Clinckemaillie op stage bij club O 24 Vader dertiende in wereldbeker Dauwendaele en Nieuwdorp in finale Daphne Mesu sluit af op zesde plaats ZWEMMEN HAVENWEDSTRIJL Zwemmer uit Koewacht voorspelde vorig jaar al dat hij de reeks van zes opeenvolgende overwinningen van Angelo de Meyer in Breskens zou doorbreken. Milan Vader is gisteren dertiende geworden in de wereldbekerwedstrijd mountainbike in het Canadese Mont Saint Anne. De Mid delburger kwam uit bij de mannen onder 23 jaar. Hij had bij de wedstrijd over 23 kilome ter een achterstand van iets meer dan vijf minuten op winnaar Titouan Carod uit Frankrijk. In het tussenklassement van de wereldbeker zakte Vader van de zevende naar de negende plaats. De Middelburger gaat komende week met Rudi van Houts mee, die zich voorbereidt op de olympische wedstrijd. De volgende wereldbekerwed strijd voor Vader is in Vallnord Andorra. De voetballers van Nieuwdorp en FC Dau wendaele hebben zaterdag de finale van de Borsele Sloepoort Cup bereikt. Nieuwdorp won in poule A van DwO'15 (1-0) en GPC Vlissingen (3-1), terwijl FC Dauwendaele in groep B te sterk was voor Zeeland Sport (5-0) en Lewedorpse Boys (1-0). Vanavond en morgenavond worden de laat ste twee finalisten. Woensdag wordt een be gin gemaakt met de Superpoule waarin Vlis- singen-Kloetinge en Bruse Boys-Goes wor den gespeeld. De finaledag van het toernooi is komende zaterdag. Wielrenster Daphne Mesu uit Middelburg is zesde geworden bij de Internationale Jeugdtour in Assen. De Zeeuwse nieuwelin ge finishte zaterdag in het afsluitende crite rium als achtste in de massasprint. De win nares van de rit (Maike van der Duin) pas seerde Mesu nog in het klassement, zodat de Middelburgse zesde werd. Alleen op de eerste twee dagen van de zesdaagse eindig de Mesu niet in de top 10. Bij de jongens nieuwelingen was Jochem Kerckhaert de beste Zeeuwse renner. De coureur uit Schoondijke werd zestiende, kort voor Jarmo Visser (Heinkenszand, 18e plaats) en Pepijn Hillemans (Middelburg, 29e plaats). Wielrennen Wielrennen Nieuweling i -••• iü/b e havenwed strijd van Bres kens kreeg za terdag op de 3000 meter vrije slag na zes jaar bij de mannen een nieu we winnaar. Thijmen van de Beek onttroonde Angelo de Meyer, die de voorgaande zes edities op zijn naam schreef. Voor de zwemmer uit Koe wacht kwam zijn eerste over winning op het koningsnum- lk heb van kop af aan de wedstrijd in handen genomen mer van de 77ste havenwed strijd niet als een verrassing. „Ik heb vorig jaar gezegd dat ik Angelo zou gaan pakken. Ik heb woord gehouden", zei Van de Beek na zijn gewonnen race. Hij nam met een brede glim lach de felicitaties van Arco Wa genvoort, winnaar in de tachti ger jaren, in ontvangst. De zeventienjarige zwemmer van ZCK was met zijn tijd 38 minuten en 52 seconden bijna een minuut sneller dan vorig jaar, toen hij in de eindsprint werd geklopt door De Meyer. Zijn prestatie kreeg extra glans doordat hij van start tot finish domineerde. „Ik heb van kop af aan de wed strijd in handen genomen. Op een bepaald punt in het parkoers stond er best veel stroming, maar voor de rest vond ik het niet echt zwaar." De concurrenten, onder wie De Meyer, haakten al vrij snel af. De 23-jarige zwemmer uit Overslag kon ermee leven dat aan zijn suc ces story een eind is gekomen „Door mijn werk kan ik dit jaar minder trainen. Ik ben tevreden met de derde plaats." De zwem mer van De Bruinvis eindigde op ruim vier minuten van de win naar. Jan Brink, die dit seizoen in een prima vorm verkeert, bleef 800 meter in het spoor van de lei der. Van de Beek: „Toen ik zag dat Jan nog bij me lag dacht ik 'shit'. Ik heb een tandje bijgeschakeld, zo dat ik bij het keerpunt genoeg voor sprong had." De 54-jarige Vlissinger, die de ha venwedstrijd nog nooit won, stel de zijn tweede plaats veilig. „Het zou niet goed zijn als ik op mijn leeftijd hier zou winnen. Laat de jeugd het doen. Nadat ik Thijmen moest laten gaan, heb ik mijn ei gen tempo gezwommen." De havenwedstrijd telt mee voor het klassement van de Zeeuwse be ker, waar Van de Beek zijn zinnen op heeft gezet. Brink voert dankzij zijn prestaties in de langebaanwed- strijden in Sluis en De Braakman het klassement aan, maar na de ha venwedstrijd is het verschil in pun ten met Van de Beek minimaal. „Ik wilde zoveel mogelijk afstand ne men van Jan, want meer tijd pak- ken is gunstig voor je puntento taal." Het gat met Brink bedroeg aan de finish bijna tweeënhalve mi nuut. Bij de schoolslagzwemmers is de spanning van de Zeeuwse beker (met nog wedstrijden in Wilhelmi- nadorp en Vlissingen) er al lang niet meer. Diego de Meyer was op de 3000 meter schoolslag, net als Manon Kloosterman bij de vrou wen, een maatje te groot voor de te genstanders. „Ik vind het jammer, dat Alex Eversdijk niet meedoet. Ik mis de concurrentie", aldus de twintigjarige zwemmer van De Bruinvis. Vlak voor de start van de com petitie raakt zaterdag-hoofd klasser Hoek wellicht nog een speler kwijt. Guillaume Clin ckemaillie stapt vandaag op het vliegtuig naar Malta, waar hij een week stage gaat lopen bij Pembroke Athleta FC. Die club debuteerde afgelopen seizoen in de hoogste klasse van Malta, de Premier League. Clinckemaillie was de afgelo pen drie jaar steeds topscorer bij Hoek. Het contact tussen de aanvaller en Pembroke is ge legd door Jason Vandelannoite. De oud-speler van onder meer Club Brugge en Bursaspor speelde op Malta voor drie ver schillende clubs. „Pembroke ein digde afgelopen seizoen in de mid denmoot", vertelt Clinckemaillie. „Ik mag een week meetrainen en kom volgende week maandag te- Ik mag een week meetrainen en kom volgende week maandag terug. rug. Het is een mooie kans en we zien wel wat er uitrolt." Als de stage op Malta geen con tract oplevert, kan Clinckemaillie terugkeren bij Hoek. „Het is het hoogste niveau op Malta. Als je zo'n kans krijgt moet je die kun nen pakken", zegt trainer Jannes Tant. „Als ze hem geen contract aanbieden kan hij bij ons terugke ren. Dat hebben we met Guillau me en de mensen van de techni sche commissie besproken. De an dere spelers gunnen hem deze kans ook." Clinckemaillie is dus - in het voor Hoek gunstigste geval - een week afwezig. Tant: „Het is niet ideaal, omdat de competitie over een kleine twee weken al begint. Nick de Groote zit in het gips en Josimar Pattinama heeft nog last van zijn enkel. Guillaume moet op 25 augustus aan ons laten we ten hoe het ervoor staat. Als hij vertrekt, gaan we op zoek naar een nieuwe speler." maandag 8 augustus 2016 MOUNTAINBIKE VOETBAL WIELRENNEN Tim Pleijte is zaterdag bij de trailwedstrijd Salomon Alpen, van Gossensass naar Brixen vijfde geworden. De atleet uit Vlissingen liep bij de wedstrijd over 69,7 kilometer een tijd van 9.04,17 uur. Ploeggenoot Michel Buijck (Middelburg) werd derde in zijn categorie (mannen 40). Hij noteerde 11.05.24. Timo de Jong uit Goes werd een week na zijn zege in de Ronde van Vlaanderen voor ju nioren tiende in het Belgische Balen Steeg. De wedstrijd ging over 86 kilometer, er waren 43 deelnemers. De zege was gisteren voor de Belg Jordi Meeus. Wielrenner Davy Gunst uit Yerseke finish te gisteren als 43e in de Antwerpse Haven- pijl. Anne Terpstra eindigde giste ren bij de wereld bekerwedstrijd in Mont Saint An ne als 23e. Het was voor de uit Zierikzee af komstige moun tainbikester de laatste test voor de Olympische Spelen. Terpstra komt in Rio op 20 augustus in actie bij de crosscountry. I Quinty van de Guchte uit Drie wegen is bij een wielerwedstrijd in het Belgische Erpe-Mere als zesde geëindigd. De koers over een glooiend par koers stond open voor nieu welingen en ju nior vrouwen. I Wielrenner Arjan Poleij uit Kruinin- gen is gisteren vierde geworden bij een koers in het Belgische Zin- gem. De Zeeuwse nieu weling finishte als tweede in de pelo tonsprint, terwijl er nog twee ren ners vooruit wa ren. Thij men van de Aector Dooms Breskens Thijmen van de Beek, zwemmer Barry van der Hooft Hoek —Guillaume Clinckemaillie a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52