Kampeermoe Aftocht Van Gelder na nacht doorhalen 17 °C Kras Kortingsdagen RIO 2016» Info te makkelijk gedeeld Zes miljard voor niets Scholen praten te vrij over hun leerlingen. Daarmee overtreden ze de regels. Walcheren Als scholen gegevens willen delen, moeten ze toestemming vragen Judoka Van Emden pakt brons SPORT8\ Korting op alle reizen! Raakt Frankrijk uit de gratie? »pii e Hybrideauto's leveren milieu niets op e Subsidiegeld weggegooid Onderwijskundigen, pedagogen en psychologen, die op basis- en middelbare scholen werken, ma ken zich grote zorgen over de pri vacy van leerlingen. Scholen we ten niet goed welke informatie ze wel en niet mogen delen, terwijl het om soms zeer gevoelige onder werpen gaat zoals de zorg die een kind nodig blijkt te hebben. Leraren praten met de ouders van een leerling over een autisti sche klasgenoot, met naam en toe naam. Of scholen onderwerpen een kind aan een psychologische test zonder dat de ouders daarvan weten. Deze voorbeelden komen uit een enquête van de Nederland se Vereniging van Pedagogen en Onderwijskundigen (NVO) en het Nederlands Instituut van Psy chologen (NIP). Bij de Autoriteit Persoonsgegevens kwamen de af gelopen anderhalf jaar 500 tele foontjes binnen over de privacy in het onderwijs. Ouders komen er dan bij toeval achter dat er gegevens van hun kinderen bij andere scholen of hulpverleners liggen. Terwijl ze in bijna alle gevallen formeel toe stemming hadden moeten geven. Alleen in noodgevallen geldt die regel niet, bijvoorbeeld bij verden kingen van kindermishandeling. In andere gevallen overtreden scholen strikt genomen de wet. Daar is lang niet iederen zich van bewust. Terwijl het delen van informatie grote gevolgen kan hebben. Bijvoorbeeld als een kind van school wil wisselen, omdat het daar niet de juiste zorg krijgt. Marieke Boon van Ouders en On derwijs krijgt 'regelmatig' klach ten over dergelijke situaties bin nen. Ook Kamerleden krijgen klach ten over scholen die slordig om springen met de privacy van hun leerlingen. Hele dossiers worden soms gedeeld, merkt SP-Kamerlid Tjitske Siderius. D66-Kamerlid Paul van Meenen stelt dat privacy bij scholen niet hoog op de agen da staat.Koepelorganisaties PO en VO Raad proberen tussen de oren te krijgen dat leerlinginformatie niet zomaar mag worden gedeeld. De Autoriteit Persoonsgegevens kan een boete van maximaal 820.000 euro opleggen voor priva- cyschendingen. Nieuwsmedia Pv ZJ C< Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977ocPg HH Zie: kras.nl/actievoorwaarden vanmiddag 16.35 uur: volleybal Italië-Nederland P2, P4 SPORT 4 P6 en ZEELAND2, commentaar School schendt privacy Ellen van Gaaien Hanneke Keultjes Den Haag —Job Vos, adviseur Kennisnet woensdag 10 augustus 2016 De PZC is onderdeel van Koel met regen pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 187 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1