V 'Het eerste slokje rosé was voor mij een lifechanger' Feest van herkenning op Brouwersdam 19 t, b Af BEACHBOOM Ze is een Westkappelse van oorsprong en mag zich sinds zaterdag de Zeeuwse Wijnkoningin noemen. Nadien de Visser (29) is gek op wijn. En daar laat ze anderen -via website en proeverijen- graag van meegenieten. „Ik woon in Rotterdam, maar ben van oorsprong een 'Wasschappell- laar'. En ik werk bij Hallmark, het wenskaartenbedrijf'. „Ik heb een wijnblog (leclubdes- vins.nl), want wijn is mijn passie. Dat is vijf jaar geleden begonnen toen ik voor mijn studie bedrijfs kunde naar de Provence ging. Het eerste slokje rosé dat ik daar proef de was zó lekker. Dat was voor mij echt een lifechanger. Ik ging al le proeverijen af, kocht direct een dik wijnboek en toen ik thuis kwam ben ik proeverijen voor vrienden gaan organiseren." „Dat vind ik moeilijk. Ik vind zo veel lekker. Maar vo rige week heb ik voor vrienden een viergangendiner gemaakt waarbij we vijf van de zes wijnen van De Kleine Schorre hebben ge dronken. De Auxerrois met slip tong, die was top!. Ik vind trou wens alle wijnen van De Kleine Schorre goed. We hebben genoten vorige week en mijn vrienden wa ren heel verrast. Ze kenden de wijn van De Kleine Schorre nog niet. Maar het zijn allemaal prach tige wijnen die nog mooier zijn als je ze combineert met iets uit de zee." „Bij allerlei evenementen aanwezig zijn. Die staan allemaal al in mijn agenda. Nu nog voor elk event op zoek naar een leuke jurk." „Absoluut. Ik wil met mijn website wegwijzer worden op het gebied van wijn. Dus dan is dit heel mooi. Ieder een doet altijd zo moeilijk over wijn. Dat wil ik doorbreken. Weg ermee! Maar daarnaast is het na tuurlijk ook gewoon hartstikke leuk om hier als Zeeuw te mogen staan." WIJNFEEST maandag 8 augustus 2016 Esme Soesman Brouwersdam Opzwepend muziekje, een vette grijns van een onbekende waar je tegenaan botst, schoenen waar je over struikelt omdat de eigenaar elders op blote voeten danst. De twintigste editie van Beachboom op de Brouwers dam was zaterdag een feest van herkenning. Al bood ook deze editie van het dance-event weer nieuwe elementen. De VIB Very Important Beach- boomer)-box was er dit jaar één uit duizenden, met uitzicht op festival én zee en onbeperkt eten en drinken. En het podium met ronddraaiende dj's en plat forms voor dansers oogde gelik- ter dan ooit. Tegelijkertijd: hé, daar is de do- me (de koepelvormige dj-tem- pel) die in 2009 voor het eerst op de Brouwersdam te zien was. Ook andere elementen uit eerde re edities waren her en der op het festivalterrein terug te vin den, zoals vuurtorens en zonne bloemen. Maar bovenal de super- relaxte sfeer. Met de zee als decor, dj's en dan sers alom en massaal in glitte ring white gestoken blije mensen dansend op driehonderd kuub zand. Er kwamen 4500 bezoe kers op de twintigste editie van Beachboom af en zij kregen, naast een line-up met onder meer Sidney Samson en Erick E. ROOG prima weer en een in drukwekkende sterrenhemel ca deau. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Wie is de zaterdag tot Zeeuwse Wijnkoningin 2016 gekroonde Nadien de Vis ser? 2 Hoe is Wijnhoeve De Klei ne Schorre in Dreischor aan jou gekomen? 3 Wat is je favoriete wijn? 4 Wat moet je doen als Wijn koningin? De net gekroonde Zeeuwse Wijnkoningin Nadien de Visser deelt met plezier haar liefde voor wijn. foto marieke mandemaker 5 Levert het Wijnkoningin schap jou ook wat op? Tegen de vierduizend be zoekers rijker en -directeur Johan van de Velde van wijnhoeve De Kleine Schor re in Dreischor doet er the day after een grove gooi naar- een wijnflesje of drie duizend armer. De negende editie van het Zeeuws wijnfeest was be scheiden gezegd een 'goed feestje', „ledereen was blij en positief. Er is geen wan klank geweest. Ik ben super- trots", vat Van de Velde het tweedaagse evenement op zijn wijnhoeve in Dreischor samen. Los van de glazen wijn die vriend en vreemde gebroederlijk naast elkaar gezeten aan lange tafels wegklokken, is het wijn feest een beleving. Met Zeeuwse lekkernijen, een strandterras, helikopter- vluchten, een barber op kar, proeverijen, rondleidin gen door de wijngaard en heel veel muziek. En natuur lijk de kroning van de Zeeuwse Wijnkoningin. Dat deed burgemeester Gerard Rabelink. Nadien de Visser pakte het 'kroontje' over van Tamara Constandse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62