Mozambikaans swingen in Ossenisse Vakantie in... Zeeuws-Vlaanderen Vrijwilligers geven ADRZ net dat extraatje Ift Provincie: Oplossing mag niet ten koste gaan van verkeersveiligheid Landbouwverkeer kan sinds enkele maanden niet meer de Oosterschelde over. De provincie kijkt of er voor de landbouw iets te regelen is. Diep in de nacht of vroeg in de morgen zouden we de brug misschien open kunnen stellen Soms lijkt het of de weergoden een aardig oor voor muziek hebben. Na een bewolkte dag breekt zondag de zon door, vlak voordat singer/songwriter Neco Novellas het podium van 't Schallemaaj in Ossenisse betreedt. In allerijl wordt in de tuin een podium opgezet en zit de Mozambikaanse zanger in het zonnetje zijn nummers te spelen. Voor het optreden gaf de in Kuitaart wonende Neco - zijn echte naam is Anselmo Joao Johanhane - een uitgebreide workshop. Neco stond speelde in 2008 op het North Sea Jazz Festival, maar speelt ook graag bij kleinere podia. De laatste jaren richt hij zich meer op lesgeven en het spelen in speciale projecten, zoals 'De Uitdaging' met zangeres Mathilde Santing. Met die tour speelt hij onder meer in De Parade in Amsterdam, maar niet voordat hij 't Schallemaaj trakteerde op een flinke zomerse dosis muziek, foto ronald den dekker maandag 8 augustus 2016 pzc.nl email: bevelanden@pzc.nl Nine Ngoumout laat mensen hun verhaal vertellen. zeeland 16 Fabian Geelhoed brengt de zomer door in Terneuzen. zeeland 20 Er komt dit najaar mogelijk een proef om landbouwvoertuigen over de Zeelandbrug en de Storm vloedkering re laten rijden. Sinds enkele maanden kan land bouwverkeer de Oosterschelde niet meer over. Zowel op de ke ring als op de Zeelandbrug wordt dat verbod nu af en toe genegeerd. „Ik wil kijken of ik dit voor de landbouwsector kan regelen", zegt gedeputeerde Harry van der Maas, „maar het mag niet ten kos te gaan van de verkeersveilig heid." Sinds er gewerkt wordt aan de pijlers van de Oosterscheldeke- ring is de parallelweg naast de hoofdrijbaan verboden voor land bouwverkeer. Voertuigen breder dan 2,20 meter kunnen er niet meer langs en de vrees bestaat dat de werkstellages worden geraakt. Her werk duurt daar tot 2023. De Zeelandbrug is ook verbo den gebied voor trekkers en land bouwvoertuigen. Die kunnen dus de Oosterschelde niet meer over steken. Vooral voor de grotere voertuigen, zoals dorsmachines of mestverspreiders, is dar een pro bleem. Die worden vaak door boe ren gedeeld en kunnen worden in gezet op percelen aan weerszijden van de Oosterschelde. Tijdens de laatste Statenvergade ring, vorige maand, vroegen SGP en CDA om een oplossing. Van der Maas zei toen nog enkele we ken nodig te hebben. Op 1 oktober weet hij of een proef kan worden gehouden, zegt hij nu desge vraagd. Er wordt gedacht aan ven stertijden of een zogeheten convoi passage - een overtocht onder be geleiding. De provincie is zelf eige naar van de Zeelandbrug, waar- door een oplossing daar het ge makkelijkst lijkt. „Diep in de nacht of vroeg in de morgen zou den we de brug misschien even kunnen openstellen voor land bouwverkeer." Hij wijst erop dat de proef acceptabel moet zijn voor de boeren, maar zeker ook ver keersveilig. „Her is een doorgaan de route die bedoeld is voor ande re weggebruikers. Zo'n proef mag niet te veel nadelige effecten heb ben." De Oosterscheldekering is van Rijkswaterstaat. Die denkt mee over een oplossing. Een complica tie is dat het een autoweg is met een maximumsnelheid van 100 ki lometer per uur. Voertuigen die niet sneller dan 80 kunnen zijn daar wettelijk niet toegestaan. Dat maakt een oplossing nog gecom pliceerder. Van der Maas: „Het moer verantwoord zijn. Ik wil geen halve oplossing maar een goede, die draagvlak heeft bij alle betrokken partijen." Meer ruimte voor trekker Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69