13 Voormalig Ajax-trainer kiest voor Italiaanse hectiek Internazionale leeft al jaren in chaos. „Er zijn in Milaan valkuilen, voetklemmen en angels, maar ook kansen", zegt Inter-kenner David Endt. II De Boer treedt in het spoor van Seedorf Het vergt rust en wijsheid om deze klus te klaren. Ik hoop dat het Frank lukt Michel Kreek en Or lando Trustfull. Die konden de bat terij aan camera's en publiek op luchthaven Linate van Milaan nog ongestoord passeren. Maar toen Frank de Boer zijn hoofd om het hoekje stak, barstten de gebruike lijke taferelen los. Een hoop ge duw, getrek en gepluk gisteravond rond zeven uur aan het jasje van de aanstaande nieuwe trainer van Inter. 'Mister, mister, are you happy with Inter?' was de eerste vraag. 'Yes very happy', het eerste ant woord. En hup, daar werd De Boer snel door de beveiliging geë vacueerd. Hoe verrassend is het dat een nuchtere Noord-Hollander trainer wordt in een gekkenhuis? „Ik ben niet verbaasd, helemaal niet van uit Inter-perspectief bekeken", zegt David Endt. De oud-teamma nager van Ajax, kenner en harts tochtelijk fan van Inter wijst op Erick Thohir. De huidige clubvoor zitter is van hetzelfde geboorte jaar (1970) als De Boer. Toen de In donesische zakenman Inter drie jaar geleden kocht van de familie Moratti, liet hij de naam van De Boer al meteen vallen als een trai ner van wie hij fan is. „En Frank heeft op zijn beurt kennelijk ook zin in de uitdaging", zegt Endt. De meeste clubaandelen heeft Thohir recent overigens verkocht aan een nieuwe Chinese investe- ringsgroep. Die gaat de komende jaren aan de touwtjes trekken. Endt: „Maar Thohir is voorlopig nog voorzitter en grootaandeel houder en die partij uit China lijkt betrouwbaar. Ze lijken met el kaar volgens een visie te willen gaan werken." Maar ja, hoe krijg je daar als Frank de Boer garanties over? Hij wordt de zevende Inter-trainer in de laatste zes jaar en die jaren wa ren bijna allemaal chaotisch. Hij tekent zelf voor drie seizoenen en kiest snel na zijn afscheid bij Ajax hoe dan ook voor een ongewis avontuur. Hij zet zijn krabbel nau welijks twaalf dagen voor de start van de Serie A. En middenin een dramatische voorbereiding waarin Inter de ene na de andere grote ne derlaag lijdt. Het bestuur en de ontslagen trainer Roberto Manci- ni rolden al weken ruziënd over straat. Afkoopsom Mancini zwaaide gisteren officieel af, een afkoopsom van 10 miljoen euro rijker. In Italië is het gebrui kelijk dat na zo'n ontslag ook (het gros van) de staf naast de hoofd coach wordt vervangen. Voor het huidige Inter betekent dat nogal wat. Mancini heeft een fors stem pel op de club gedrukt, afgelopen seizoen mocht de trainer volledig zijn eigen aankoopbeleid bepalen. De Boer moet dus voorlopig gaan presteren met de selectie van een ander. Een groep ook die vo rig seizoen als vierde eindigde en daarmee voor het vijfde jaar op rij naast Champions League-deelna me greep. „Maar in elke linie van het elftal zijn er toch voetballers met veel kwaliteit", vindt David Endt. De betrouwbare keeper Sa- mir Handanovic gaf in 2015 bij Slo venië het stokje over aan Jan Oblak van Atlético Madrid. Verdediger Miranda werd eer der als duo-partner van Diego Go din bij Atlético Madrid kampioen van Spanje. Op het middenveld mag er centraal in de as aanvallen de kwaliteit bij, maar de flanken zijn sterk bezet met de Italiaan An tonio Candreva en Ivan Perisic, bij het recente EK smaakmaker bij de Kroaten. En voorin is spits en aan voerder Mauro Icardi (23) het para depaardje aan wie nog wordt ge trokken door andere clubs. „Er zijn valkuilen, voetklem men en angels, maar ook kansen voor een nieuwe trainer", gelooft Endt. „Afgelopen seizoen werd Mancini vierde. Stel: Frank kan derde worden met de goede spe lers die er echt wel zijn. En hij kan een paar aankopen doen en wat jeugd inpassen, dan staat hij er al gauw beter op dan zijn voor ganger." Alle plussen en minnen tegen el kaar afgezet zegt Endt dat het voor hem speciaal is dat een Ne derlandse trainer, die hij ook nog eens goed kent, trainer wordt van 'zijn' club. „Maar het wordt geen eenvoudige klus. Het vergt veel rust en wijsheid om hem te kla ren. Ik hoop dat het Frank lukt." 1990 1996 2000 2010 dinsdag 9 augustus 2016 De Boer stapt bij Inter in ongewis avontuur Maarten Wijffels Milaan -Inter-kenner David Endt Frank de Boer heeft wisselende ervaringen met het Italiaanse voetbal. In 1990 debuteerde hij voor Oranje tegen Italië, in 1995 won hij met Ajax de Champions League tegen AC Milan, een jaar la ter ging de finale verloren tegen een andere Italiaanse club, Juven- tus. In 2000 miste De Boer in de halve finale van het EK twee straf schoppen tegen Italië, terwijl hij zijn debuut als Ajax-coach in 2010 maakte met een 2-0-uitzege bij AC Milan in de Champions League. MILAAN Frank de Boer wordt na Clarence Seedorf pas de tweede Nederlandse trainer in de Serie A. Seedorf stond re cent korte tijd aan het roer bij AC Milan, dat ook weer razend snel afscheid nam van de coach zonder enige ervaring. De al meer gelouterde De Boer neemt op zijn avontuur Orlando Trustfull en Michel Kreek mee als assistenten. Trustfull was vorig jaar al de rechterhand van De Boer in de trainersstaf bij Ajax. Kreek werkt op dit moment als hoofd opleiding bij Almere City FC en was eerder jeugdtrainer bij Ajax. Hij voetbalde zelf in Italië ooit voor Padova en Perugia. Verder gaan Alessandro Schoenmaker mee, net als vi deo-analist Michele Santoni, die eerder ook bij Ajax werkte. De Boer kan morgen op de bank zitten in het oefenduel met Borussia Mönchen- gladbach of anders zaterdag als Inter in Ierland oefent te gen Celtic, als laatste test voor de start van de Serie A.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61