m Van de Ven: Kans nu heel klein Favoriet moet al op jacht Zege voor Harmes 26 Mart Flikweert wordt in drie sets verslagen Na het missen van de titel in de hoofdklasse met Animo schrijft Hoekenees wél het Vliegende Hollandertoernooi op zijn naam. Spelers als Mart Flikweert, Jeroen Alliet en Ruud Martens hebben meer talent Onder toeziend oog van het 90-jarige erelid Jo hanna IJsebaert, die speciaal door het be stuur van TC Animo was uitgeno digd, legde Kevin de Rooij beslag op de 3-categorie van het 23ste Vliegende Hollandertoernooi in Terneuzen. De 28-jarige tennisser uit Hoek klopte leeftijdgenoot Mart Flikweert uit Breskens in drie sets: 6-2 5-7 6-2. In de eerste set maakte De Rooij de minste fouten. Flikweert speel de in het tweede bedrijf wat rusti ger en nam meteen een 3-0-voor- sprong. De Rooij kwam nog goed terug, maar verloor uiteindelijk op 6-5 zijn service. In de beslissende set werd het in de meeste games di verse keren deuce, maar deson danks nam De Rooij een 5-0-voor- sprong. Bij deze stand ging de West-Zeeuws-Vlaming alles of niks spelen, maar verder dan 5-2 geraakte hij niet. De Rooij serveerde de partij op het eerste matchpoint uit. „Ik heb het hele jaar hard getraind om twee doelstellingen te halen: kam pioen worden met Animo van de hoofdklasse en het Vliegende Hol landertoernooi winnen. Helaas verloor ik in het kampioensduel tegen Sjef in Aardenburg de beslis sende wedstrijd. De toernooi winst in Terneuzen geeft me daar door extra voldoening", aldus De Rooij. De Animo-speler beschikt niet over specifiek sterke wapens, afge zien van zijn enorme doorzettings vermogen. „Spelers als Mart Flik weert, Jeroen Alliet en Ruud Mar tens hebben meer talent dan ik. Zij beschikken ook echt over een versnelling. In de jeugd verloor ik altijd met ruime cijfers van Mart. In de finale in Terneuzen heb ik tijdens de rally's regelmatig ver traagd, waarop hij zich soms ver sloeg." De Rooij had graag revanche ge nomen voor zijn nederlaag in drie sets in het toernooi van Breskens tegen Rowin Tazelaar. De sche ma-aanvoerder verloor in de kwartfinale echter verrassend van Eddy Sprinkhuizen. In de halve fi nale was De Rooij in drie sets juist te sterk voor de tennisser uit Nisse. Wederom op karakter. In de 2-categorie zegevierde oud-Terneuzenaar Thorsten Sollie (nummer 64 van Nederland) mid- dels een extra set over Koewach tenaar Ruud Martens: 4-6 7-5 6-3. Martens haalde een 4-1-achter- stand nog op tot 4-3, maar de druk van Sollie werd te groot. „Ik was fysiek op, doordat ik de afgelo pen dagen zeer veel partijen heb gespeeld in Nederland en België. Vandaar dat ik de rally's zo kort mogelijk wilde houden. Ik ging wat proberen, maar het is niet ge lukt", verklaarde Martens. Winnaars van de 500 euro-reek sen (met 32 of meer deelnemers) werden Frank van Kouteren (7), Douwe de Bruijn (5) en Pieter Hommelberg (8). In de 6-categorie van het ge mengd dubbel maakten Michel Pateer en Leontine Dingenouts hun favorietenrol waar door winst in de finale op Robin Olthof res pectievelijk Catelijne Broos. V XI s jvV v s *~-L- 1 1 - Motorcossster Nancy van de Ven uit Vlissingen is derde geworden bij de Grand Prix van Zwitser land. De Zeeuwse werd in beide manches derde, maar zag haar concurrente voor de wereldtitel, de Francaise Livia Lancelot, uitlopen. Lancelot werd in de eer ste manche vierde en won de tweede manche, waar door ze in het oveallklasse- ment tweede werd. Met nog één Grand Prix te gaan, eind deze maand in Assen, heeft Van de Ven een achterstand van 27 punten op Lancelot. In As sen worden nog twee man ches gereden waarin elk 25 punten te verdienen zijn. „Het kan nog", zei Nan cy van de Ven na afloop, „maar de kans is natuurlijk heel klein." Net als de kans dat ze haar tweede plaats nog zal verspelen. Haar voorsprong op de Italiaan se nummer drie Kiara Fon- tanesi is immers 45 pun ten. Een tweede plaats zou niettemin opnieuw een verbetering ten opzichte Motorcrossster Nancy van de Ven wordt derde in de Grand Prix van Zwitserland van vorig jaar betekenen, want toen werd ze derde. In Zwitserland deed Van de Ven er alles aan om haar titelkansen levend te houden. „In de eerste man che had ik een slechte start. In de tweede bocht lag ik zevende." Toen ze op de derde plaats lag, was de achterstand op de eer ste twee rijdsters echter al acht seconden. „Zo'n gat krijg je niet dicht", was ze realistisch. Ze hield wel de deur dicht voor Lancelot. In de tweede manche had Van de Ven een veel betere start. Ze vocht ron- denlang een strijd om de koppositie uit met Lance lot, waarbij ze regelmatig gehinderd werd door ach terblijvers. „In de laatste ronde kreeg ik weer met achterblijvers te maken en maakte ik zelf een foutje. Toen werd ik voorbij gere den door Courtney Dun can, terwijl ik niet eens wist dat ze in de buurt zat. Dat was wel jammer." Duncan won de Grand Prix (ze was in de eerste manche de beste), vóór Lancelot en Van de Ven. Over drie weken wordt in Assen het WK afgesloten. De 'dader' was Tjark Vos. Een week eerder bij het Open NK in Dieren speelde de twintigjarige Amsterdammer een anoniem toernooi. Hij kwam niet verder dan drie punten uit negen par tijen. Na zijn openingszege zater dag in Vlissingen tegen Henk Burg verraste hij gistermiddag echter Van Foreest, die bijna 400 ratingpunten meer heeft. Het was de grootste stunt in het openingsweekeinde van de twintigste editie van het toer nooi. Hoewel... Ook de remise die de dertienjarige Eelke de Boer in de tweede ronde af dwong tegen de Zeeuwse aas Koen Leenhouts mocht er zijn. Alsmede de remise van Jeroen Janssen tegen de Indische groot meester Marani Rajendran Ven- katesh. Tjark Vos kon zijn stunt overigens niet herhalen, want in de derde (avond) ronde verloor hij vrij snel van de Indiase Irine Kharisma Sukandar. De als vier de geplaatste Jorden van Foreest herstelde zich daarentegen vrij vlot tegen Jef Verwoert en staat in zijn inhaalrace nu op twee uit drie. 'Top seed' Krishnan Sasikiran verspeelde gisteravond zijn eer ste halfje, tegen de Duitser Tho- re Perske. De nummer twee op de plaatsingslijst, Loek van We- ly, heeft na drie zeges nog altijd op een honderdprocentscore. Hetzelfde geldt voor het Ameri kaanse wonderkind Awonder Liang en de Russische oud-win naar Konstantin Landa. De Oek- raiene grootmeester Mykhaylo Oleksiyenko verloor gisteravond verrassend van de Nederlandse Fide-meester Max Warmerdam. OUDDORP Erwin Harmes heeft zaterdag de Bloemfonteinloop in Ouddorp gewonnen. De atleet uit Middelburg, eerder in de week winnaar van het Zeeuwse stratenloopcircuit, realiseerde bij de wedstrijd over tien kilometer een tijd van 33.38 minuten. Sven Vermeulen (Dynamica) werd dertiende. Piet van Mourik (Del ta Sport) legde bij de H50 beslag op de derde plaats H50. Marcel Adriaanse (Middelburg) eindig de als derde bij de H40. Op de 4.5 kilometer ging Emma van Mourik met de derde plaats naar huis in 21.36 minuten. maandag 8 augustus 2016 Kevin de Rooij haalt zijn tweede doel wel Terneuzen W*J\ - K TV Vs r\/ Kevin de Rooij in actie in zijn gewonnen 3-f inale tegen Mart Flikweert. foto ronald den dekker Rudy Boogert Frauenfeld Jorden van Foreest moet in de achtervolging in het HZ schaak toernooi in Vlissingen. De grootmeester uit Groningen werd gistermiddag in de twee de ronde verrassend versla gen. Van Foreest werd vorig jaar nog tweede in Vlissingen achter de Georgiër Jobava. Rudy Boogert Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68