21 dingen samen te doen en te delen. Dat maakt onze band nog hechter." Adriaan: „Het doet me goed dat Erna het zo leuk vindt. Ik ga regelmatig op stap met een geologenclub. Als het kan, gaan Erna en Noëlle mee. Het lijkt me best lastig als we deze passie niet zouden delen. We halen er zo veel plezier uit samen." Laatje werk lekker thuis Erna: „Als we op vakantie zijn, is het voor Adriaan soms lastig om zijn werk los te laten. Ikzelf heb daar min der moeite mee." Adriaan: „Dat klopt wel, ik vind mijn werk erg belangrijk en vooral leuk. Ook deze week ben ik er een paar keer mee bezig geweest. Ik heb een verantwoordelijke functie en moet af en toe even checken of alles goed gaat. We hebben vakanties mee gemaakt dat ik de eerste paar dagen alleen maar met mijn werk bezig was. Maar dat is niet meer zo. Ik heb het beter leren managen." Erna: „Als ik nu merk dat je toch te veel op je mobieltje zit, zeg ik er gewoon wat van. Ik vind onze vrije tijd samen heel kostbaar, een mens is niet gemaakt om alleen maar te zwoegen. Het is fijn om brood op de plank te hebben, maar er is nog zoveel meer." DE FAMILIE Af en toe moetje je kop gewoon even in het zand steken Adriaan: „Er gebeurt zoveel narig heid in de wereld. We vinden het lastig om daar met Noëlle over te praten. Toch proberen we het uit te leggen, te benoemen wat er mis gaat. Dat niet ieder mens hetzelfde in het leven staat bijvoorbeeld en hoe wij denken dat je daarmee om kunt gaan." Erna: „Eigenlijk wil je helemaal niet met ellende bezig zijn op vakantie. Het veroorzaakt stress en dat gevoel heb je de rest van het jaar ook al. Maar er zijn ook gebeurtenissen die je gewoon niet kunt negeren. Laatst vond die aanslag in Nice plaats, bij zoiets zetten we toch het journaal wel even aan. Toch proberen we dat zo veel mogelijk te voorko men. Vakantie is juist een periode van rust in het jaar; het voelt goed om even los te zijn van de grote, boze wereld." Toon respect voor de natuur Adriaan: „Wij willen Noëlle mee geven dat je respect moet hebben voor de natuur, de omgeving waarin je leeft. We zijn beiden opgegroeid In de vakantie maken we ons even los van de grote, boze wereld in een natuurrijke omgeving. Tussen boerderijen, dieren, gewassen. Het is belangrijk dat ze weet dat dat er ook allemaal is. Het is heel makkelijk om je helemaal aan de natuur te ont trekken. Veel kinderen zitten voor namelijk binnen, spelen met een ta blet. Noëlle vraagt daar amper naar, ze speelt veel liever buiten in de tuin." Noëlle: „Papa heeft een avonturen- paadje gemaakt in de tuin, het is helemaal dichtgegroeid en er ligt van alles. Een oud anker van opa, hout, en er springen grote kikkers en muizen. Ik vind ze niet eng, maar juist mooi." Zorg voor regelmaat in de opvoeding Erna: „Ook al nemen we ons voor om het niet te laten gebeuren, ligt Noëlle op vakantie toch later in bed dan thuis. Er zitten gewoon niet genoeg uren in een dag, we willen zoveel leuks doen. Dat vinden we weieens lastig, voor een kind is regelmaat erg belangrijk." Adriaan: „Maar, hoewel we minder streng zijn over haar bedtijd en ze wat meer cadeautjes en aandacht krijgt, gelden op vakantie verder dezelfde regels als thuis." Levenservaring helpt bij het ouderschap Erna: „We zijn pas op latere leeftijd ouders geworden, Noëlle was een cadeautje. Op het schoolplein zie ik wel dat wij ouder zijn dat de andere ouders, zeker bij de christelijke basis school waarop onze dochter zit. Of ik er zelf ook iets van merk dat ik ouder ben dan andere ouders? Soms. Op een gegeven moment ben je wel uitgerend." Adriaan: „Daartegenover staat dat we in het verleden alles hebben gedaan wat we wilden doen. Inmid dels hebben we zo veel levenser varing. We hebben niet meer de behoefte om alsmaar nieuwe dingen te ontdekken. Ook trekken we ons niet zo veel aan van wat anderen zeggen, we zijn zeker van onze zaak." dinsdag 9 augustus 2016 In Zeeland laat het gezin Den Dekker de dagelijkse stress achter zich. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Erna den Dekker, (48), coupeuse A Adriaan de Dekker, 55, werktuigkundige op een scheepswerf Noëlle den Dekker, 7, groep 3 christelijke basisschool in Andel 44 —Erna den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21