakte het haar niet al tijd makkelijk tijdens een stage in de Penitentiaire Inrichting Toren- tijd in Middelburg. Maar ook dat hoort erbij en dat realiseert ze zich maar al te goed. Drie weken werkt ze nu als acti viteitenbegeleidster én op de dag behandeling in SVRZ Ter Valcke. Ze doet alles: van eten geven tot ac tiviteiten begeleiden en van bewo ners wassen tot medicatie uitzet ten. De afwisseling vindt Marije het leukst. Ze voelt zich nergens te goed voor. Dat straalt ze ook uit. Haar ontwapenende enthousiasme werkt als een betovering bij de mensen die ze aanspreekt. Nee hoor, het kost haar allemaal geen moeite, ze doet gewoon waar ze goed in is: zorgen. „Ik ben niet an ders gewend. Wij hadden thuis vroeger altijd pleegkinderen, dus ik weet niet beter dan dat ik al van kleins af aan het zorgen ben." De waardering die ze krijgt van haar collega's en bewoners is haar grote drijfveer. „Ik ben al snel te vreden hoor. Het zit 'm in kleine dingen als bewoners die actief meedoen aan een activiteit of een collega die tegen me zegt dat we fijn samen hebben gewerkt." Vanochtend staat Marije inge deeld bij de braintrainer, een spel om het denkvermogen en het ge heugen te stimuleren. Samen met een collega heeft ze alles klaarge zet in het grand café. Marije gaat een aantal deelne mers ophalen op de dagbehande ling. Daar aangekomen slalomt ze zich een weg langs de opgestelde rollators en begroet iedereen die binnen zit. „Meneer Geelhoed, doet u ook mee aan de braintrai ner?", vraagt Marije terwijl ze zich over de man buigt. „Gezellig", zegt ze als hij bevestigend antwoordt. Vijf deelnemers heeft ze van daag. Voor iedereen opgehaald is Marije Bin (23) ouderenzorg én in de startblokken zit, is ze goed en wel tien minuten verder. Het spelt begint. De onderwerpen die aan bod komen lopen zeer uit een: van cashewnoten tot Parijse gebouwen en van belangrijke presi denten tot Peppi en Kokki. Met veel geduld probeert Marije de deelnemers de antwoorden te ont futselen. Ze benadert ze ieder op een an dere manier. De één spreekt ze aan bij de voornaam ('Weet je het antwoord, Ben?') de ander tu toyeert ze. Marije: „Ik probeer me aan te passen aan de mensen en kijk naar de behoeften die ze heb ben." Ja, ze weet waar ze aan be gint met een baan in de zorg. Ze weet dat het lichamelijk zwaar is en weet dat het mentaal ook een behoorlijke impact kan hebben. ,Het klinkt misschien heel gek, maar ik kan dingen goed relative ren. Op mijn werk ben ik mijn pro fessionele zelf en thuis ben ik mijn privé zelf. Trieste dingen kan ze goed in perspectief plaatsen. „Nare dingen als de dood horen bij het leven, dat is een logisch ge volg." Tuurlijk raakt het haar. Af en toe thuis even lekker uithuilen helpt om te ontladen. Het soms negatie ve en zware imago van het beroep schrikt haar niet af. „Ik ben liever werkloos in de zorg, dan ongeluk kig met een baan in de econo mie." PZC ONLINE Barry Smit @barrysmit Ik eet overigens al m'n woorden op als Van Gelder ge snoven heeft en ze dit nu stilhouden zodat hij zonder ar restatie Brazilië kan verlaten. woensdag 10 augustus 2016 Marije geniet ervan als bewoners actief meedoen aan een acti- „Ik probeer me aan te passen aan de mensen en kijk naar de vieteit. behoeften die ze hebben", aldus Marije Bin. Liever werkloos in de zorg dan ongelukkig in een andere baan Winnie de Witte-van Dam Marije Bin, vakantiekracht Naam: Marije Bin Woonplaats: Schouwen-Dui- veland Leeftijd: 23 School: tweede jaar opleiding Social Work aan de HZ in Vlis- singen Vakantiebaantje: Activitei tenbegeleidster en mede werker dagbesteding in verpleeghuis Ter Valcke in Goes. Verwachting: 'Er proberen uit te halen wat erin zit.' UW REACTIE Dinsdagmorgen vond wegin- specteur Wilco een verlaten huisdierenmandje langs de N57 bij Vrouwenpolder. Het dier dat erin zat, vermoedelijk een kat of een hond, heeft hij nog niet gevonden. Daniella Eggermont reageert met: „Ik vraag mij toch af wat voor kt.thomels dat zijn, Bah ik gruw van zulke wezens." Camien Den Haan zegt: „Eerst maar afwachten of er ook werkelijk een dier ingeze ten heeft." TWITTER Topturner Yuri van Gelder is voor straf naar huis ge stuurd door de leiding van de Nederlandse Olympische ploeg omdat hij is uitgegaan in Rio de Janeiro en daarbij al cohol dronk. Op social media worden er vele meningen ge ventileerd; van mensen die het flauw vinden maar ook an dere die het volledig eens zijn met de beslissing van NOC*NSF. ONLINE TOP 5 Best gelezen op pzc.nl: 1. Weeronline waarschuwt voor waterhozen in Zeeland 2. Neef uit VS naar Zeeland voor zoektocht Amerikaanse oorlogsvlieger 3. Huisdier gedumpt bij Vrou wenpolder 4. Tarweoogst in Zeeland valt tegen: minder kilo's en lage prijzen 5. Van Assche: Ik denk dat Yu ri van Gelder heel dom is ge weest Kijk op www.pzc.nl of ©pzcredactie facebook.com/depzc ©pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41