Redelijk begin voor Van Rijsselberghe en De Geus Dex Elmont weer met lege handen Hattrick van Kelly Jonker 5 Er kwam een hoop af op Dafne Schippers, de eerste dagen in Rio. Nu de wedstrijd van haar leven nadert, sluit de atlete zich elke dag een beetje meer af. „Ik wil rust om me heen." De 32-jarige judoka uit Haarlem droomde van een medaille bij Rio 2016. „Dit waren mijn derde en mijn laatste Spelen", treurde El- mont, die in Peking 2008 (tweede ronde) en Londen 2012 (vijfde plaats) ook al misgreep. De Europees kampioen van 2014 nam in zijn achtste finale tegen de Hongaar Miklós Ungvari (35) in de slotfase net even iets te veel risico. Daardoor liep hij tegen een vol punt op en was zijn laatste kans op een olympische plak vervlogen. Elmont zocht de schuld van zijn uitschakeling bij zichzelf. „Van die Hongaar had ik de laatste jaren al leen maar gewonnen. En dan ver lies ik juist hier in Rio van hem. Ik had rustig moeten blijven en moe ten aansturen op de golden score, maar ik ging jagen en dat had ik niet moeten doen. Nu sta ik toch weer met lege handen. Doodzonde. „Over vier jaar, bij Tokio 2020, zit ik met een biertje langs de kant. Ik heb genoeg laten zien in mijn loop baan, mijn studie geneeskunde krijgt nu voorrang." Sanne Verhagen werd in de kwartfinales in de klasse tot 57 ki logram uitgeschakeld door Sumiya Dorjsuren uit Mongolië. De 23-ja- rige Verhagen verloor op een strafje van de nummer 1 van de wereld. In de eerste twee van de in totaal twaalf races eindigde de Texelaar op de vijfde en daarna derde plaats. De derde en laatste race sloot hij na een aarzelende start winnend af. Van Rijsselberghe schoof zodoende door naar een tweede plaats in het klassement. Bij de vrouwen staat Lilian de Geus voorlopig vierde. In de Laser Radial-klasse sloot Rutger van Schaardenburg de eer ste dag af op plaats 8. Bij de vrou wen startte Marit Bouwmeester met een zesde plaats achter win nares Annalise Murphy uit Ier land. In de tweede heat verbeterde Bouwmeester zich met één plek. Door slechte resultaten van de top uit de eerste race in heat 2 schoof de Nederlandse door naar plaats 2 in de rangschikking achter de Chi nese XuLijia. bubbel zijn één grote chaos. „Je moet echt even wennen aan alles en je weg vinden. Overal die massa's mensen, overal herrie, die enorme eetzaal voor duizenden atleten. Ik heb de prikkels nu be wust opgezocht. Dan kan ik daarna rust om me heen creëren." Sporters die een selfie willen maken met Schippers - en dat blij ken er best veel te zijn - hebben al lemaal groen licht gekregen. Nog wel. Vanaf nu gaat ze haar wereldje elke dag een stukje kleiner maken. Met sociale media is ze al zo goed als gestopt. Dat ze stralend op werkelijk alle covers van de kran- tenbijlages en magazines staat: ze Overal die massa's mensen, overal herrie, die enorme eetzaal voor duizenden atleten PROGRAMMA heeft het allemaal gezien. Dat heel het land uitkijkt naar de finales van de 100 (in de nacht van zaterdag op zondag) en 200 meter (nacht van woensdag op donderdag) en hoopt of zelfs re kent op het allermooiste Neder landse goud ooit, ook dat weet ze best. „Het is simpel: ik ben hier om mijn allerbeste wedstrijden ooit te lopen. Aan alle verwach tingen heb ik niet zo veel." 'Is het mogelijk dat ze Rio ver laat zónder goud, maar mét een tevreden gevoel', is de vraag. Voor het eerst valt een korte stilte. Je ziet haar eigenlijk denken: nee. Maar ze zegt: 'Ja, dat kan'. „Er staan straks acht vrouwen op een rij die allemaal wat kun nen. Misschien loopt er wel ie mand 10,4 en word ik derde of vijfde in een hartstikke mooie tijd. Tja... Natuurlijk wil ik win nen, het plan is goud en daar houd ik me aan." Nee, gespannen is ze nog verre van. Dat komt wel, en is ook goed. „Dan weet ik dat mijn hoofd scherp is. Ik heb er vooral heel veel zin in." dinsdag 9 augustus 2016 GO zal verder door het leven moe ten gaan zonder olympisch ere metaal in zijn prijzenkast. Dex Elmont: gedesillusioneerd na uitschakeling, fotoanp RIO DE JANEIRO Olympisch kampioen windsurfen Dorian van Rijsselberghe is redelijk begon nen aan het verdedigen van zijn titel in de RS:X-klasse. RIO DE JANEIRO De Neder landse hockeysters zijn ook in hun tweede groepswedstrijd zonder puntenverlies en tegen doelpunten gebleven. Van Zuid-Korea werd gister avond met 4-0 gewonnen. Kelly Jonker, de spits van Amsterdam, was goed voor een hattrick. Oranje won zondag al met 5-0 van Spanje en gaat nu alleen aan de leiding in groep A, met zes punten, en is nu al zo goed als zeker van een plek in de kwartfinale. Oranje speelde deze keer in het kleinste van de twee hockeysta- dions in Deodoro, niet bepaald het bruisende hart van de Spe len. Net als tegen Spanje was Nederland heer en meester, zeker in de eerste helft. Na tien minuten kreeg Jonker de bal in Kelly Jonker (r). foto reuters de stick, toen ploeggenote Lide wij Weiten goed druk zette op de Koreaanse verdediging. Het was direct raak. Vlak voor rust rondde Jonker een mooie Ne derlandse aanval af: 2-0. In het derde kwart leek het meer een wedstrijd te worden. Maar uit een strafcorner van Oranje zorgde Jonker voor 3-0. Daar mee was de angel uit de wed strijd. Carlien Dirkse van den Heuvel maakte nog de 4-0. - Dafne Schippers (24) WANNEER LOOPTDAFNE? Vrijdag 12 augustus 16.55 uur Series 10Om Zondag 14 augustus 02.00 uur 1/2 finale 10Om 03.37 uur Finale 10Om Maandag 15 augustus 14.35 uur Series 200m Dinsdag 16 augustus 03.00 uur 1/2 finale 200m Donderdag 18 augustus 03.00 uur Finale 200m 16.25 uur Series 4x1 OOm Zaterdag 20 augustus 03.15 uur Finale 4x1 OOm RIO DE JANEIRO Dex Elmont

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53