Van pipowagen tot pauzeplek Goede hoop op doorgaan wijkvereniging Goes-West BEVELANDEN IOLEN 19 Zeeuwse Luchtvaartdagen vallen dit jaar erg in de smaak Jongetjes dromen in het trapvlietuigje, vaders bij DeHavilland Chipmunk en de F16A. De Zeeuwse Luchtvaartdagen op vliegveld Midden Zeeland bekoren dit jaar een recordaantal bezoekers; ruim negenduizend. Piloot Hans Oortman en zijn 'airoba- tics-coach' Evert Mots hagen stappen zater dagmiddag uit de Yak 52 van Oortman tijdens de twee de dag van de Zeeuwse Lucht vaartdagen. „We vlogen zo'n 250 kilometer per uur. In twintig minuten van vliegveld Seppe naar vliegveld Midden Zeeland. Zonder file... con stateert Oortman (64) lachend. Zijn PH-YAK (Yakovlev Yak-52, 87740) een Russisch lestoestel uit 1987, is één van de bezienswaardig heden tijdens de Zeeuwse Lucht vaartdagen bij Arnemuiden. Het evenement trok dit jaar een re cordaantal bezoekers vertelt Joop ter Weele van Stichting Wings to Victory die de dagen organiseert. „Ik ben er stil van. Een absoluut re cord. Vrijdag dik door de driedui zend en zaterdag.... Geweldig." Oud en nieuw materieel glanst in de zon, als die 's middags steeds vaker door het wolkendek piept. Jong en oud genieten volop van de fraaie toestellen en bijvoor beeld het parachutespringen, het zweefvliegen, de gyrocopter en de modellen van Modelvliegclub Del ta. Maar ook de moderne F16A van de Koninklijke Luchtmacht trekt flink wat belangstelling. Zo wil de Middelburgse Noah de Voogd (4) wel op de foto met een 'echte soldaat' van de Luchtmacht. Het zure commentaar van een pas sante 'hij is niet echt want hij heeft geen baret op' wordt laco- lk heb er 450 vlieguren opzitten, waarvan negentig procent op z'n kop niek gepareerd door een passeren de man; 'die past vast niet onder zijn vlieghelm'. Noah laat dit dis puut aan zich voorbijgaan en ge niet van haar fotomomentje. Ze wil later ook soldaat worden. 'Meisjesoldaat' zegt ze kordaat. Haar broer Sem (6) maakt liever zelf foto's. Het gezin De Voogd be zocht de Luchtvaartdagen vorig jaar ook al. Moeder Adrielle: „De kinderen vinden het leuk. Vlieg tuigen trekken altijd wel. Zeker het opstijgen en landen." Oortman werkt zijn logboek bij, voor hij een kop koffie gaat drin ken. „Een logboek voor mij, voor het vliegtuig, de motor het fra me", somt hij op. Het hebben van en vliegen met je eigen toestel is dus een serieuze aangelegenheid. „Ik heb dit toestel in Litouwen ge kocht en zelf overgevlogen naar Seppe", vertelt de 'private pilot'. Hij heeft er nu zo'n 450 vlieguren opzitten. „Waarvan negentig pro cent op z'n kop", grinnikt hij. „Dit toestel is gebouwd voor airoba- tics." Oud-jachtvlieger luite nant-kolonel b.d. Evert Motsha gen (80) coacht Hans bij zijn ver dere training voor het kunstvlie gen. De verhalen komen los. Over loopings, rolls en de flat spin. „Dan val je als een baksteen. Toen mij dat gebeurde, met tiendui zend vlieguren achter de kiezen, had ik toch een hartslag van 240. Puur adrenaline", lacht Evert." Joop ter Weel is een tevreden man. „Hier doe je het voor. Alle vrijwilligers hebben keihard ge werkt. Nu even eten en dan oprui men. Ook nog een hele klus..." Een likje verf, wat meubilair en een kleine verbouwing om van het bezemhok een volwaardig toi let te maken. Vrijwilligers van de kinderboerderij werken hard om de pipowagen gereed te maken voor een tweede leven als horeca gelegenheid en schuilhut. De bouwkeet is een gift van aanne mingsbedrijf Van der Straaten uit Hansweert. Vrijwillig beheerder van De Binnenhaven John den Hollan der heeft de eenden naar een an dere wei verhuisd, zodat de pipo wagen in de eendenwei kan staan. En dat is niet zonder re den, legt hij uit. „Voor de pipowa gen komt een bordes. Daar zet ten we bankjes neer zodat men sen lekker kunnen pauzeren met een bakje koffie, limonade en een tosti of een zakje chips." De versnaperingen zijn te koop bij de keet, die vrijwilligers bij toer beurt bemannen. Bij de pipowa gen wil de beheerder ook nog een aantal speeltoestellen neer zetten voor de jongste bezoekers. Ook in de rustiger wintermaan den heeft de keet een functie. Vrijwilligers kunnen er lunchen of opwarmen bij de straalkachel. Stap voor stap werkt Den Hol lander toe naar de gewenste op waardering van het kinderboerde rijterrein. De gemeente Reimers- waal en Stichting Behoud en Zorg Landgoed Familie Van Nieu- wenhuijzen, die het beheer van De Binnenhaven op zich neemt, buigen zich over de renovatie. GOES Het voortbestaan van de wijkvereniging Goes-West lijkt veiliggesteld. Naar aanleiding van de brainstormavond in juli heb ben verschillende mensen aange geven zich te willen inzetten voor de wijkvereniging. De toekomst van de buurtver eniging en wijkgebouw De West kant stonden op het spel. De hui dige drie bestuursleden willen er na vele jaren mee stoppen, maar vervangers zijn er niet. Om te voorkomen dat de wijkvereniging en De Westkant ophouden te be staan, heeft het bestuur met on dersteuning van SMWO een brain stormavond gehouden om nieuwe vrijwilligers te werven. Dat lever de een aantal geïnteresseerden op. Bekeken wordt wat zij binnen de vereniging gaan doen. „Eenmalige activiteiten willen mensen wel be geleiden, maar voor een bestuurs functie deinzen ze terug", merkt Nel Bouterse van SMWO. „Met nog een paar vrijwilligers erbij kunnen zowel bestuur als activitei ten worden voortgezet." Aanmel den kan via n.bouterse@smwo.nl. maandag 8 augustus 2016 'We vlogen 240 kilometer per uur' Spectaculaire shows maken deel uit van de Zeeuwse Luchtvaartda gen. Annemarie Zevenbergen Hans Oortman, prive-piloot Zie: pzc.nl/videoluchtvaartdagen Een bijzondere nieuwkomer op kinderboerderij De Binnenha ven in Hansweert. Deze keer geen ezel of wallaby, maar een echte pipowagen. Ellen Jobse Hansweert UEGEND- De Luchtvaartdagen trekken een recordaantal bezoekers. Ruim negenduizend mensen komen naar het vliegveld, fotos ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72