T olhoek maakt in Etten-Leur al zijn rentree Sasikiran houdt de leiders in het zicht zijn er niet meer Nederlaag voor Telstar ZEELAND 13 Antwan Tolhoek knalde vorige week dinsdag bij de openingsrit van de Spaanse etappekoers tij dens het plassen achterop een ploegleidersauto. Hij vloog door de achterruit, vervolgde zijn weg nog wel, maar besloot een dag la ter niet meer van start te gaan voor de tweede etappe. De coureur van Roompot Oran je Peloton hield twintig hechtin gen in zijn kin, nek en lip over aan de bizarre val. Donderdag vloog hij naar huis. „Ik herstel re delijk vlot", zei Tolhoek gisteren. „De hechtingen zitten er nog in, maar ik zit alweer op de fiets en heb al weer kunnen trainen. Dat gaat goed, alleen heb ik soms nog een beetje last van mijn nek. Ei genlijk valt het allemaal wel mee." Zondag rijdt hij zijn eerste wed- De hechtingen zitten er nog in, maar ik zit alweer op de fiets strijd weer. Hij komt aan de start bij de tiende Profronde van Etten- Leur. „Na de Ronde van Burgos zou ik die wedstrijd sowieso al rij den", aldus Tolhoek. Naast de Zeeuw staan in Etten-Leur onder anderen ook Bauke Mollema, Fa- bio Aru en Rafal Majka op de deel nemerslijst. VLISSINGEN Krishnan Sasikiran boekte gisteravond tijdens de twintigste editie van het HZ schaaktoernooi zijn derde over winning. De grootmeester uit In dia, in Vlissingen de speler met de hoogste ranking, won in de vierde ronde van internationaal meester Migchiel de Jong en hield de kop lopers zo in het zicht. Sasikiran kwam op 3.5 punt, waar concurrenten als Loek van Wely en Awonder Liang na drie ronde al op drie punten stonden. Hun partijen waren gisteravond laat nog bezig. Grootmeester Jorden van Fo- reest, die in de tweede ronde ver rassend verloor van Tjark Vos, won van de Belg Jasper Beukema en bracht zijn totaal daarmee op drie punten. Zijn twee jaar jonge re broer Lucas kwam remise over een met de Belg Marc Lacrosse, waardoor ook hij drie punten heeft. Matthieu Freeke, afkomstig uit Terneuzen maar tegenwoordig inwoner van Den Haag, stond na drie ronden op 2,5 punt. Gister avond moest Freeke zijn meerdere erkennen in de Italiaan David Al berto. Terneuzenaar Quinten Du- carmon kwam in ronde vier remi se overeen met de Duitser Ama- deus Eisenbeiser. Ducarmon staat nu op 2,5 punt. fend. In de tweede partij ging het een stuk beter. Ik serveerde daar in vrij goed. Jeroen en ik spelen ongeveer hetzelfde spel waarbij het gaat om de 'momentjes'. In de eerste set kon ik hem op 3-3 breken. In de tweede set leek het alsof hij de overhand had, maar ook hier kon ik telkens mijn ser vice blijven winnen. In de finale begon Ruud goed en ik matig. In de tweede set was het cruciaal dat ik vijf breakpoints wegwerk te bij een 3-1-achterstand. Daar door kantelde de wedstrijd. In het begin van de derde set was Ruud aangeslagen en vermoeid. Daardoor was het balen dat ik hem nog terug in de wedstrijd liet komen bij 4-1. Op 4-3 werd zijn opslag echter gebroken, waar na ik het uit kon serveren", blikte Thorsten Sollie terug. Hij beweegt goed op de baan, is snel en kan goed verdedigen. „Ik ben nu bezig om vaker het net op te zoeken en meer te on dernemen met mijn forehand. Mijn backhand blijf ik gewoon steady diep slaan." Misschien laat hij dat volgend jaar opnieuw zien, als hij daad werkelijk terugkeert op het Vlie gende Hollander tennistoernooi in zijn voormalige woonplaats Terneuzen. AANDUIDINGEN IN JEUGDVOETBAL De aanduidingen zijn door de KNVB veranderd om verbeterin gen in de toekomst mogelijk te maken. De aanpassing biedt de voetbalbond de mogelijkheid om zogenaamde geboortejaarscompe tities aan te bieden. In Zeeland is er bijvoorbeeld al een Onder 10-competitie, waarin louter eerstejaars E-pupillen mo gen spelen. Het idee is dat spelers zich beter ontwikkelen met en te gen leeftijdsgenoten. Maar voorlo pig zijn de 'even' categorieën inci denteel. Als je bijvoorbeeld verschillende F-teams hebt, krijgen die elk een getal zoals dat in de oude situatie ging. Ft wordt dus JO9-1 en speel je dit seizoen in F4 dan wordt dat JO9-4. Tja, het is oude wijn in een nieuwe zak. Als je het niveau van het voetbal wilt verbeteren, heb je geen administratieve aanpassin gen nodig maar inhoudelijke aan passingen. Als dit de warming-up daarvoor is, is dat prima. De toe komst zal het uitwijzen. WAALWIJK Telstar is het seizoen gisteravond met een nederlaag be gonnen. In Waalwijk ging de ploeg van trainer Michel Vonk en zijn assistent Dennis de Nooijer met 1-0 onderuit tegen RKC. De enige treffer kwam na 58 minuten op naam van Kenny Anderson. Bij Telstar begon Thomas van den Houten in de basis. De links back behoorde in eerste instantie niet tot de eerste elf, maar speelde alsnog omdat Toine van Huizen in de warming-up geblesseerd af haakte. Van den Houten, die na rust geel kreeg, werd na 81 minu ten gewisseld. De verdediger uit Goes zag vanaf de kant hoe het 1-0 voor RKC bleef. Hoe corresponderen de oude letter-cijfercombinaties met de nieuwe combinatiesin het jeugdvoetbal? OUDE NAAM A-junioren B-junioren C-junioren D-pupillen E-pupillen F-pupillen Mini-pupillen NIEUWE NAAM J019 J017 J015 J013 J011 J09 J07 GEBOREN IN 1998 en 1999 2000 en 2001 2002 en 2003 2004 en 2005 2006 en 2007 2008 en 2009 2010 en 2011 dinsdag 9 augustus 2016 Antwan Tolhoek ondervindt nog nauwelijks hinder van zijn val in de Ronde van Burgos. De renner uit Yerseke zit alweer op de fiets en maakt komende zondag zijn rentree in het peloton. Hij staat dan aan de start in het profcriterium van Etten-Leur. Jan Dagevos Yerseke —Antwan Tolhoek, wielrenner Roompot Oranje Peloton een combinatie Voormalig Terneuzenaar Thorsten Sollie wil proberen om tennisprof Oostvoorne won dit weekend het Vliegende Hollander-toernooi. te worden. De inwoner van 4 Het overgrote deel komt in een 'oneven' leeftijdscate gorie terecht. Voor wie geldt dat dit voetbalseizoen niet dan? 5 Hoe gaat het als je meerde re teams in één leeftijdsca tegorie hebt? 6 En wat vinden we hier van? infographic Matten de Schepper bron Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45