6 NI HkOOPJEDEALNL) 0AGTaug5stusNVAN Gillette Gillette Gillette Voor het eerst spreekt de Turkse zaakgelastigde vanuit de ambassade in Den Haag. Over de couppoging, Gülenaanhangers en de relatie met Nederland. 50% 46% MACtQ 57 73% Voor een land dat zich vriend noemt, maar FETÖ blijft steunen, is geen plaats in ons hart Nu slechts €18,95 Gifleffe Nu slechts €13,95 Nu slechts €12,95 Vanaf slechts €189,- Nu slechts 99,95 Nu slechts 24,95 Nieuw: Achteraf betalen! APberPay (^Kt oet u zich IHA voorstellen. Een klein deel van het Nederlandse leger pleegt een coup. Ze bombar deren het parlementsgebouw in Den Haag en het paleis op de Dam. Ze vermoorden onschuldi ge burgers. Zou u zich dan rustig kunnen houden? Ik denk het niet. Ik denk dat u het een terro ristische daad zou noemen. En dat u uw bondgenoten om hulp zou vragen." Zaakgelastigde Kurtulus Ay- kan, het huidige hoofd van de Turkse ambassade in Nederland, zit op een bank in een barokke kamer met goudbewerkte muren en schilderijlijsten. „Ze hebben 251 mensen gedood met bombar dementen. Duizenden mensen verwond. Dit is een groot trauma voor Turkije." Dat trauma strekt zich over de landsgrenzen uit, zegt Aykan. Hij wijst naar de sikkel en de ster op de Turkse vlag. „De halve maan is als ons thuisland, de sterren zijn de Turkse gemeenschappen in het buitenland. Als de halve maan vonkt, dan vonken de ster ren ook. Ze zijn met elkaar ver bonden." De avond van de 15de juli werd hij in zijn huis in Den Haag over vallen door de journaalbeelden van de couppoging. „Ik ben hals overkop naar het ambassadege bouw gegaan. Het werd een crisis centrum. Die nacht zijn we over stelpt met telefoontjes van be zorgde burgers. Sommigen bo den aan het ambassadegebouw te komen bewaken. We zouden ge vaar lopen. Niet nodig, heb ik ge zegd. We vertrouwen op de pri ma Nederlandse beveiliging." De Turkse regering heeft geen enkele twijfel wie achter de coup poging zit: de 'FETÖ-beweging' van Fethullah Gülen. FETÖ staat voor Fethullah Terroristische Or ganisatie. De groepering noemt zichzelf niet zo. „Het is pal voor ieders ogen gebeurd. De bewij zen zijn er in overvloed, maar al leen voor wie ze wil zien." Daarom stelt het Aykan teleur dat westerse landen als Neder land Turkije niet volledig de hand reikt. „We zijn een NA VO-bondgenoot. Nederland heeft enkele zorgvuldig afgewo gen statements gegeven, maar we voelen ons niet gesteund. Er is een gebrek aan begrip. Ik hoop dat Nederland tot inkeer komt wanneer het alle bewijzen op waarde kan schatten." De zaakgelastigde benadrukt: „Voor een land dat zich vriend van Türkije noemt, maar FETÖ blijft steunen, is geen plaats in ons hart. Nee, dar is geen waar schuwing aan Nederland. Daar voor ben ik te lang diplomaat." Denkt u niet dat de Turkse maat regelen, zoals overwegen de doodstraf weer in te voeren, voor afstand tussen Turkije en de westerse wereld zorgt? „De wens om de doodstraf in te voeren, is er een vanuit de publie ke opinie. Daarover zal ons parle ment zich buigen. Ons soeverei ne parlement. Voor deze uiterst belangrijke kwestie hebben we geen advies van onze bevriende landen nodig." „We hebben her over een organi satie die meer dan 40 jaar lang is geïnfiltreerd in onze democratie. Ze bekleden hoge functies in de maatschappij. Ze zijn een staat binnen de staat geworden, met als resultaat een couppoging die honderden mensen het leven heeft gekost. Deze mensen moe ten worden berecht. Ik vertrouw erop dat zij in Turkije een eerlijk proces krijgen." De Gülenbeweging heeft zich on der het mom van onderwijs ge nesteld in meer dan 150 landen, beweert Aykan. „Zie FETÖ als een eilandenstaat. Ze onderwij zen de dochters van de politieke elite. Ze steken geld in massame dia, het parlement, in onderne mingen. Turkije is maar één van de landen. Ik hoor in Nederland vaak de term 'de lange arm van INTERVIEW KURTULUS AYKAN maandag 8 augustus 2016 Originele Gillette Fusion 8-Pack scheermesjes Voor een perfect glad scheerresultaat Voordelig scheren met top mesjes 5 blades en 1 precisie trimmer 8-pack; genoeg voor heel lang scheren Adviesprijs Korting U bespaart: 37,95 50% €19,- korting korting Originele Gillette Mach 3 8-pack scheermesjes Bespaar veel geld maar scheer toch met Gillette Altijd handig om extra mesjes in huis te hebben Voorzien van 3 vlijmscherpe blades 8-pack; genoeg voor heel lang scheren Adviesprijs Korting U bespaart: 25,95 46% €12,- Gillette Venus 8-pack Scheermesjes Voor een perfect scheer resultaat Speciaal ontwikkeld voor vrouwen Beperkte voorraad, op=op Altijd handig om in huis te hebben Adviesprijs Korting U bespaart: €29,95 57% €17,- korting .korting Alaska Bedding Air Pocket Matrassen 9 verschillende comfort zones voor de perfecte slaappositie en ondersteuning Vermindert lichamelijke klachten, altijd een goede nachtrust Beschikbaar in alle gangbare maten Profiteer van honderden euro's korting Adviesprijs Korting U bespaart: 699,- 73% 510,- 10-delige White Series Keramische Pannenset Gemaakt van aluminium met een duurzame keramische coating Geschikt voor alle warmtebronnen, inclusief inductie Voor elk gerecht de juiste pan tot je beschikking Profiteer van maar liefst €200 korting! Adviesprijs 299,95 Korting 67% U bespaart: 200,- korting THE WHITE SERIES korting Zuinige en waterdichte LED-balken van 60 of 120 cm Robuuste verlichting kan tegen een stootje Ideaal voor kelder, garage of schuur Besparende en duurzame technologie Oplopende korting vanaf 2+ stuks Adviesprijs Korting 0 bespaart: 69,95 64% €45,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL 1 NIET TEVRE0EN? GEL0 TERUG! 1 Koen Voskuil Den Haag Sinds de couppoging zijn in Tur kije duizenden mensen opge pakt. Academici, onderwijzers en rechters worden verdacht van het bieden van steun aan de Gülenbeweging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6