Dorpsraden: stop met azc Voedselbank krijgt 2.400 euro subsidie tui ai mik-mum Enquêtes niet langer voor partij Patiënten varen wel bij digitale ontwikkeling BEVELANDEN EN THOLEN 7 Onterende schandstenen terug in Oud-Vossemeer O Bravis „Wij vinden dat de gemeenteraad de eigen verantwoordelijkheid moet pakken", zegt Cees van Rij namens de drie clubs. „We zijn nu bezig om een brief te schrijven want er is onrust en er blijft on rust. In families wordt het onder werp niet meer besproken tijdens verjaardagen omdat ze geen ruzie willen. Het is erg emotioneel ge worden allemaal." In juni maakte het college van burgemeester en wethouders be kend dat er een azc komt. Er volg de direct veel protest vanuit beide dorpen. Naast de zorg en angst over de opvang van zoveel men sen is er vooral veel onvrede over de manier waarop de inwoners be trokken zijn bij dit besluit. Ze voe len zich overvallen. Inmiddels heeft het college be sloten om het proces even stil te leggen. Na de vakantie gaat Borse- le praten met andere Zeeuwse ge meenten en de Commissaris van de Koning. Het definitieve besluit of er een azc komt is uitgesteld tot december. De belangrijkste reden hiervoor is dat het college er niet van over tuigd is dat een azc bouwen op korte termijn noodzakelijk is. Het aantal asielzoekers neemt sterk af. Maar, zeggen de twee dorpsra den en het actiecomité, waarom nog wachten tot december met een besluit. „Wij zien daar het nut niet van in. Als burgemeester en wethouders nu zeggen 'we ma ken van uitstel afstel', kan volgens ons de onrust ver weggehaald wor den", zegt Van Rij. „Wat we heel belangrijk vinden is dat het ver trouwen in het bestuur terug komt. En we willen de burgemees ter echt wel helpen." Volgens Van Rij is het einddoel tenslotte hetzelfde: mensen hel pen die vluchten en aan de gren zen staan. „Het merendeel van de mensen begrijpt dat daar een plicht ligt. Wij vinden alleen dat de gemeen te nu een verkeerde afslag heeft ge- Dit dossier kent alleen maar verliezers nomen. En, als in januari blijkt dat het tóch nodig is, dan moet het college naar de dorpsraden en de burgers toe om te kijken hoe we het oplossen." Volgens Van Rij kent het dos sier door alle commotie op dit mo ment alleen maar verliezers. „In Groningen hadden ze nog nooit van 's-Heer Abtskerke gehoord, maar door al die incidenten den ken ze nu dat er alleen maar boe ven wonen. Wij zijn trots op waar we wonen en dat willen we zo houden." WISSENKERKE Net als de ge meente Goes heeft nu ook Noord-Beveland ingestemd met een structurele huursubsidie voor Voedselbank De Bevelanden. Tot 2020 maakt de kleinste Beve- landse gemeente jaarlijks 2.400 eu ro over naar de voedselbank. Bij Goes ligt dat bedrag op 10.800 eu ro. Het subsidiebedrag wordt naar rato van het inwonersaantal ver deeld over de vijf Bevelandse ge meenten. Zowel Goes als Noord-Beveland hebben twee an dere subsidieaanvragen van de voedselbank afgewezen. Het gaat om een tegemoetkoming voor de exploitatiekosten en één voor het verhuizen naar en inrichten van het nieuwe onderkomen in Goes. www.jagertolhoek.nl Ook tijdens de bouwvak staan wij klaar voor aannemer, zzp-er, zelfbouwer en particulier! -8 t/m 26-8 Wij zijn dan geopend van 7.30-17.00 uur Burgerstem.net begon in 2015 en moest BEN meer in zicht geven in de mening van inwoners over actuele onderwerpen. Door middel van maandelijkse enquêtes polste de partij hoe 'Peelan- ders' denken over politieke onderwerpen als toerisme, onderwijs en het winkelbe stand. Ook na het losweken van BEN blijven de enquêtes be staan. Meningen en ideeën die daaruit voortkomen, wor den bij het college en de raadsleden aangekaart. Op die manier hopen Frits Nico- laas en andere initiatiefne mers meer invloed te kun nen uitoefenen op het ge voerde beleid. Om belangen verstrengeling te voorko men, gaat Burgerstem los van de partij van Mark Faas- se verder. De opzet is om voor iedere dorpskern een Burgerstem te realiseren. Tel. 0118-410444 www.bravisziekenhuis.nl Samen word je beter dinsdag 9 augustus 2016 Maak een einde aan de onrust in 's-Heer Abtskerke en 's-Graven- polder door te stoppen met het plan voor een azc bij 's-Graven- polder. Dat vragen de dorpsra den van beide dorpen en het ac tiecomité Direct Betrokkenen aan de gemeenteraad. Melita Lanting 's-Gravenpolder —Cees van Rij BOUWMATERIALEN VI Rob Paardekam Oud-Vossemeer Wie in de huidige tijd een werk straf krijgt, moet een weekje schoffelen, met de prikstok op pad of toetjes maken in het ver pleeghuis. Dat ging vroeger wel anders. In Oud-Vossemeer lie ten de ambachtsheren -die tot in de negentiende eeuw recht spraken- de mensen die ze ver oordeelden onder meer met schandstenen door het dorp lo pen. Deze onterende straf was bepaald niet mals. De twee ste nen wogen zestien kilo per stuk en waren met een soort ketting aan elkaar verbonden. Het ge heel moest om de nek worden gedragen.Vooral vrouwen wer den ermee gestraft, vaak van wege ontrouw. De originele Oud-Vossemeerse schandstenen -die op de foto worden getoond door vrijwilli ger Annemieke de Laat- zijn nu te zien in het ambachtsheren huis. Dat doet tegenwoordig dienst als Roosevelt Informatie centrum. „De stenen zijn eigen dom van het Zeeuws Museum, maar lagen in het Gevangenis museum in Veenhuizen", vertelt voorzitter Hans van Gorsel van de Stichting Roosevelt Oud- Vossemeer. „Wij mogen ze een aantal jaar tentoonstellen. Ik vind het een aanwinst voor ons centrum." De stenen zijn voor zien van het wapen van Oud- Vossemeer. FOTO LEO ADRIAANSEN Het online platform van de politieke partij BEtrokken Noord-Beveland (BEN) gaat per 1 september zelf standig verder. De initiatief nemers van Burgerstem wil len onafhankelijk zijn. Ellen Jobse Wissenkerke Info: burgerstem.net. Column augustus 2016 Naast dermatoloog ben ik in het Bravis ziekenhuis nauw betrokken bij het elektronisch patiëntendossier, hetEPD. Dat is aan mijn handschrift te danken. Ik heb écht een doktershand schrift. Dat is een erfenis uit mijn studietijd. Tijdens colleges moest je alles opschrijven wat de docent vertelde. Dat ging steeds sneller en uiteindelijk kon ik mijn eigen handschrift niet meer lezen. Dat moet toch anders kunnen, dacht ik. Toen ik in Bergen op Zoom werd aangesteld als dermatoloog, heb ik een digitaal dossier als voorwaarde gesteld. Wij waren een van de eerste poliklinische afdelingen die uitgebreid met het EPD gingen werken. Vervolgens ben ik gevraagd om te helpen bij het invoeren van het EPD naar de andere afdelingen. Het EPD biedt zoveel voordelen. De tekst is altijd leesbaar, het dossier is nooit kwijt en het opstellen van brieven gaat sneller. Sinds 1 juli kunnen de patiënten van Bravis zelfs hun eigen dossier inzien. Als derma tologen maken we ook gebruik van digitale consulten. Daarbij zien we onze patiënt op afstand. Die hoeft dan geen vrij te nemen, geen vervoer te regelen en niet in de wachtkamer te wachten. Louter voordelen voor de patiënt. Milan Tjioe Dermatoloog ziekenhuis Medisch Specialist Van Wamelweg 4 A/C Bergen op Zoom Tel. 0164-242096 Industrieweg 11 Vlissingen Livingstoneweg 40 Goes Tel. 0113-246690

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75