Modern zorgcentrum in Kloosterzande -VLAANDEREN 7 IJzendijkse heeft eigen muziekschool op Cura9ao 1111 "h'i Elsemieke Dellaert (26) woont en werkt op de Antillen. „Bijna alle clichébeelden over Curagao kloppen." lsemieke Dellaert uit IJ zendijke vertrok drie jaar geleden naar Cura sao om daar voor een halfjaar de eigenaresse van een kleine muziekschool te ver vangen. Het liep even anders: Do Re Music groeide onder haar hoede uit tot een grote organisatie met meerdere docenten en 170 leerlin gen. Elsemieke (26) studeerde voor muziekdocente aan het conservato rium in Maastricht. „Ik wilde daar na heel graag in het buitenland wer ken. Ik heb, heel simpel, muziek scholen in allerlei landen gemaild." Ze kreeg antwoord vanuit Curasao. „Van een vrouw met een muziek school die een poosje naar Neder land wilde. Of ik haar school een poosje kon overnemen." Dat wilde Elsemieke wel. En zo verhuisde ze nu drie jaar geleden naar het Antili- aanse eiland. „Na een halfjaar bleek dat die vrouw niet meer terug kwam. Toen heb ik de school over genomen." Elsemieke, die in Willemstad woont, pakte de boel grondig aan: ze veranderde de naam van de school in Do Re Music, maakte een website, moderniseerde het aan bod en ging actief leerlingen wer ven. Met succes: Do Re Music groei de van enkele tientallen leerlingen uit tot een organisatie met vier do centen en zo'n 170 leerlingen. „Iets meer dan de helft zijn kinderen van expats, de anderen Antillia- nen", vertelt Elsemieke. Ze geeft zelf onder meer piano- en gitaarles, en heeft een kinderkoor onder haar hoede. „En ik probeer nieuwe din gen uit. Ik geef les aan twee- en driejarigen, met hun ouders. 'Mu ziek op schoot' noem ik dat. Sinds kort bieden we ook cursussen aan voor singer-songwriters en doen we bandcoaching. Dat is een voor deel van het eiland. Als ik met ini tiatieven kom, ben ik meteen ver nieuwend." Veel van de clichébeelden over de mensen en het leven op de An tillen zijn waar, heeft ze gemerkt. „Op Curasao komt iedereen te laat", vertelt Elsemieke. „Soms be gin ik de les met twee kinderen. De andere vijftien druppelen dan langzaam binnen." Nog één: Antillianen hebben meer ritmegevoel. „Als bij de les sen voor kleuters de muziek be gint, blijven de Nederlandse kinde ren met hun armen over elkaar af- Antilliaanse kinderen hebben veel ritmegevoel. Als ze muziek horen, dansen ze wachten. De Antilliaanse kinderen staan meteen op om te dansen." En het laatste, kloppende clichébeeld: het leven is veel relaxter. „Dingen staan minder vast, mensen leven bij de dag." Alle mooie verhalen ten spijt: het eiland heeft ook zijn beperkingen. „Je komt steeds dezelfde mensen te gen, en er is niet veel te doen. Je raakt dus wel uitgekeken." Aan de andere kant: het wordt woor Else mieke steeds moeilijker achter te la ten wat ze nu opbouwt. „Ik bekijk het per jaar. Als er iets moois voor bij komt, pak ik misschien mijn kof fers. Anders blijf ik nog een poosje" Het gaat er eindelijk van komen: de nieuwbouw en renovatie van woonzorgcentrum Antonius aan de Groenendijk in Kloosterzande. De eerste voorbereidingen zijn al getroffen, zoals sloopwerkzaamhe den en de interne verhuizing van de multifunctionele ruimte, kanto ren, stilteruimte en de kapper. In de loop van het najaar gaat de eer ste paal voor (een deel van) de nieuwbouw in de grond. Zorginstelling Curamus is al en kele jaren bezig met de vernieu wing van het Antonius. Het Hof te Zandeplein was enige tijd in beeld als nieuwbouwlocatie, maar dat duurde (te) lang. De huidige locatie aan de Groenendijk en Pas toor Versterplein, op steenworp af stand van de rooms-katholieke kerk, is bovendien eigendom van Curamus. Van het oude Antonius blijft al leen de bebouwing aan de Groe nendijk staan. Die stamt uit de ja ren negentig en laat zich nog goed verbouwen. Onder meer de multi functionele ruimte, die gebruikt wordt als restaurant, en de kanto ren zetelen daar inmiddels op de begane grond. Op de drie verdie pingen komen drie groepswonin gen met elk acht kamers voor de menterenden. De groepswonin gen zijn nu nog te vinden in tijde lijke woonunits op het Antonius- terrein. De inrichting van de groepswo ningen zal plaatsvinden als een deel van de nieuwbouw is gereali seerd. Huidige bewoners van de oudbouw kunnen daar dan heen. Woningcorporatie Woongoed staat aan de lat voor de bouw van achttien huurappartementen en Curamus voor vierendertig zorg- appartementen. De laatste wor den in een vierkant gebouwd. De huisartsen- en fysiotherapieprak- tijk van Kloosterzande krijgen daarin op de begane grond een ei gen ruimte, wat zeker voor de huisartsenpraktijk een uitkomst zal zijn. Die zit in een tijdelijk on derkomen om de hoek bij Anto nius. Als alles volgens planning ver loopt, moet het nieuwe Antonius in de loop van 2018 helemaal ge reed zijn. JM'M1*- 11 n n 1 |i dinsdag 9 augustus 2016 Op een eiland ben je al snel innovatief Marlijn de Koning IJzendijke Elsemieke Dellaert Harmen van der Werf Kloosterzande Toekomstig woonzorgcentrum Antonius met links de zorgappar- tementen van Curamus, met daaronder de huisartsen- en fysiothe- rapiepraktijk, in het midden de nieuwbouwappartementen van wo ningcorporatie Woongoed en helemaal rechts de te renoveren be staande vleugel aan de Groenendijk, artist impressie curamus Het huidige Antonius. foto camile schelstraete Elsemieke treedt op tijdens het afsluitende zomerconcert van haar muziekschool in Willemstad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79