Met baby aan de borst naar Rio It zich in Rio weer die kleine jongen 8 Typisch Topzwemmer Michael Phelps (31) beleeft na een inktzwarte OLYMPISCHE SPELEN RIO 2016 Goud RÏO2016 in poedervorm zoekt, ziet bij de schappen bordjes van de overheid hangen. 'Alleen met borstvoeding krijgt je kindje de beste voedingsstoffen binnen.' In de metro, in het park of op het strand je baby de borst ge ven, niemand kijkt er van op. Toen de bondscoach José Roberto Gui- maraes van de Braziliaanse volley balvrouwen in april zijn voorlo pige selectie voor de Spelen be kendmaakte, stond ook spelver- deelster Fabiola op de lijst. Acht maanden zwanger! „Denk je op tijd terug te zijn?", had hij haar ge vraagd. „Ja!", was het antwoord. Op 19 mei werd Annah Vitória ge boren, een blakend kindje van 3,3 kilo en 48 centimeter. Niet met een hier gebruikelijke keizersnee. Dan had Fabiola 'Rio' kunnen ver geten. training volgden om de twin tig kilo die ze tijdens haar zwangerschap was aangeko men kwijt te raken. In het na tionale volleybalcentrum stoomde een team van trai ners, diëtisten, artsen, inspan ningsfysiologen én een kraamverzorgster de spelver- deelster klaar. Met Annah Vitó ria kraaiend langs het veld in haar maxi-cosy. Als het meisje honger had, trok mama haar shirt omhoog en gaf haar te eten. Fabiola maakt nu in Rio vol ledig deel uit van de ploeg. De borst is De borst is nu even ingeruild voor melk poeder even inge ruild voor poeder, maar af en toe glipt ze het olym pisch dorp uit om Annah Vitória te knuffelen. dinsdag 9 augustus 2016 @holandes26 Joost de Jong is woonachtig in Rio de Janeiro en correspon dent van deze krant. De grootste Wie in Brazilië babymelk Twee maanden Spartaanse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56