A's, C'sof F'jes? Nee, die O 12 ZEELANE Verhage kan voor vier op een rij gaan De Meeuwen naar finale Sloepoort Cup Karter Jagesar kan titel al ruiken Oud-Terneuzenaar gaat vanaf september zijn studie met topsport combineren. Achttienjarig talent wil er de komende jaren alles aan doen om tennisprof te worden. TALENTVOLLE TENNISSER lk had er veel moeite mee om te verhuizen. Ik had het hier erg naar mijn zin In Zuidzande vindt vanavond de vierde Zo- merloop plaats. De organisatie is opnieuw in handen van atletiekvereniging De Wielin gen uit Oostburg. Mark Verhage (op de foto met nummer 429) kan voor vier op een rij gaan. De atleet uit Zaamslag won eerder al de zomerlopen in Retranchement, Groede en Nieuwvliet. Astrid Verhage, zijn zus, won vorige week ook in Nieuwvliet. In Zuidzande kunnen de deelnemers van avond kiezen uit 3.8, 6.9 en 10 kilometer. De start is om 19.50 uur, inschrijven kan vanaf 18.30 uur in de sportzaal. De jeugd (650 of 1260 meter) start om 19.30 uur. De zaterdag-tweedeklassers blijven het goed doen op het Borsele Sloepoort Cup voetbaltoernooi. Naast FC Dauwendaele en Nieuwdorp bereikte ook De Meeuwen de fi nalepoule. De ploeg versloeg gisteren in de groep achtereenvolgens Vlissingen (zat) met 2-0 en Terneuzen (2-1). De titel in het Belgisch kampioenschap kar- ten kan Leroy Jagesar nauwelijks nog ont gaan. De Middelburger (15) won de Belgian Max Challenge in Genk en breidde zijn voorsprong daarmee uit tot 49 punten. Jage sar eindigde in de eerste race als derde. In de tweede race pakte hij na een goede start meteen de leiding en gaf die niet meer uit handen. In de derde en laatste race moest Ja gesar genoegen nemen met de tweede plaats. In het dagklassement werd hij wel eerste. In de komende twee races moet Le roy Jagesar alleen de races uit zien te rijden om Belgisch kampioen te worden. Tour de l'Ain WK amateurs Eredivisie In zijn speech tijdens de prijsuitreiking van het Vliegende Hollander ten nistoernooi sprak voorma lig Terneuzenaar Thorsten Sollie de hoop uit om vol gend jaar terug te keren. Met een huidige actuele ranking van 1.6 zou dat normaal gesproken twijfelachtig zijn. Doordat hij de komende maanden echter zijn op leiding commerciële economie aan de Hogeschool Rotterdam laat prevaleren, is de kans groot dat Sollie ook volgend jaar nog 'slechts' over de 2-status beschikt. Voldoende dus om zijn titel in Terneuzen te verdedigen. De acht tienjarige tennisser, deze week ac- tief op de Nederlandse kampioen schappen in Hilversum, wedt na melijk op twee paarden. Hij kiest zowel voor toptennis als een stu die. Thorsten Sollie was amper acht jaar toen hij - met vader Jos Sollie, moeder Anke en zijn destijds vijf jarige broertje Tom - Terneuzen vanwege de nieuwe werkkring van zijn vader noodgedwongen verruilde voor Oostvoorne. Thor sten Sollie zat destijds op basis school De Geule, tenniste bij Ani mo waar hij les kreeg van Filip Versluys en voetbalde bij W Ter neuzen. „Ik had er veel moeite mee om te verhuizen want ik had het erg naar mijn zin in Zeeuws- Vlaande ren. Het was erg leuk om mee te doen aan het Vliegende Hollan der-toernooi in mijn oude woon plaats. Het is een erg gezellig en goed georganiseerd evenement. Twee jaar geleden deed ik voor het eerst mee. Toen verloor ik nog met twee keer 6-1 van Ruud Mar tens", aldus Sollie. Afgelopen zondag klopte hij Martens echter in de 2-fïnale in drie sets. Het geeft de progressie aan in zijn spel. Sollie, die momen teel de nummer 63 is van Neder land, heeft de afgelopen jaren veel meer power toegevoegd aan zijn spel. Hij won het senioren rang- lijsttoernooi in het enkelspel in Groningen en was in drie interna tionale jeugdtoernooien de sterk ste in het dubbelspel. In het komende jaar gaat de oud-Zeeuws-Vlaming Futures spe len in Nederland, België en Duits land. Zijn ambitie? Een profcar rière? In principe gaat hij daar voor. „Ik probeer zo ver mogelijk te komen met tennis, maar mijn stu die is momenteel net zo belang rijk. Begin september start ik met mijn studierichting sportmanage- ment en marketing, een topsport- routing binnen de studie commer ciële economie. Hierbij wordt het zo veel mogelijk passend gemaakt om topsport te bedrijven." Uitproberen In Terneuzen won Sollie achter eenvolgens van de Twentse stu dent Michiel Harmsen (7-5 6-2), lokale favoriet Jeroen Alliet (6-3 6-3) en Koewachtenaar Ruud Mar tens (4-6 7-5 6-3). „In de eerste partij begon ik zwak omdat ik wat nieuwe dingen wilde uitproberen die ik tijdens de training had geoe- Het zal even wennen zijn. Als jeugdvoetballer speel je dit sei zoen niet meer in de A's, de C's of de F'jes. De KNVB heeft deze aan duidingen vervangen voor de com binaties JO19, JO15 en JO9. De ver andering maakt volgens de KNVB onderdeel uit van het masterplan om de kwaliteit van het voetbal te verhogen. Zes vragen over de nieu we aanduidingen. Spelers komen niet in ande re teams te spelen, alleen het naampje verandert. Als je bijvoor beeld geboren bent in 2004 of 2005 zou je komend seizoen een D-pupil zijn. Die categorie gaat vanaf nu als JO13 door het leven. In de tabel staat aangegeven welke oude letter-cijfercombinatie cor respondeert met de nieuwe. Inter nationaal zijn deze aanduidingen gebruikelijk. De J staat voor Jeugd, dus niet voor Jongens. Teams bestaand uit louter jongens of uit jongens én meisjes krijgen de toevoeging J mee. Naast de gemengde competi ties komen er ook specifieke com petities voor meisjes en die krij gen de letter M in plaats van de J mee. Achter deze eerste letter staat in welke leeftijdscategorie het team uitkomt. O11 betekent bij voorbeeld Onder 11 jaar, de E'tjes van weleer. Dat gebeurt dus niet. Het overgro te deel van de jeugdspelers komt in een 'oneven' leeftijdscategorie terecht. We gaan dus van Onder 7 (mini's), naar Onder 9 (F-pupil- len), naar Onder 11 (E-pupillen), helemaal naar boven naar Onder 19 (A-junioren). Net als voorheen speel je dus twee jaar in dezelfde leeftijdscategorie. dinsdag 9 augustus 2016 ATLETIEK VOETBAL Poule C: De Meeuwen-Vlissingen (zat) 2-0, Terneuzen-Oostkapelle 4-1, Terneuzen-De Meeuwen 1-2, Oostkapelle-Vlissingen (zat) 1-0. Programma dinsdag. Poule D: RCS-Nieuw- land, Zeelandia Middelburg-Luctor. Aanvang: 19.00 uur. Terrein: sv Nieuwdorp. KARTEN In Westkapelle vindt morgen de Kreekloop plaats. Waar in het verleden voor 2,7 of 5,4 ki lometer kon worden gekozen, heeft organisa tor Jan Bostelaar er nu een ronde aan vastge plakt. De langste afstand is daardoor nu 8,1 ki lometer. De Kreekloop start morgen om 19.30 uur. Inschrijven kan vanaf 18.30 uur in de Rid derkerklaan in Westkapelle. In het eerste duel op de Verhage-Lema- hieu Cup werd gisteravond meteen vijf keer gescoord. Zondag-vierdeklasser Oostburg was in en tegen Sluis met 1-4 te sterk voor de één klasse lager acterende opponent. Vanavond worden de duels Hoofdplaat-Cad- zand, Groede-Aardenburg en Schoondij- ke-Breskens gespeeld. De aftrap is bij alle duels om 19.00 uur. Na afloop wordt voor de winnaars- en verliezersronde geloot. 4 Marco Minnaard uit Wemeldinge komt vanaf mor gen in actie tij dens de Tour de l'Ain. De Franse etappewedstrijd bestaat uit vier etappes en duurt tot en met zaterdag. Drie dagen later komt de renner van Wanty Grou- pe Gobert in ac tie bij de Tour du Limousin. I Tijdens het WK wielrennen voor amateurs eindig de Willem Jan Koeman in de top tien. In Groot Gelmen in België werd de renner uit Wissenkerke negende bij de A-amateurs. Er stonden 143 ren ners aan de start. II De zaalvoetbal lers van Groene Ster werkten gisteravond met elf spelers de eer ste training af. Door vakantie ont braken de nieuwe lingen Najib El Al- louchi en Mike van den Nieuwen- huijzen nog bij de eredivisionist. Sollie kiest voor Henk van de Voorde Terneuzen —Thorsten Sollie Rudy Boogert Vlissingen M Wat gaat er nu precies veran deren? 2 Wat betekenen de nieuwe letters en cijfers? 3 Je krijgt wel veel categorie ën als je van Onder 6, naar Onder 7, naar Onder 8 en zo verder gaat. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68