'Eljero Elia straalt in alles uit dat hij nü het laatste stapje wil zetten' Jorgensen andere spits dan Kramer 14 Kelderman en Clement zijn in beeld bij Giant Arme Hans Hateboer. De back van FC Groningen wist zondag niet waar hij het zoeken moest. Eljero Elia op dreef, die is bijna niet te stoppen. Regi Blinker was een van de velen die ontzettend had geno ten van Elia's drive, acties én de drie doelpunten. „Dit is hoe ik hem wil zien", zegt de voormalig buitenspeler van Feyenoord. „Nu moet hij gewoon een constante factor zijn." Waar Blinker op doelt: de 28-ja- rige buitenspeler wisselt op basis van het verleden fantastische pe rioden af met mindere. Denk al leen al aan vorig seizoen, waar hij UITSLAGEN voortvarend uit de startblokken kwam, maar vervolgens inzakte en zelfs op de bank van Feyenoord terechtkwam. Om uiteindelijk in de bekerfinale zijn ploeg alsnog naar een prijs te schieten. „Die ups en downs horen deels bij de positie waar hij op speelt, maar niet bij zijn kwaliteiten", vindt Blinker. Doseren „Hij kent te veel pieken en dalen", zegt ook Mario Been, voormalig trainer van de Rotterdammers. „Hij is grillig. Maar weet je wat het is? Dat maakt hem ook tot de speler die hij is. Hij zal misschien iets meer moeten doseren, soms voor een simpele bal kiezen. Maar je moet nooit de actie uit hem ha len." Als Elia speelt zoals zondag in Groningen jaagt hij elke back de schrik op het lijf. Hij roept dat de club mee moet doen in de strijd om het kampioenschap. Maar is hij nu wel in staat om de grillen uit zijn eigen prestaties te halen? Dat lukte hem bij FC Twente, HSV, Juventus, Werder Bremen en Southampton niet vaak. Blinker denkt van wel. „In Enge land was het bij vlagen heel goed, en bij vlagen totaal niet. Dat heeft Hij is grillig. Maar weet je wat het is? Dat maakt hem tot de speler die hij is in zijn carrière een grote rol ge speeld. Maar het lijkt wel alsof hij nu bij Feyenoord iets met al die er varingen wil doen. Hij was jong, verdiende veel geld, kreeg ineens een te dikke auto onder zijn kont. Dat heeft hij nu allemaal wel ge zien, nu straalt hij in alles uit dat hij het sportief wil laten zien. Dat laatste stapje zetten. Hij moet en kan elke week gevaarlijk zijn voor Feyenoord." Scheenbeschermer Elia blijft ook Elia. De man die bijna scheidsrechter Van Boekei omverloopt na een gele kaart, pro testeert als hij denkt gewisseld te worden en bij het vieren van zijn goals zijn scheenbeschermer in zijn mond stopt. Dirk Kuyt vond het na twee keer vieren wel ge noeg geweest en zei er wat van. „Goed van Dirk", vond Elia. „Hij beschermt de spelers." Been kijkt nu al uit naar een aan val met Elia én Steven Berghuis. „Als die aan de andere kant staat en ze zijn beiden in vorm, hoe ga je dan als tegenstander nog rug dekking geven met het centrum? Echt, Elia kan met zijn leeftijd en beleving een dragende speler van Feyenoord zijn. Dat was hij vorig seizoen nog niet, maar hij is heel enthousiast. Dat moet hij vasthou den." ROTTERDAM 50 balcontacten had aanwinst Nicolai Jorgensen in zijn eerste competitieduel voor Feyenoord. Dat gegeven wordt extra bijzonder als je weet dat Michiel Kramer in het shirt van Feyenoord én ADO Den Haag in geen enkele wedstrijd verder kwam dan 46 stuks. De opvallende statistiek van databureau Opta onderstreept dat de twee concurrenten totaal verschillende spitsen zijn. En dat trainer Giovanni van Bronck- horst door de komst van de 25-ja- rige Deen veel meer mogelijkhe den heeft gekregen. Van Kramer is zijn koelbloedigheid in het strafschopgebied een zekerheid- je, maar de spits werd vorig sei zoen ook veel bekritiseerd om de geringe arbeid die hij leverde in wedstrijden. Jorgensen, deze zo mer aangetrokken voor zo'n 3,5 miljoen euro, is in zijn prille tijd in de Kuip juist continu in bewe ging. Hij toont zich een kapstok voor het elftal, handig met de bal en een zwervend aanspeelpunt. Zondag bij FC Groningen (o-5)was hij niet altijd even scherp voor de goal, maar toch liet Van Bronckhorst hem 90 mi nuten staan. Het pakte goed uit, de coach zag zijn Deense aanval ler de vijfde goal maken. Zidane neemt zijn zoon mee Winter keert terug bij Ajax dinsdag 9 augustus 2016 WIELRENNEN Wilco Kelderman (Lotto- Jumbo) en Stef Clement (IAM Cycling) zijn met Giant-Alpecin in gesprek over een overgang. Dat be vestigt Rik van Dongen, zaakwaarnemer van beide renners. Voor zowel Kelder man als Clement is ook inte resse van andere ploegen uit de WorldTour. Zo heeft Lotto-Jumbo Kelderman de mogelijkheid geboden zijn aflopende contract te ver lengen. Het Zwitserse IAM Cycling, de ploeg van Cle ment, houdt na dit jaar op te bestaan. Bij Giant-Alpe cin staat Tom Dumoulin on der contract. VOETBAL „Eljero Elia moet en kan elke week gevaarlijk zijn", vindt Regi Blinker, voormalig buitenspeler van Feyenoord. foto pro shots Als Eljero Elia zo speelt als zon dagmiddag in Groningen dan doet elke eredivisieverdediging het in zijn broek. Een geweldige start. Verdwijnt dit seizoen de grilligheid uit de prestaties van de 28-jarige buitenspeler? Pim Bijl Rotterdam TENNIS Nanchang. Vrouwen. Finale: Duan Yingying (Chn) - King (VSt/6) 1-6 6-4 6-2. VOETBAL Eerste divisie. RKC Waalwijk - Telstar 1-0 (0-0). 58. Ander son 1-0. Jong Ajax - FC Emmen 1-1 (1-1). 9. Krohne 0-1, 26. Muric1-1. Jong PSV - FC Den Bosch 5-4 (4-1). 8. Lam- mers 1-0, 32. Lammers 2-0, 39. Lammers 3-0, 45. Rommens 4-0, 45+2. Azizov 4-1, 47. Santer mans 4-2,53. Regales 4-3 (strafschop), 58. Bie- mans 4-4,64. Lammers 5-4. Rode kaart: 44. Fer- nandes (FC Den Bosch). Mario Been oud-trainer 10. FC Dordrecht 11. FC Oss 12. FC Volendam 13. FC Emmen 14. Jong Ajax 15. Den Bosch 16. Achilles'29 17. SC Cambuur 18. Telstar 19. FC Eindhoven 20. Jong Utrecht 10 0 1 1 1-1 1-1 1-1 1-1 1-1 4-5 1-2 1-2 0-1 1-4 1-4 1. De Graafschap 2. NAC Breda 3. Jong PSV 4. Fortuna Sittard 5. VVV-Venlo 6. RKC Waalwijk 7. Helmond Sport 8. MVV Maastricht 9. Almere City FC 0 0 0 0 4-1 4-1 5-4 2-1 2-1 1-0 2-2 2-2 1-1 Programma. Vrijdag, 20.00 uur: FC Oss - Hel mond Sport, Telstar - Fortuna Sittard, Almere City FC - Jong Ajax, Achilles'29 - NAC Breda, SC Cambuur - Jong PSV, FC Eindhoven - FC Vo lendam, MVV Maastricht - VVV-Venlo, FC Em men - RKC Waalwijk, FC Den Bosch - De Graaf schap. Maandag, 20.00 uur: Jong FC Utrecht - FC Dordrecht. WIELRENNEN Ronde van Utah. Zevende etappe: 1. Morton (Aus) 125,5 km in 3.08.07, 2. Costa (VSt) 0.31,3. Atapuma (Col) 0.50, 4. Talansky (VSt) op 1.51,5. Dombrowski (VSt) 1.53, 6. Britton (Can) 2.03. Eindklassement: 1. Morton 27.12.49, 2. Costa 1.09, 3. Talansky 1.39, 4. Atapuma 1.57, 5. Brit- ton op 4.00, 6. Rosskopf (VSt) 5.59. Real Madrid-coach Zinedi- ne Zidane heeft zijn 18-jari- ge zoon Luca opgenomen in de selectie voor de wed strijd om de Supercup van vanavond (20.45 uur). Hij gaat mee naar Noorwegen als derde keeper, omdat Keylor Navas geblesseerd is. Champions League-win naar Real Madrid neemt het in Trondheim op tegen Sevil- la, dat de Europa League veroverde. Navas is niet de enige speler op wie Zidane geen beroep kan doen. Ook Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Pepe en Toni Kroos ontbreken nog vanwege hun EK-deelname. VOETBAL Aron Winter is de nieuwe coach van de A-jeugd van Ajax. De 84-voudig interna tional stopt per direct als coach van het Nederlands elftal Onder 19. Winter, die deze zomer met Oranje on der 19 een teleurstellend EK afwerkte, was drie keer eerder werkzaam bij Ajax. Hij kende twee periodes als speler en een eerdere perio de als trainer in Amster dam. Tussen 2006 en 2009 had Winter Jong Ajax onder zijn hoede. Hij volgt bij de A1 Patrick Kluivert op, die onlangs koos voor een baan als technisch direc teur bij Paris Saint-Germain.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62