Harder werken NIEUWS 7 PAULINE BIJSTER Ankara' voorbijkomen. Ik spreek liever van de lange arm van FETÖ." Die lange arm strekt zich vol gens de Turkse regering tot in ons land uit. Vanuit Ankara ontving hij onlangs het bericht dat vijf van zijn naaste medewer kers verbonden waren aan de Gülenbeweging. „Het gaat niet om de kok of de bediende. Dit waren hooggeplaatste stafmede werkers. Getalenteerde mensen, met wie ik uitstekend heb samen gewerkt. Nee, ik vermoedde niets. Dat is het talent van deze beweging. Ze infiltreren geruis loos." „Die conclusie laat ik aan u over. Er is een sterke Gülenbeweging in Nederland. Je ziet hoe sterk ze vertegenwoordigd zijn in de me dia, waarin ze zich als slachtof fers presenteren. Ze hebben een buitengewone pr-afdeling." „Ik heb mijn eigen onderzoek ge daan naar die meldingen. De inci denten zijn in twee categorieën in te delen. Een deel is in werke lijkheid niet gebeurd. Een ander deel is gepland door dezelfde be weging die de coup in Turkije wil de plegen, in een poging de slachtofferrol op te eisen." „Wie 40 jaar lang heeft geïnfil treerd, zal vroeg of laat door onze diensten worden opgespoord." De zaakgelastigde zwijgt even. Hij besluit het gesprek: „Ik wil duidelijk maken dat we rust pre diken. Dat we om begrip vragen. Turken zijn een emotioneel volk. Als we blij zijn, schreeuwen we dat uit. Dat doen we ook als we boos zijn. Maar geweld gebruiken we niet, het recht moet zijn loop hebben. Turkse mensen zijn geen hooligans. Ze zijn vreedzaam." Column een televisie- of radioprogramma mij vraagt om een mening, dat ik zeg dat er andere mensen zijn die meer weten. Dat denk ik ook echt, dat is namelijk altijd waar. Maar er zijn niet veel mannen die dat toegeven, onder andere daarom zijn er altijd meer mannen in praatprogramma's aan het woord. Gisteren sprak ik een loopbaan coach die vertelde dat mannen door zichzelf en door andere man nen altijd serieuzer worden geno men. Dat blijkt ook uit onderzoek. Zelfs in anonieme testen kiezen mannen het werk van andere man nen - alleen op naam, zelfs als het stiekem door vrouwen is gemaakt. Als vrouw moet je dus harder werken om de top te bereiken en je wordt sneller bekritiseerd, stelt de coach. Waarschijnlijk krijgt Hillary Clinton ook meer kritiek dan ze zou krijgen als ze een man was. Als vrouw ben je snel te bitchy of te soft. Het wordt een vicieuze cirkel: de kritiek maakt je beschei den (of onzeker?) en uit beschei denheid sla je dingen af. Daar naast liggen sommigen van ons liever op handdoekjes. We moe ten harder werken, beter bluffen en sneller de zee in rennen dan ons lief is. Ik wens alle vrouwen bij deze een grote mond toe en veel vroe ge rondjes hardlopen. Dit is mijn laatste column op deze plek, ik geef het stokje door aan een ande re vrouw die terug is van zwanger schapsverlof. Mannen worden door zichzelf en door andere mannen altijd serieuzer genomen Als ik 's ochtends vroeg ga hardlopen van de camping naar het strand, kom ik al leen maar mannen tegen. Een man met een hond, een man met een baby in een draagzak. Een vroege zwemmer, een vader met een roedel kinderen op fietsen. Laatst viel me iets soortgelijks op. Ik was met vijf kinderen naar zee: de drie jongens gooiden hun spullen neer en renden zonder omkijken de branding in, de twee meisjes gingen rustig op hand doekjes zitten. Ik vroeg me af: zou den mannen toch iets onderne mender zijn ingesteld dan vrou wen? Misschien blijven veel vrouwen liever op hun handdoekje zitten dan dat ze de wereld in rennen. Sinds deze column in de krant staat, ligt mijn website plat en ik was te druk met andere Heel Be langrijke Dingen om dat te repare ren. En al jaren is het zo dat als Bekijk alle aanbiedingen op www.versparade.nl NIEUW! Maandag 08-08 t/m zondag 14-08 maandag 8 augustus 2016 Ziet u Nederland als een van de vijftig 'eilandstaten' van de Gülenbeweging? Hoe beoordeelt u incidenten als de gesneuvelde ramen bij een Turkse stichting in Rotterdam en de poging tot brandstichting in Deventer? Wat vindt u ervan dat er namen van Turkse Nederlanders op so cial media worden genoemd als Gülenaanhangers? Deze krant heeft een aanhanger van Gülen in Nederland gespro ken. Ze beheert een stichting die tot doel heeft de dialoog te bevorderen. Ze zegt niets met de couppoging van doen te heb ben. Vindt u haar een terrorist? „Gülen incasseert geld onder zijn aanhangers. Wie geld doneert, heeft de beweging geholpen te in filtreren in ons systeem, wat re sulteerde in de gewapende coup poging. Dus als zij financiële of andere steun heeft geboden: ja." @PaulineBijster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7