Volleybalsters laten wereldkampioen Verenigde Staten wankelen 7 De Nederlandse volleybalsters werpen zich in Rio op als stuntploegNa de 3-2 tegen de nummer 2 van de wereld, China, was Oranje ook dichtbij een zege op de nr. 1, VS. VOLLEYBAL Poule B Stand hebben in het tweede deel van de wedstrijd ook wel als een dolle ver dedigd." Verenigde Staten geldt als de grote favoriet voor het goud in Rio. De Amerikaansen behoren sinds mensenheugenis tot de top. Op merkelijk genoeg waren ze nog nooit olympisch kampioen. De laatste Spelen werd beide keren in de finale van Brazilië verloren. De hoofdprijs moet onder leiding van Karch Kiraly worden binnenge haald. Hij is een legende, de enige volleyballer die zowel in de zaal als in het zand olympisch goud won. Vuurwerk Collega Guidetti gaf voor vertrek naar Brazilië al aan dat het olympi sche toernooi pas echt in de kwart finales begint. De knock-outfase moet vuurwerk opleveren. Toch liet Nederland het in de eerste twee wedstrijden al aardig knallen. Dat is goed voor het zelfvertrouwen van Oranje. „Ik hoop", zei Sloetjes strijdlus tig, „dat we de Verenigde Staten nog een keer tegenover ons krij gen." Vervelend was dat aanvoerster Maret Balkestein-Grothues gebles seerd uitviel. De aanvoerster, die uitstekend speelde, kwam bij 9-11 in de vierde set verkeerd neer en werd met een van pijn verdrongen gezicht naar de kant gedragen. On derzoek moet uitwijzen hoe ernstig de kuitblessure is. „Ik reken zeker voor de eerste wedstrijd niet op Maret", zei Guidetti. Als Nederland na de zege op China ook van Italië, Puerto Rico en Servië wint, eindigt het hoogst waarschijnlijk als tweede in de poule. Dan ontloopt het de sterkste twee landen uit de andere groep, ti telhouder Brazilië en Rusland, in de kwartfinale van volgende week. De tranen Guidetti sprak over de geweldige van pijn sprin- eerste set, die met 25-18 werd ge- gen Maret Bal- wonnen. „Dat was bijna perfect kestein-Grot- volleybal", aldus de Italiaan. Neder- hues in de land kwam met 2-1 in sets voor, ogen. Zij ging maar kon daarna niet doordrukken, met een kuit- In de vijfde set waren de krachten blessure van volledig op (8-15). het veld. Sloetjes: „De energie was weg. foto anp We hebben ons niveau net niet lang genoeg kunnen vasthouden. Zij HANS KLIPPUS Bijna had Oranje de wereldkampi oen gisteravond te pakken. Het werd weer, net als zaterdag tegen China, een vijfsetter. De Neder landse volleybalsters toonden zo duidelijk aan zich met de wereldtop te kunnen meten. „Ik wil mezelf niet steeds herha len", zei bondscoach Giovanni Gui detti na de 2-3 tegen de VS. „Maar wij kunnen echt heel veel. Dit is een team dat mij elke wedstrijd nog kan verrassen." Nederland wierp zich in Maraca- nazinho, het enorme sportpaleis van Rio, op als een stuntploeg. Dat werkte aanstekelijk op de duizen den Braziliaanse fans op de tribu nes, die gisteren, net als tegen China, massaal partij voor Oranje kozen. Het is ook een ploeg om van te houden. De lange meiden uit Ne derland spelen onbevangen, red den soms de meest onmogelijke ballen en tonen aan voor niemand bang te zijn. Heel stoer De wereldkampioen wankelde gis teren echt. „De Amerikaanse mei den zijn altijd heel stoer en zelfver zekerd, maar ik zag in de eerste twee sets de twijfel in hun ogen", zei de Nederlandse topscoorster Lonneke Sloetjes. „Ik ben blij dat we het ze zo moeilijk hebben kun nen maken. Verleden maand verlo ren we nog met 0-3. We kunnen ze echt hebben." dinsdag 9 augustus 2016 GO Grothues valt, huilt en Oranje is het even kwijt China 3-0 Italië VS 3-2 Nederland Servië 3-0 Puerto Rico 1 Servië 2-6 (6-0) 2 VS 2-5 (6-2) 3 China 2-4 (5-3) 4 Nederland 2-3 (5-5) 5 Puerto Rico 2-0 (0-6) 6 Italië 2-0 (0-6) Robin de Kruijf smasht door het blok van de VS, Laura Dij- kema volgt gespannen de bal. FOTO ANP @klippus Rio de Janeiro

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55