SHOW CULTUUR 25 AVIFAUNA Avifauna De altijd hyperenergieke, niet te stuiten wereldreizi ger Floortje Dessing (45) betrappen op vermoeid heid, is een zeldzaam heid. Maar kort na de eerste uitzending van haar 'vakantiebaantje' bij NPO Ra dio 2 (ze valt samen met dj Jeroen Kijk in de Vegte in voor Gerard Ekdom) laat ze een niet te onderdrukken zucht ho ren. „Sorry. Dit is echt hartstikke leuk, maar ik voel me een beetje flauw nu. Ik heb héél weinig geslapen." Na twee pittige reizen voor het BNN-VARA-programma Floortje naar het einde van de wereld keerde Dessing vrijdag vanuit het Verre Oosten terug op Nederlandse bodem. Direct daarop bezocht ze de Amsterdamse Gay Pride ('Even wat vrienden zien') om gister ochtend bij dageraad de wekker weer te horen rinkelen. Waar had ze ook alweer 'ja' tegen ge zegd? Twee weken met een bus door Nederland toeren, familie en vrienden van olympische sporters opzoeken voor de radio en 's ochtends van 06.00 tot 09.00 uur live uitzenden. Even her stellen van een jetlag zit er niet in, zegt Dessing. Het is daarnaast zo'n twintig jaar geleden dat ze achter de microfoon zat; ze begon haar carrière ooit bij Radio Veronica. „Het is niet dat ik over mijn nek ging van de spanning vanochtend. Het is gelukkig net als fietsen, je pikt dit zo weer op. Maar ik stapte even stevig uit mijn comfortzone." En driemaal raden wat de presen tatrice daags na deze twee radiowe- ken gaat doen. Juist: haar koffers pakken en het vliegtuig weer in. Radio is haar oude liefde. Dus toen Dessing voor deze klus werd gevraagd, was het een offer she couldn't refuse. „Ik ben net een kind in een snoepwinkel. Ik ben door het dolle heen en roep met een 'leuk!'. En dan zie ik het sche ma en denk ik: oh jee shit." Niet dat ze om medelijden vraagt. „Ik heb het allerleukste werk op aarde, het is net een schoolreisje. En hard werken? Bak kers, die werken hard!" In College Tour begin dit jaar gaf Dessing nog aan 'pas op de plaats' te maken. Zeker na een ziekenhuis opname vanwege een hersenvlies- Floortje is altijd onderweg. „Bank- hangen heb ik nog nooit gedaan, dat zit niet in mijn bloed. Ik heb een Fiatje waar mijn racefiets net inpast en dan ga ik ergens 100 ki lometer fietsen. Helemaal alleen. Zo kom ik tot rust." „En ik kan nog steeds genieten van Nederland", vervolgt de gebo ren Heemstedenaar die zich ruim de helft van het kalenderjaar op alle denkbare uithoeken van deze planeet begeeft. „Als kind was ik daar te onrustig voor, maar zeker sinds ik veel reis ben ik die schoonheid gaan ontdekken. En dan hoor je vaak dat Nederland zo vol is. Ik fietste laatst van IJmuiden naar Bergen en dan kom je hele stukken geen kip te gen!" Dessing bezoekt samen met Kijk in de Vegte de komende da gen onder anderen nog de moe der van olympisch schermer Bas Verwijlen en vrienden en familie van windsurfer Dorian van Rijs- selberghe op Texel. „En zodra het even kan, wat uurtjes slapen. Écht rustig aan doen? Later als ik groot ben misschien." ontsteking. „Ik was goed opge brand. Ik had een paar weken vrij, maar toen moest ik weer vol gas aan de slag. Naar het einde van de wereld vergt ook veel redactiewerk. En een pas op de plaats bestaat niet in mijn geest." Voor haar tv-programma, nu per bus voor de radio, maar ook voor een moment van ontspanning: Van 46r voor 11,20 vosels en. zoo GA SNEL NAAR pzc.nl/zomeruitjes dinsdag 9 augustus 2016 Gudo Tienhooven Floortje Dessing en Jeroen Kijk in de Veg te bij de bus waarmee ze hun radioshow ma ken. FOTO ROBIN VAN LONKHUIJSEN/ANP Ontdek ZOOveel in Avifauna! Avifauna staat voor een heerlijke dag tussen de dieren met heel veel activiteiten, zoals lori's voeren in de Lori Landing en unieke vogeldemonstraties. Ook kunt u kijken bij het voeren van de pinguins, pelikanen en halfapen! Nieuw in 2016: Nuboso, een mini Zuid-Amerikaans nevelwoud met dwergaapjes en bijzondere vogels. En in Avifauna hebben kinderen ook urenlang speelplezier in de reusachtige speeltuin. O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25