Vijfde van buurtschap Stroodorp staat te koop Alle ingrediënten voor een feestje 18 B IN DE REGIO MIJN DORP MIJN STAD „Zijn het er zeven? Dat is wel veel ja", zeggen Piet (82) en Maaike (76) Koole. Het echtpaar bouwde in 1959 hun huis aan het begin van de Stroodorpse dijk en vindt de rust en ruimte heerlijk wonen. Een 'vogelkooi', zoals Piet de be bouwde kom noemt, is niets voor hen. En dat geldt volgens de fami lie Koole voor de meeste mensen die in het buurtschap wonen. De vele te koop-borden berusten vast op toeval, zo denkt het koppel. „Een groot deel van de huizen is in de jaren zestig als tweede wo ning verkocht aan Duitsers", legt Piet uit. In die periode werden in Kamperland de eerste doorzonwo ningen opgeleverd en een aantal Stroodorpers vertrok naar zo'n huis. Duitsers namen hun plek in. Maaike: „Zij zijn inmiddels op leef tijd of overleden en de kinderen zien het niet altijd zitten om het huis aan te houden." Uitzicht Edward Klunhaar en Ilona Kamps kunnen zich daar wel iets bij voor stellen. Zij kochten vier jaar gele den een huis in Stroodorp en heb ben het inmiddels vervangen door een nieuwbouwwoning met een weids uitzicht over de omlig gende landerijen. „Je snapt niet dat hier zo veel te koop staat als je het uitzicht ziet he", zegt Ilona. Voor wat betreft het onderhoud is het een heel ander verhaal. Edward: „De meeste huizen zijn oud, dus er moet veel aan gebeu ren. Daar gaat een hoop geld en tijd in zitten, zeker als het een tweede huis is. Niet iedereen heeft dat er voor over." De afgelopen jaren is het aantal permanente bewoners langzaam maar zeker gestegen. Waren het een paar jaar geleden nog zes men sen, inmiddels weten Piet en Maai ke er een stuk of tien op te som men. Eén ervan is hun dochter Helma. Zij keerde terug naar haar geboortegrond en is met partner Ronald naast haar ouders gaan wo nen. Voor de 'nieuwe' Stroodor pers zijn het geen doorzonwonin gen die trekken, maar de hang naar rust en ruimte. De geur van vers gebakken pan nenkoeken was zaterdagmorgen door heel Kortgene te ruiken. Jong en oud verzamelde zich tegen tie nen op het Havenplein om aan één van de picknicktafels te genie ten van een dorpsontbijt met mi ni-bolussen, vers belegde broodjes en natuurlijk pannenkoeken. Burgemeester Marcel Delhez zou de eerste pannenkoek bakken, maar besloot dat bij nader inzien toch maar niet te doen, want 'de eerste mislukt altijd'. Wat later liet Delhez alsnog zijn bakkun- sten zien, waarmee hij de Haven feesten officieel aftrapte. Organisatoren Jan de Looff van grand café De Loods en Wouter Kalkman van molen De Koren bloem hadden een programma in elkaar gezet met voor ieder wat wils. Van springkussen tot heli- koptervlucht en van shantykoor Neptunus tot de Rolling Stones tribute band. Het dorpsontbijt werd voor de eerste keer gehou den, om te vieren dat molen De Korenbloem sinds de renovatie al weer vijfjaar draait. BATHSE TRADITIE maandag 8 augustus 2016 GOES Spreekuur rijbe wijskeuring in Ka- pelle en Goes Senioren, chauf feurs met rijbewijs C/D/E en overige automobilisten die voor verlenging van hun rijbewijs moe ten worden gekeurd kunnen hiervoor te recht in augustus en september in Kapel- Ie en Goes. Belangstellenden kunnen 15 augustus en 12 september te recht in dorpshuis De Vroone in Kapel- Ie en 22 augustus en 26 september bij Allévo Zorg- en Dienstverlening in Goes. Voor senio ren kost de keuring minimaal 35,00 eu ro, chauffeurs tot 75 jaar met rijbewijs C/D/E betalen 52,50 euro. Geïnte resseerden kunnen voor informatie en een afspraak bellen tijdens kantooruren naar het landelijke afsprakenbureau van Regelzorg Rijbe wijskeuringen: 088 23 23 300 of zelf een datum plannen via www.regel- zorg.nl. KATTENDIJKE Rommelroute in Kattendijke De derde rommel route in Kattendijke vindt plaats op za terdag 13 augustus van 10.00 uur tot 16.00 uur. Er doen dertig deel nemers mee en de route begint vanaf Kapelle bij Plasweg 2. Op dit adres en bij Dorpsstraat 2 zijn lijsten verkrijg baar van alle deelne mers. Er ligt een theetuin en diverse fruitkraampjes op de route. Deelname is gratis. MIDDELBURG Nieuw seizoen WritingLab ZB met Anna A. Ros ZB Planbureau en Bibliotheek van Zee land houden van 1 september tot en met 29 december een nieuw seizoen WritingLab. De creatieve workshop staat dit keer onder leiding van de Mid delburgse schrijf ster Anna A. Ros. Het doel is het lite raire leven een im puls te geven door middel van trainin gen, lezingen en ga stoptredens. Het WritingLab vindt wekelijks van 19.15 tot 21.00 uur plaats in het souter rain van de ZB in Middelburg. Deelname is gratis. Inschrijven kan via secretariaat @dezb.nl. BATH Geheel volgens traditie stond het Reimerswaalse dorp Bath afgelopen zaterdag weer in het teken van de jaar lijkse braderie met rommelmarkt. Al ruim twintig jaar zijn op de eerste zaterdag van augustus allerlei activiteiten te doen rondom buurthuis De Tobbe. Bezoekers konden tussen 10.00 en 17.00 uur de kraampjes met 'rommel' afstruinen, ge nieten van livemuziek. Kinderen konden zich uitleven op het springkussen. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN BAARLAND Vakantiepark Schel- deoord, Landings- weg 1,11.00-19.00 uur - Vakantiemarkt en braderie. COLIJNSPLAAT Visserijweg 2, 10.00-20.00 uur- Openstelling Neha- lennia Tempel. HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur- Gratis sporten on der professionele begeleiding in de Be- weegtuin, de trai ning bestaat uit kracht, souplesse, coördinatie en uit houdingsvermogen. KRABBENDIJKE Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,14.00-16.00 uur - Biljarten voor se nioren. KWADENDAMME Zwaaksedijk 5, over dag - Kunstproject 'Er was eens...' van Dijken van Wijven. WEMELDINGE Stal Schouten, Zwaakseweg 5a, 09.30-16.30 uur- Pony dagkamp voor kinderen van 5 t/m 14 jaar; Sluisplateau 29, vanaf 10.00 uur - Kennismaking zeil- les; 14.00-16.00 uur -Zeiltrip met de SailForce; Dorp splein, 19.30-21.00 uur - Demonstratie Brandweer. Piet en Maaike Koole met dochter Helma en schoonzoon Ronald. Piet en Maaike bouwden in 1959 een huis in Stroodorp. Helma en Ronald wonen sinds 2000 naast hun ouders, foto johan van der heijden Van de 35 huizen die buurt schap Stroodorp telt, staan er 7 te koop. Wat is er aan de hand met de idyllische 'Duitse dijk'? Ellen Jobse Stroodorp Geboortegrond Ellen Jobse Kortgene Burgemeester Marcel Delhez van Noord-Beveland laat zijn bak- kunsten zien bij de Havenfeesten in Kortgene. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71