molenaar BLIJF THUIS WONEN MET MOLENAAR 9 Toch nog conservatieve tegenkandidaat T rump ÖZCAN AKYOL Bel 0341 - 27 40 40 voor de gratis brochure of kijk op www.molenaar.nl Met nog maar drie maanden te gaan, krijgt de strijd om het Witte Huis nog een deelne mer erbij. Evan McMullin, een voormalig CIA-medewerker heeft zich gisteren officieel ge registreerd als onafhankelijke kandidaat. De 40-jarige McMullin heeft nog nooit een gekozen ambt vervuld, maar krijgt wel steun uit dat deel van de Republikeinse partij dat niet kan leven met de kan didatuur van Donald Trump. Better for America, een politie- Slagboom geramd door auto en trein ke non-profit organisatie staat achter McMullin, maar het wordt nog moeilijk om hem in alle staten op het stembiljet te krijgen. Ook is het nog maar de vraag of hij genoeg steun van donors kan werven om een nationale campagne te financieren. „In een jaar waar in Amerikanen het vertrou wen in de kandidaten van bei de partijen hebben verloren, is het tijd voor een nieuwe gene ratie van leiders om op te staan", reageerde McMullin. Drie jaar cel voor Duitse neparts Column Het is de zomer van Recep Tayyip Erdogan, die afgelo pen weekend, voor de ver andering, een massabijeenkomst organiseerde teneinde zijn machts positie in eigen land te verstevi gen. U moet weten: vanaf het mo ment dat de coup door burgers werd verijdeld, zijn ze in Turkije deze heroïsche daad iedere avond, zonder uitzondering, op grote plei nen aan het vieren. Daar worden ook de nodige krachttermen, beloftes en com plottheorieën uitgesproken. De focus ligt de afgelopen da gen op vermeende westerse handlangers van de coup plegers, waarmee de presi dent en zijn staf ondubbel zinnig naar Amerika ver wijzen. En passant flirt de regering met de dood straf en dreigt zij de vluchtelin- gendeal met de Europese Unie op te blazen als de visumvrijstel ling voor Turken die naar Europa willen reizen niet rap wordt inge voerd. En dan mocht de Turkse zaakge lastigde van de ambassade in Nederland gisteren in deze krant in een zeer verhelderend inter view vertellen dat zuiveringen noodzakelijk waren en dat vernie lingen en brandstichtingen in Rot terdam en Deventer boosaardige verzinsels zijn. Terwijl al deze berichten me be reiken, moet ik de hele tijd onwil lekeurig aan Frans Timmer mans denken, die zich met hand en tand, niet wars van een demagogische speech, heeft lopen verzetten tegen alle kritiek die er op de deal met Turkije is ontstaan. De laatste weken is de Neder landse vicepremier van het Europees Parlement echter akelig stil. Dat Turkije een essen tiële rolt vervult in het opvangen van Syrische vluchtelingen is evi dent, maar de vraag of we de af spraken met het land ten koste van alles moeten laten doorgaan wordt steeds urgenter. De toon van de Turkse president klinkt met de dag feller, en dat kan ook eenvoudig, want er is niemand die hem tegengas geeft, omwille van de lieve vrede. Onze westerse leiders zijn prag matische types: het indammen van de vluchtelingenstroom weegt blijkbaar nog steeds zwaar der dan democratische waarden en zelfrespect. Op het moment dat heel de wereld angstig naar de radicaliserende ideeën van de Turkse machthebbers luistert, heb ben Frans Timmermans en zijn kliek zich ergens in een hoekje ver stopt, in de hoop dat alle ellende vanzelf weer verdwijnt. De werkelijkheid is dat de sa menwerking met de Turken on houdbaar is. Er moet een nieuw plan voor Syrië komen. Wil ie mand onze leiders wakker schud den? De werkelijkheid is dat de samenwerking met de Turken onhoudbaar is LANGER THUIS WONEN De levertijd van een reguliere traplift uit één stuk is gemiddeld weken. Bij Molenaar kan een traplift al na één dag helemaal op maat op uw trap worden geplaatst. Met de Modul hebben we een modulaire traplift waarvan de losse raildelen uit voorraad leverbaar zijn. Dus vandaag besteld, is morgen in huis. Als u de traplift niet meer nodig heeft dan komen we deze ook nog gratis demonteren. Handig toch? Revolutionair modulair systeem Geen kostbaar maatwerk nodig Vakkundige montage in 1 dag Vandaag besteld, morgen in huis Ook te huurvanaf 1 maand dinsdag 9 augustus 2016 WASHINGTON HILVERSUM Een slagboom in Hilversum is door een trein doormidden gere den, nadat een automobilist de slagboom eerder had geramd. De slagboom was daardoor krom komen te staan, meldt RTV NH op basis van een woordvoerder van ProRail. Ma chinisten toeterden voor de ze kerheid bij de spoorwegover gang Hoge Larenseweg-School- straat, om te voorkomen dat mensen plotseling overstaken en ongelukken ontstonden. BERLIJN Een 41-jarige Duitse neparts heeft gisteren drie jaar gevange nisstraf gekregen. De man, van oorsprong verpleger, heeft zich twee jaar lang voorgedaan als scheepsarts op cruiseschepen. Hij behandelde zowel passa giers als bemanningsleden. Ook heeft hij zich ten minste vijf jaar lang als arts uitgegeven in klinieken in Berlijn. Hij werkte als anesthesist en intensiveca- rearts. Tegen hem waren 63 aanklachten ingediend. @OzcanAkyol De lieve vrede Traplift monteur Ook voor gemeenten en instellingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9