Historische foto's in de Beeldbank Zeeland zijn vaker niet wat ze lijken Liefdadigheidsbootje niet welkom in haven 6 Stichting Vesle Kari is niet wel kom in Brouwershaven. De stich ting kan het liggeld van haar boot niet betalen en de watersportvere niging Brouwershaven wil 'geen deelgenoot' zijn van het project. De Vesle Kari-foundation, een liefdadigheidsproject van de Eind- hovense zakenman Willem Wil brink, regelt Schouwse vakanties voor minima. Volgend jaar doet de stichting dat ook voor kinde ren met kanker. De stichting heeft hiervoor de Noorse viskotter 'Ve sle Kari' ter beschikking. Voor het houten scheepje huurt de stichting een ligplaats in de Brouwse jachthaven. „Volgend jaar zijn we niet meer welkom," klaagt Wilbrink. „Omdat we za ten te wachten op een donatie konden we het liggeld niet beta len. Uiteindelijk heeft een andere sponsor dat betaald, maar te laat. Ook op een aanmaning hebben we te laat gereageerd. We kregen daarom een brief dat we zijn ge royeerd als lid van de VW Brou wershaven." Wilbrink geeft toe dat het niet handig is dat de boot nog op zijn eigen naam staat. „De stichting is niet alleen nala- tig in het overmaken van het lig geld maar betaalt ook de aanma- ningskosten niet", reageert voor zitter Rob Heijstek van de WV Brouwershaven. „Vorig jaar waren er ook betalingsproblemen. Toen hebben we met de hand over het hart gestreken, maar dat kunnen we niet elk jaar doen. Verder wil Wilbrink met groepen varen en dat mag in de vereniging helemaal niet. Ook dat kunnen we door de vingers zien. Maar nu niet, want hij gaat varen met zieke mensen. Dat is niet zonder risico. We ho pen dat Wilbrink weet wat hij doet. Wij willen hier in elk geval geen deelgenoot van worden." Heijstek merkt ten slotte nog op dat het kottertje nog nooit in de haven is geweest. „Wilbrink houdt die grote box bezet met een rubberboot. De gemeentelijke ha venmeester, die in het seizoen de ongebruikte ligplaatsen verhuurt, heeft die boot verwijderd." Ik W De Beeldbank Zeeland moet her haaldelijk achteraf informatie bij oude foto's in de eigen collectie corrigeren. Niet in alle gevallen kunnen bezoekers van het digitale foto-archief er blind op varen dat de meegeleverde beschrijving ook daadwerkelijk klopt, erkent cura tor audio-visueel Ester van Dooren. „Wij voeren bij de digitalisering in ons systeem in wat er van de fo to bekend is. Meestal gaat het om informatie die achterop staat of destijds is meegegeven met het ne gatief. Het gebeurt af en toe dat we die gegevens moeten corrige ren, wanneer mensen het beeld herkennen als iets of ergens an ders. Zeker in het geval van zo'n foto waar vooral een hoop water op is te zien van meer dan zeven tig jaar geleden", zegt Van Dooren. Ze verwijst naar een foto uit mei 1945, die volgens de gegevens van de beeldbank het geïnundeer de land bij Nieuwerkerk zou to nen. De PZC publiceerde deze af beelding 26 juli bij een verhaal over oorlogsbrieven van en aan de familie Slagter uit Dreischor. De lokale geschiedkundigen Teun Rosmolen en Wim de Vrieze mel den onafhankelijk van elkaar dat deze foto niet bij Nieuwerkerk maar even ten westen van Mo riaanshoofd is gemaakt. In de ver te is de Prunjemolen zichtbaar, al dus Rosmolen, die werd gebruikt voor onderbemaling van de pol der Schouwen. „De molen is in de oorlog zwaar beschadigd geraakt en niet meer hersteld. Daarvoor in de plaats is een elektrisch onder- gemaaltje geplaatst. Na de ramp van 1953 is dat ook niet meer te ruggekomen." Rosmolen werd op de nabijgelegen eendenkooi aan de Slikweg geboren en ging als jongetje vaak met zijn vader naar de Prunjemolen. De Vrieze: „Fotograaf J.H. Borg- meyer uit Renesse fietste direct na het eind van de Tweede We reldoorlog via Haamstede en Burgh over de dijken naar Zierik- zee en maakte onderweg foto's vanaf de zeedijken van het geïnundeerde Schouwen." MIJN DORP, MIJN STAD IN DE REGIO DEMONSTRATIE REDDINGSBRIGADE dinsdag 9 augustus 2016 Brouwershaven A Willem Wilbrink (links) van Vesle Kari tijdens een vaartochtje met een Antilliaans gezin en hun begeleider, archieffoto dirk jan gjeltema Het gebied bij Moriaanshoofd dat in 1944 door de Duitsers on der water werd gezet, gezien vanaf de inlaag- dijk. In de verte links de Prunje- molen. foto zeeuw- SE BEELDBANK Marcel Modde Kerkwerve KAMPERLAND Op 11 augustus houdt de Domburgse red dingsbrigade samen met andere hulpverleningsdiensten een demonstratie op het Banjaardstrand in Kamperland. Deze demonstratie is voor geïnteresseerdendie willen ken nismaken met de verschillende taken van hulpverlenings diensten. Aanwezig zijn de Domburgse reddingsbrigade, het KNRM, de Belgische Luchtmacht en de Politie Zeeland West-Brabant met verschillende vaar- en voertuigen. De de monstratie is donderdagavond van 19.30 tot 21.00 uur op het Banjaardstrand, bereikbaar via de Banjaardweg 1, 4493 NN in Kamperland. Parkeren is gratis vanaf 19.00 uur. ARCHIEFFOTO RUBEN OREEL BROUWERSHA VEN Brouws Museum, 13.00-17.00 uur: Openstelling Mu seum; Grote of Sint Nicolaaskerk, 20.00 uur: Orgelconcert Stijn Hanssens; Ha ven Den Osse, 13.30 en 15.30 uur: Rondvaart over de Grevelingen; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Openstelling museum; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Zang koor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uurVolksdan- sen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Excursieschuur Westenschouwen, 13.30 uur: Excursie Boswachterij; Kerk in Burgh, 13.30- 16.30 uur: Expositie Bosch in Burgh; Slot Haamstede, 19.00 uur: Wandeling slot bos en bezoek Rid derzaal; DREISCHOR Goemanszorg, 11.00-17.00 uur: Ex positie Zeeuwse dialecten/streek- dracht; KERKWERVE De Heerenkeet, 9.00-16.00 uur: Snorkelen voor kids,10.00-17.00 uur: Expositie Ma rian Schellekens; Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: Koersbal/Soos; OOSTERLAND De Oosterhof, 19.30 uur: Zumba dansen, OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartvere niging Smijt Maar Raak; Watersnood museum, 11.00 uur en 13.00 uur: Fami lierondleiding, tus sen 11.30-16.00 uur: Knutselworkshops voor kinderen; RENESSE Blikmuseum, 10.00-12.00 uur: Tentoonstelling Blik op Zeeland; Fietsverhuur op Transferium, 10.00-17.00 uur: Fotoexpositie van Marian Schelle kens; Jacobuskerk, 10.00 uur: Fiets tocht langs torens in de West hoek Strandpavil joen de Branding, 12.30-16.30 uur: Sportbreak; SCHARENDIJKE Bethlehemkerk, 13.30-16.00 uur: Openstelling kerk; ZIERIKZEE Havenplein, 11.00-24.00 uur: Kermis; Centrum, 10.00-17.00 uur: Toeristendag met braderie; Haven plein Onder de Beu- ze, 10.00-15.00 uur: Streekproducten- markt; Korenmolen de Hoop, 9.30- 16.30 uur: Openstel ling molen en winkel; VVV Nieuwe Haven, 10.30-12.30 uur: Stadswande ling met monument- bezoek; Ton van den Nouweland ZIERIKZEE Turnen bij Delta Sport Gymnastiek- en turnvereniging Delta Sport geeft in sa menwerking met Stichting Nutsfonds Zierikzee van 9 tot en met 30 augustus open turnlessen in Zierikzee. Op dins dag van 9.30 uur tot 11.00 mogen kinde ren meedoen met gymmen/turnen en van 11.00 uur tot 12.30 uur kunnen kinderen trampoline springen. Iedere woensdag van 9.30 uur tot 10.30 uur kunnen kinderen van een tot en met vier jaar met hun ouders komen spe len in de turnhal van het Laco Sportcen trum. De toegang is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66