PSV gaat nog een speler aantrekken 15 Robbie Fowler vindt Franse middenvelder 'overgewaardeerd' Wat moet de Franse middenvelder bij Manchester United laten zien om niet als miskoop te worden bestempeld? De ogen van Paul Pog ba zaten verscholen achter een modieuze zonnebril. Een pet verborg zijn onge twijfeld hippe kapsel. Zijn aan komst op trainingscomplex Car- rington in een glimmende rood-zwarte Chevrolet Camaro van de club paste bij het bedrag van ongeveer 110 miljoen euro dat Manchester United voor hem neer telt. Op het veld heeft hij nog alles te bewijzen. Zelfs het beste lijkt niet goed genoeg. „Voor too miljoen pond ver wacht ik een volledig ontbolster de speler, iemand die wedstrijden eigenhandig beslist", bromde Graeme Souness in The Times. „Paul Pogba is niet zo iemand. Hij kan uitgroeien tot een topmidden- velder, maar zelfs dan zou ik hem niet zo hoog inschalen." De voormalige vedette van on der meer Liverpool en Schotland, tegenwoordig werkzaam als analy ticus, staat in zijn oordeel niet al- DE 5 DUURSTE leen. Waar Souness zijn woorden nog zorgvuldig kiest en onder bouwt, deed Robbie Fowler geen poging zijn verbazing te verhul len. „Ontzettend overgewaar deerd", vertelde de ex-spits in The Mirror. Fowler typeerde de trans fer als het tonen van spierballen van Manchester United. „Omdat de club daarvoor de middelen heeft. Maar ik zie werkelijk niet waarom iedereen zo hoog opgeeft van Pogba.'" De aankoop van trainer José Mourinho heeft ook grote bewon deraars, onder wie Phil Neville. De oud-speler van de Red Devils verwacht veel van de voetballer die vier jaar geleden Manchester United verruilde voor Juventus. „Hij geeft het middenveld de kracht en de uitstraling die de club in de laatste paar seizoenen zo node miste", gaf Neville aan. Pogba gaat volgens hem de leemte opvullen die Paul Scholes na zijn pensioen (hij stopte in 2013) ach terliet. Hype De meeste kranten twijfelen nu al openlijk over de capaciteiten van Pogba. Nog voor hij zijn handteke ning zette onder een contract, schreef The Sun een cynisch ver haal. „Juventus heeft lang niet zo veel geleund op Pogba als de hype doet vermoeden", klonk het kil. De Italiaanse grootmacht lacht vol gens de auteur in zijn vuist. De ta bloid citeert een bron uit Turijn: zonder Pogba, zo luidt de strek king, gaat de ploeg er niet op ach teruit. Velen maken de vergelijking met Gareth Bale. De Welshman presteerde met 22 doelpunten en zestien assists in zijn eerste sei zoen na zijn overgang van Totten- ham Hotspur naar Real Madrid naar behoren. Niettemin bleef de Welsh Wi zard, vóór Pogba de duurste speler op aarde, niet gevrijwaard van kri tiek. Inmiddels accepteren fans en media hem, maar zijn prijskaartje vormt nog altijd een molensteen om zijn nek. Buitencategorie Kan Pogba een gifstorm voorko men? The Telegraph, die erg hoog opgeeft van zijn kwaliteiten, denkt van niet. De technisch vaar dige controleur kan volgens de krant eigenlijk niet slagen. „Om niet de boeken in te gaan als een mislukking moet hij iets van de buitencategorie laten zien", schreef een journalist. Alleen de landstitel, handenvol goals en een gidsrol op lastige momenten vol doen. Bij Juventus heeft hij met vier landstitels op rij de nodige er varing opgedaan. Als de zonnebril afgaat en de Premier League begint, kan Pogba zich niet meer verstoppen. Dan kijkt de halve wereld nieuwsgie rig naar de verrichtingen van het paradepaardje van United, terwijl de Britse media klaarstaan om hem met de grond gelijk te ma ken. Om niet uit te groeien tot flop wacht Pogba een monster klus. Souness zal hij nooit overtui gen. „Pogba is simpelweg geen Luis Suarez." Wie de selecties van PSV van 1 fe bruari en nu naast elkaar zet, ziet dat er nog wel wat gaatjes te vul len zijn. Van het kwartet Maxime Lestienne, Jeffrey Bruma, Stijn Schaars en Marco van Ginkel zijn alleen de eerste twee spelers ver vangen. Met name op het midden veld is de bezetting wel erg dun. Bij PSV was al weken bekend dat Van Ginkel niet zou terugkeren. De club heeft een (ingecalculeerd) risico genomen door met Andrés Guardado, Jorrit Hendrix en Davy Pröpper het eerste wedstrijdblok van de competitie in te gaan. Dit trio wordt sterk genoeg geacht voor het eerste kwartet duels. Valt een van hen weg, dan is PSV weer aangewezen op Adam Maher, die in principe mag vertrekken. Is er dan nog meer malheur, dan is PSV voor de middelste linie aange wezen op spelers als Ramon Pas cal Lundqvist, Albert Gudmunds- son, Kenneth Paal of Dante Rigo. Talenten met nul duels in de eredi visie in de benen. Technisch manager Marcel Brands van PSV onderkent de noodzaak om deze maand een middenvelder aan te trekken. Voorlopig is de club nog zonder kleerscheuren gebleven en al te veel haast straalt hij nog niet uit. „Natuurlijk moeten we nu iets doen, dat is helder. We proberen in principe een speler van buiten én een speler uit de eigen jeugdop leiding toe te voegen aan de huidi ge A-selectie", zo geeft hij aan. PSV heeft voor dit seizoen geen plannen meer met Marcel Ritz- maier en Rai Vloet. Zij mogen de club verlaten. Lundqvist lijkt de belangrijkste kandidaat voor een plek bij de A-selectie. Over de spe ler die PSV extern wil halen, kan Brands weinig zeggen. „Het aan trekken van een nieuwe speler zou best nog even kunnen duren." Brands heeft alle namen voorbij zien komen, van Markus Hendrik- sen (AZ) tot Andreas Pereira. Ook het huren van Siem de Jong zou voor PSV een optie kun nen zijn, maar Brands reageert nu niet inhoudelijk op die naam. De broer van PSV-spits Luuk de Jong staat bij Newcastle United onder contract, maar is momenteel ge blesseerd. Brands geeft geen teken van bevestiging en laat alleen een gaatje open voor de komst van Oleksandr Zinchenko (19). Moge lijk wil Manchester City hem ver huren en PSV kan een van de gega digden zijn, vertelde de PSV-ma- nager eerder al. dinsdag 9 augustus 2016 Prijskaartje voor Pogba molensteen om zijn nek Chevrolet Camaro kwam Paul Pogba aan bij het trainingscomplex van Geert Langendorff Manchester In een glimmende rood-zwarte Manchester United, foto pro shots 110 miljoen euro voor Paul Pogba: van Juventus naar Manchester United. 100 miljoen euro voor Gareth Bale: van Tottenham Hotspur naar Real Madrid. 94 miljoen euro voor Cris- tiano Ronaldo: van Manches ter United naar Real Madrid. 90 miljoen euro voor Gonzalo Higuain: van Napoli naar Juventus. 84 miljoen euro voor Luis Suarez: van Liverpool naar FC Barcelona. PSV haalt een nieuwe middenvel der en voegt een speler uit de ei gen jeugd toe aan de A-selectie, geeft technisch manager Marcel Brands aan. De club is op papier verzwakt ten opzichte van begin dit jaar. Rik Elfrink Eindhoven Marcel Brands heeft nog gaat jes te vullen bij PSV. foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63