Een rare man die in een vreemde taal naar me vroeg 0 20 ZON&2 ZO DOEN WIJ DAT Ver weg of dichtbij, in een tentje of vakantievilla: we gaan op vakantie. Hoe is het leven op je vakantieadres? Adriaan, Erna en Noëlle den Dekker uit Andel zitten op Landal Port Greve in Brouwershaven. Mijn vakantieliefde VANDAAG.. Martine Delvaux (58) uit Charleroi en Mark de Kort (56) uit Hulst ont moetten elkaar in augustus 1996 in Barjac, Zuid-Frankrijk. „Hij had een mooie glimlach, was lekker bruin en erg lief.Na een paar uur wist ik dat Mark de man was met wie ik oud wilde worden. Ik was op vakantie met familie en vrienden. Mijn zus stelde voor om de laatste avond ergens anders te eten dan in het restaurant waar we alle andere avonden waren geweest. Het was dus puur toeval dat we bij La Gargouille zaten. Mark zat aan de tafel naast ons, met zijn hond Amber. Ik ben gek op honden, dus ik begon Amber meteen te aaien. Zo raakten Mark en ik aan de praat. Hij trakteerde op een fles rode wijn en wij nodigden hem uit om bij ons aan tafel te komen zitten. Uitein delijk bleven hij en ik met zijn tweeën over", vertelt Martine. Afscheid „We hebben de hele nacht zitten praten. Tot mijn zus me kwam halen om mijn koffer in te pakken, want we gingen naar huis. Het afscheid was gehaast. Ik gaf hem mijn adres en telefoonnummer, maar dacht dat ik hem nooit meer terug zou zien." „Het was voor hem pas de eerste vakantiedag, maar toch besloot hij mij achterna te reizen. Hij heeft twee MIJN TATTOO uur rondgereden in Charleroi om mij te vinden. Daarna heeft hij twee uur staan wachten voor mijn deur; het was ochtend en hij vond het te vroeg om aan te bellen. Ik woonde op dat moment bij mijn broer. Mijn schoonzus klopte om negen uur op mijn slaapkamerdeur: er stond een rare man voor de deur die naar mij vroeg in een vreemde taal." „Toen ik Mark zag staan, was ik ontzettend verrast. We zijn gaan wandelen met onze honden en heb- Het was pas zijn eerste vakantiedag, maar hij besloot me toch direct achterna te reizen ben de hele dag gekletst, 's Avonds ging hij naar huis, maar we belden daarna elke dag met elkaar. Een week later kwam hij een paar dagen op be zoek. Daarna reisden we om de beurt op en neer en ging alles erg snel." „Ik vond werk in Charleroi en ben in mei 1997 bij Mark ingetrokken in Belsele. Hij wilde echter terug naar zijn geboortestreek, dus verhuisden we in december t997 naar Heikant. Op n juli 1998 zijn we getrouwd. De ceremoniemeester vertelde ons ver haal in het Frans én het Nederlands. Iedereen had tranen in de ogen, ze vonden onze ontmoeting zo speciaal. En alles dankzij het voorstel van mijn zus om ergens anders te eten." Reizen maakt je een rijker mens Erna: „Voordat we Noëlle kregen, maakten we verre reizen naar lan den als Maleisië en Indonesië. Daar trokken we dan minstens een maand voor uit. Waarom we dat deden? Vooral om ons onder te dompelen in culturen die we niet kenden, daar zijn we erg in geïnte resseerd." Adriaan: „Als je een kindje krijgt, is die verre vliegreis een stuk lastiger. Daarom besloten we ons voortaan meer te verdiepen in Nederland. We realiseerden ons weer dat dit land een erg rijke historie heeft. Hier valt ook nog hartstikke veel te ontdek ken." Erna: „En voor Noëlle maakt het niet uit waar ze in het zwembad ligt, daar hoeven we geen duizenden kilo meters voor te vliegen. Ik ben ontzet tend blij dat hiervoor hebben geko zen, het heeft ons leven verrijkt. Het is goed zo." Adriaan: „Doordat we die behoefte om zo ver weg te gaan niet meer hebben, kunnen we ons helemaal focussen op onze dochter. Zij heeft het ook echt nodig om er even tus senuit te gaan. Er wordt veel ge vraagd van kinderen. Aan het einde van het schooljaar is ze erg moe. Ze houdt heel erg van vakantie. Als die op zijn eind loopt, is ze altijd een beetje verdrietig. Wij alle drie eigenlijk wel." Een gedeelde hobby schepteen band Adriaan: „We hebben een gezamen lijke hobby met z'n drieën: overal waar het mogelijk is, zoeken we naar fossielen. Ook tijdens de vakantie zijn we daarmee bezig. In Zeeland gaan we het liefst naar het Vlissingse strandje 'de Kaloot', vlakbij de kern centrale van Borssele. Dat is een van de meest fossielrijke stranden van Nederland." Erna: „Stenen, schelpen, fossielen. Op een gegeven moment wordt het een verslaving. Het blijft spannend om iets nieuws te vinden. Bijzondere vondsten bewaren we in een lade. In middels hebben we ongeveer dui zend voorwerpen. We vinden het be langrijk om als gezin met elkaar een hobby te delen, zeker als we op va kantie zijn. Adriaan is vaak weg voor zijn werk, we hebben ieder ons eigen leven, en onze eigen bezigheden. Juist op vakantie krijgen we de kans om Met zijn drieën zoeken we fossielen. Het blijft spannend om iets nieuws te vinden dinsdag 9 augustus 2016 PZ nnrriT* l I I Een vakantieliefde gaat meestal maar één zomer mee. Maar er zijn zomerliefdes die nooit voorbijgaan. Geliefden die elkaar op vakantie leerden kennen, vertellen over hun eerste ontmoeting. Gertie de Boey Het is zomer! Jurk jes, T-shirts en top jes gaan aan, tattoos komen tevoorschijn. Wat is het verhaal achter het plaatje? Wie? Mirjam van Dijk, 30 jaar, Middelburg Wat? Stemsleutel met een hartje en de tekst 'Gone fishin' Waar? Binnenkant linker onderarm Laten zetten: eind 2013 in Middelburg „In april 2013 raakte mijn vriend Peter van Liere vermist met zijn Martine Delvaux boot op de Noordzee. De tekst 'I refuse to sink' liet ik zetten als reminder voor mijzelf om ondanks alles het 'hoofd boven water' te houden. Driejaar later is nog steeds niet bekend wat er precies is gebeurd. Als herinnering en om hem altijd een beetje bij me te heb ben, wilde ik een aan denken laten zetten. Ik ben niet van de namen of portretten. Omdat hij drummer van beroep was, koos ik voor de stemsleutel die hij altijd bij zich had. De tekst 'Gone fishin' vond ik toepas selijk en maakt het verhaal een beetje luchtig. Ik denk er vaak aan, maar sta er ook nuchter in." IKCvAZ ...bent u extra lief tegen Urkers, Drenten, Tukkers en Friezen, want het is de Interna tionale Dag van de Inheemse Volkeren ...om 20.45 uur in Trondheim spelen Sevilla en Real Madrid in een Spaans onder onsje tegen el kaar om de UEFA Super Cup ...in 1483 werd de Sixtijnse Kapel in Vaticaanstad officieel ingewijd. 1 o N 'Een dag heeft niet genoeg uren' Sharon van Oost 44 —Erna den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20