Koop is weer het mannetje Yildizturan scoort weer twee keer bij Vlissingen op Malta 25 1 Bij de vrouwen op de 3000 me ter vrije slag heerste, zoals ver wacht, Simone de Rijcke. „Ik heb me weer lekker gefocust op de mannen die vijf minuten eerder waren gestart", zei de winnares, die voor de vierde keer won. De zwemster uit Hulst zou met haar eindtijd (41.07bij de mannen op de derde plaats zijn geëindigd. Ze stond met een stralend gezicht op de kade van Breskens. „Ik ga over twee weken terug naar Amerika. Ik heb via mijn coach een schitterend aanbod gekregen. Een (zwem)stu- diebeurs voor drie jaar in Missouri. Het is een hoger niveau met twee, Ik heb me lekker gefocust op de mannen die eerder waren gestart VLISSINGEN De voetballers van Vlissingen verloren zaterdagmid dag met 3-5 het oefenduel met ASWH. Eren Yildizturan nam opnieuw twee doelpunten voor zijn rekening, net als een week eerder tegen Zeelandia Middel burg. De Zeeuwse zondag-hoofdklas ser hoopt de overschrijving van Yildizturan vanuit Turkije, waar hij het laatst actief was, zo snel mogelijk af te ronden. De over schrijvingspapieren liggen bij de KNVB. Behalve Yildizturan scoorde ook Renzo Roemeratoe zaterdag tegen ASWH, dat oud-Goes- en oud-Kloetin- ge-speler Bart Deprez als inval- drie trainingen per dag. Als ik door de kwalificaties op de 1500 meter geraak dan kom ik in een competi tie met toppers. Ik heb er veel zin in. De koningsnummers stonden la ter op dag geprogrammeerd, maar dat had volgens Mark van Rosevelt een reden. „Dat heeft met hoog wa ter te maken. Vorig jaar kregen we klachten, omdat men de bodem kon aanraken", sprak hij namens de organisatie, dat op een geslaag de editie kon terugkijken. Ier de 2-4 zag maken. Vlissingen had het vooral de fensief lastig, wat mede ver klaard kon worden door het gro te aantal afwezigen. Voor Jos Koop begon het wielersei- zoen dramatisch. Eind maart kwam hij tijdens een training on gelukkig ten val en brak hij zijn knieschijf. De 27-jarige renner was gedwongen tot toekijken. „Ei genlijk heb ik nog steeds het ge voel dat ik aan het terugkomen ben", vertelde hij zaterdagavond na zijn glansrijke zege in Burgh-Haamstede. Zijn vaste supporter had het za terdagavond voor aanvang van de wedstrijd over 80 kilometer al voorspeld. Het parkoers in Burgh-Haamstede was Koop op het lijf geschreven. Het is wat min der keren en draaien dan in de ge bruikelijke criteriums, omdat één ronde 2,5 kilometer lang is. „Het geeft je de gelegenheid om na een tussensprintje weer even bij te ko men", stelde Koop. Zijn naam schalde vanaf het be gin van de koers door de speakers. Koop voelde zich sterk en mengde zich voortdurend in het gevecht om de premiesprints. Halverwege de wedstrijd klonk zijn naam op nieuw, maar dit keer ging het om een valpartij. „Een jongen (Bryan van Rutten) voor me gleed weg en nam me mee in zijn val. Ik dacht nog binnendoor te kunnen, maar er was geen ontkomen aan." De schade viel mee. Het bleef beperkt tot wat schaafwonden. Koop meldde zich bij de jury en kreeg conform de reglementen een ronde vergoeding. De Zuid-Hollander sloot weer keurig aan en zette zich alweer snel op kop van de wedstrijd. Het tempo werd opgevoerd. Toch bleef het peloton - zo'n veertig renners - lang bij elkaar. Wel meldden zich voortdurend dezelfde renners vooraan. Naast Koop waren dat onder anderen Koen van de Klundert (Woens- drecht) en Ramon Vleugel (Goes). Het was dan ook niet vreemd dat dit drietal op zeven ronden van het einde zich afscheidde van de rest. De vierde man in de kop groep was Michel Stroosnijder uit Hansweert. In een mum van tijd liep het verschil met de achtervol gers op tot 55 seconden. De beslis sing was gevallen, al ondernam de Oostburger Dante de Ruysscher nog een dappere poging om de vluchters te achterhalen. Hij strandde echter op ruim 37 secon den. Ik heb nog steeds het gevoel dat ik aan het terugkomen ben De vier koplopers bleven bij el kaar en dus wist Stroosnijder ei genlijk wel welk scenario eruit zou rollen. „Ik ken Jos heel goed", vertelde de renner van Theo Mid delkamp. „Hij is één van de snel ste sprinters in Nederland en dus moet je niet met hem naar de streep rijden. Ik heb nog wel wat geprobeerd, maar het lukte niet. En bij Ramon was op het eind ook het beste er vanaf." Het werd dus geen Zeeuwse ze ge, de bloemen, de champagne en de bekers waren voor Koop. Hij maakte het karwei in de eindsprint keurig af. Koen van de Klundert werd tweede, Stroosnij der eindigde als derde. Vleugel kwam op enige afstand als vierde over de finish. Koop straalde. „Dit had ik niet verwacht", zei hij. „Het is in elk geval goed voor het vertrouwen." Dat hij ook nog de leidersprijs in ontvangst mocht nemen, was mooi meegenomen. „Daar kan ik mijn fiets van laten repareren. Ik heb toch wat schade na die val." maandag 8 augustus 2016 Beek houdt woord Thijmen van de Beek is op weg naar de winst op de 3000 meter vrije slag, het koningsnummer van de Havenwedstrijd in Breskens. foto ronald den dekker —Simone de Rijcke, zwemster Guillaume Clinckemaillie (rechts) met Fabian Wilson. Overige oefenduels: Apol- lo'69-Walcheren 2 5-2, Bruse Boys-Rijnmond HS 3-4, Duive- land-Steenbergen 2-1, De Meeu- wen-Zeelandia Middelburg 1-2, Tholense Boys-SC Gastel 3-2, Ka- pelle-Heinkenszand 2-0, RIA W.-SSV651-5, Serooskerke-RCS 1-1, SKNWK-MZVC 3-1, Terneu- zen-Arnemuiden 4-2, Vlissingen (zat)-Yerseke 2-3, Vogelwaar de-Sluiskil x-x, Vosmeer-SPS 4-2 (Eendracht Cup), Wolfaarts- dijk-Waarde 1-0. Van de wielerronde van Burgh-Haamstede gaat de laat ste jaren een heilzame werking uit. Vorig jaar liet Paul Moerland een periode van tegenslag ach ter zich, zaterdag kreeg het ver trouwen van Jos Koop een boost. De wielrenner uit Delft boekte in Burgh-Haamstede zijn tweede zege van het seizoen. Jan Dagevos Burgh-Haamstede —Winnaar Jos Koop Jos Koop tankte vertrouwen met zijn overwinning in de Ronde van Burgh-Haamstede. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67