Danny en Christien Buijsrogge horecatoppers van Zeeland 4 ZEELAND IÉ Martijn rijdt zo'n drie weken met de Ticketbox rond op lijn 864, de zomerdienst op Walcheren. „Het werkt top", vertelt hij enthou siast vanachter het stuur. „Nu moet ik kaartjes afscheuren en af stempelen. Dat verdwijnt. Voortaan tik ik op het aanraak- scherm in waar iemand naar toe moet, welke kaartjes die moet hebben en hoeveel. Het apparaat rekent uit hoeveel de reiziger moet betalen. En die rekent af met pinpas of creditcard. Dat kan zelfs draadloos. Pijlsnel." Ook maakt de Ticketbox het werk van Martijn eenvoudiger en veiliger. „Ik hoef niet meer na te denken over hoeveel zones ik moet afstempelen. En het groot ste voordeel: het geld gaat de bus uit. Het werk wordt daardoor een stuk veiliger." Vervoersbedrijven hebben afge sproken dat vanaf 2018 niet meer met contact geld kan worden be taald in de bus. Connexxion denkt dat de Ticketbox zowel voor chauffeurs als reizigers een gemak is. Al heeft invoering veel met veiligheid te maken. „Con nexxion, Arriva en Syntus heb ben de afgelopen maanden vijf overvallen gehad", vertelt Nicky Jansen van Connexxion. „Dat zijn echt menselijke drama's. We tes ten nu digitale kassa's. Arriva heeft na de overvallen pinautoma ten op de bus gezet. De Ticketbox gaat wat verder en kan meer. De vervoerders kijken met elkaar mee om te zien wat het beste is." De digitale kassa voor de bus is op de toekomst voorbereid, zegt Jansen. „Je kunt ook met barcode en QR-code betalen. Dus als je straks via je smartphone een kaartje koopt, kun je met de QR-code op je telefoon of smart- watch inchecken." Het blijft goedkoper om met de OV-chipkaart in te checken, zegt Charles Tournoij van Con nexxion in Middelburg. „Wagen verkoop is altijd duurder. Dat is nu ook al zo." En de kosten voor Connexxion zelf? Jansen: „Straks hebben we geen kaartjes, weg- werp-OV-chipkaarten (niet mi lieuvriendelijk), kluizen voor het contante geld en geldvervoer meer nodig. Dat scheelt veel." De proef duurt tot 4 septem ber. Tournoij: „Dan is de zomer- bus klaar en bekijken we of we de Ticketbox gaan invoeren." 112 NIEUWS Politie pakt mannen op bij Visserijfeesten Schade aan auto's na botsing Drankrijder aangehouden „In Oost-Zeeuws-Vlaanderen was nog geen paviljoen. En zeker niet buitendijks. Kijk eens om je heen, dit is toch prachtig." In de regio was nog geen paviljoen. Kijk eens om je heen, dit is toch prachtig Het ging niet zonder slag of stoot. Watersportvereniging en omwonenden verzetten zich lan ge tijd, maar de Hulster gemeen teraad ging na positieve adviezen van provincie, waterschap en na- tuurverenigingen akkoord met het plan. In maart 2014 openden de Buijsrogges het paviljoen dat toepasselijk 't Schor is gedoopt. Vooral het tempo waarin ze een rendabel bedrijf op poten hebben gezet, maakt volgens de jury in druk. Het is een fors houten pand met een enorm terras dat bijna rondom een panoramisch uitzicht biedt. Sinds de opening is het een pleisterplaats, waar je ook uitgebreid kunt dineren. De exploitanten steken volgens de ju ry veel energie in 'beleving en gastvrijheid'. Ook vormen ze met het personeel een hecht team. „Ik krijg de titel, maar het is echt een teamprestatie", zegt Danny. Waarna de volledige equipe moet poseren voor de fotograaf die KHN-Zeeland heeft ingehuurd. De Buijsrogges mogen nu Zee land vertegenwoordigen in de lan delijke finale van deze wedstrijd. Begin januari 2017, tijdens Hore- cava, wordt de Meest Markante Horecaondernemer van Neder land gekozen. Wat gaan ze vertel len? Danny: „Ons nuchtere ver haal. We zijn Danny en Chris tien..." Christien: „En meer kun nen we er eigenlijk niet van ma ken!" bestuur van Koninklijke Horeca Nederland (KHN). Ook burge meester Jan-Frans Mulder van Hulst was present. Hij overhan digde het paar de oorkonde. Voor de titel 'meest markante horeca-ondernemer' waren nog twee anderen in de race: John van Gilst van Johnny's Taria in Bruinisse en Jean d' Hooge van proeverij De Oesterij in Yerseke. Opmerkelijk is dat de genomi neerden dit jaar allen in het Zeeuwse achterland een succes volle zaak hebben opgebouwd. De Buijsrogges dreven jarenlang café In 't Zicht der Schelde (ach ter de dijk, zonder water in het blikveld!) in Paal, maar hun droom was een mooi paviljoen op de dijk, met uitzicht op het jachthaventje, Saef- tinghe en de Schel de. Gepassioneerde doorzet ters. Innovatief en klant gericht. Om die reden mo gen Danny en Christien Buijsrog ge van paviljoen 't Schor in Paal zich de markantste Zeeuwse ho- reca-ondernemers van 2016/2017 noemen. „Fantastisch. We waren al blij met een nominatie, maar de titel is wel een kroon op ons werk", zegt een wat beduusde Danny. De Buijsrogges treden in de voet sporen van Robbert Roggeband, eigenaar van café De Gekroonde Suikerbiet in Zierikzee. Gisteren middag werden de Buijsrogges ge huldigd door het Zeeuwse regio- woensdag 10 augustus 2016 Danny en Christien Buijsrogge van paviljoen 't Schor in Paal zijn blij met de titel. „Een kroon op ons werk." fotocamileschelstraete Digitale kassa in bus is op proef Het leven van buschauffeur Peter Martijn uit Middelburg zou er wel eens snel heel an ders uit kunnen gaan zien. Nu sleept hij nog elke dag met sta pels kaartjes van bus naar bus. Maar als de proef met de Ticket box succesvol is, vervangt de di gitale kassa van Connexxion al le losse buskaartjes. Jeffrey Kutterink Middelburg Buschauffeur Peter Martijn demonstreert de Ticketbox: de digitale kassa waarmee Connexxion in Zeeland een proef doet. foto lex de meester De politie heeft op de laatste avond van de Visserijfeesten in Breskens twee mannen op gepakt. De bikers zagen zon dagnacht een agressieve man op de kermis. Toen ze de 55-jarige man uit Zuidzande aanspraken, richtte hij zijn agressie op hen. De politie ge bruikte pepperspray om hem te arresteren. Hij is aangehou den voor bedreiging. Ook een 20-jarige Bressiaander is op gepakt. Hij was aan de wan del met meerdere vuilcontai ners en sloeg op de vlucht toen hij werd aangesproken. Hij is later aangehouden. VROUWENPOLDER Twee personenauto's zijn dinsdagmorgen beschadigd geraakt bij een kop-staartbot- sing op de Veersedam in Vrou wenpolder. Een bestuurster is ter contro le per ambulance naar het zie kenhuis gebracht. De auto's botsten omstreeks 10.00 uur op elkaar. Dat gebeurde voor de ver keerslichten van de N57 ter hoogte van het parkeerterrein van het Noordzeestrand aan de Veersedam. Een ambulance en de politie zijn naar de plek van het onge luk gestuurd, maar ter plaatse bleek er vooral blikschade te zijn. VLISSINGEN Op de Menno van Coehoorn- gracht in Vlissingen is maan dagavond een 42-jarige Vlis- singer aangehouden omdat hij met te veel drank op ach ter het stuur zat. De politie hield een blaascon- trole en zette de man om streeks 20.50 uur met zijn au to aan de kant van de weg voor een blaastest. Uit die test bleek dat hij ruim vier maal de toegestane hoe veelheid alcohol op had. Hij blies 955 u/gl, terwijl 220 u/gl (een half promille) het maximum is. Daarop is de Vlis- singer meegenomen naar het bureau en vastgezet in een politiecel. De Meest Markante Horecaondernemer Regio Zeeland 2016/2017 DANNY BUI|SROGGE PAVIDOEN-T SCHOR TE PAAL Danny Buijsrogge, 't Schor Frank Balkenende

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36