Schipper Kees den Hollander: Dit had heel vervelend kunnen aflopen Mond houden als je een zeehond Een paar vierkante meter is genoeg voor een tiny house Reddingsmaatschappij haalt Duitse jongeren van een vlot middenin de vaargeul van het Veerse Meer. Ze konden geen kant op. zietP8 Reddingsmaatschappij KNRM is boos en geschrokken over een ac tie van dertien Duitse scouts. De jongeren tussen 16 en 20 jaar voe ren zondagavond op een vlotje middenin de vaargeul van het Veerse Meer. Ze hebben gruwelijk veel geluk gehad, aldus de KNRM. Schipper Kees den Hollander van de KNRM reddingsboot Oran je schrok zich zondagavond wild. „We voeren net terug nadat we op het Veerse Meer een zeilboot had den geholpen. Het was vrij stil op het water en ineens zien we ter hoogte van het Buitencentrum in Veere een vlot middenin de vaar geul. Het eerste beeld wat in mijn gedachte opkwam was dat van zo'n vlot met vluchtelingen op de Middellandse Zee." Eenmaal dichterbij zien de red dingswerkers dat er 13 kinderen met rugzakken op zitten. „Geen van hen droeg een reddingsvest. Het enige dat ze hadden waren twee peddels. Maar door de wind kwamen ze niet vooruit. Toen we vroegen wat ze aan het doen wa ren, zeiden ze dat ze het van de lei ding moesten doen." Het was een bijzonder gevaarlij ke situatie, zegt Den Hollander. „Dit had heel vervelend kunnen aflopen. Als een schip voorbij komt, is de kans groot dat die het vlot te laat of niet ziet. En de kin deren kunnen geen kant op." Omdat de situatie levensgevaar lijk was, heeft de bemanning van de Veerse reddingsboot de kinde ren van het vlot gehaald. „Dat moest heel voorzichtig om te voor komen dat het niet omsloeg. We hebben ze aan boord genomen en teruggebracht naar het Scoutcen- Als een schip voorbij komt, is de kans groot dat die het vlot niet ziet trum." De schipper wilde de lei ding wijzen op de risico's. „Maar die liet zich niet zien." De kinderen maken deel uit van een groep van 85 scouts. Ze verblij ven in een tentenkamp op een ter rein van het Scoutingcentrum Zee land in Veere. De leiding is niet spraakzaam over het incident en reageert anoniem. De leidster wuift het incident weg en zegt dat 'er niets aan de hand was'. „Ze moesten op een vlot naar een ei land varen, maar er stond veel wind en dat ging dus niet wer ken." Dat het een levensgevaarlij ke actie is om middenin de vaar geul van het Veerse Meer te varen, lacht ze weg. „De scouts zijn niet gered maar teruggehaald." Het Scoutcentrum Zeeland wijst gasten altijd op de vaargeul en dat ze binnen de boeien moe ten blijven. Of ze er iets mee doen is de verantwoordelijkheid van de scouts, aldus het centrum. m dinsdag 9 augustus 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl •P10 Dertien Duitse scouts drijven hulpeloos middenin de vaargeul van het Veerse Meer en kunnen geen kant op. foto knrm veere KNRM boos op scouts Arnemuiden Kees den Hollander, KNRM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33