Stijn Schaars staat weer in de spotlights 20 HUGO BORST Gaston redt PSV vanaf de bank Gaston Pereiro en Phillip Cocu verlieten De Galgenwaard als grote winnaars. 0 Column Waarom laat je de eredivi sie eigenlijk overschadu wen door de Olympi sche Spelen? Waarom trap je af in de wetenschap dat vier miljoen Nederlanders nu in het buiten land verblijven? Dit was nou de ideale kans om de competitie drie weken later te laten beginnen. Was je meteen af van de transfer- gekte in augustus die zoveel on rust en competitievervalsing te weegbrengt. Het allermooiste was de fluwelen wijze waarop Davy Pröpper de bal aannam voordat hij met een dave rend schot ï-i maakte in de Gal genwaard. De doelman van FC Utrecht had de bal moeten hebben, maar laat ik niet uitgebreid stilstaan bij de keepers, want ze waren bijna alle maal om te janken zo slecht. Ik zou het over die blunderende baard in Tilburg moeten hebben en ik heb, direct na de eerste speel dag, geen zin in afzeiken. Een maand na het strontvervelen de EK voetbal zoek ik naar mooie staaltjes voetbal. Wat me bekoor de: - Ayoub van FC Utrecht kapte en draaide alsof Wiel Coerver vanuit de voetbalhemel aan de touwtjes trok. - het hakje van Achabar waarna Menig o-i maakte - de hattrick van Elia. - de veldgoals van Ajax. - een rake counter van Feyenoord. mannetje voorbij gaan - en nog veel meer. Wat me zo beviel was het aantal kansen dat werd ge creëerd. Dat zag je op het EK niet. In Frankrijk waren teams gespecia liseerd in gestaffeld staan, tegen houden, in de weg lopen, niet op geven. Krachtmensen maakten weinig fouten. Het was De Grote N eutralisatieshow. Vrijdag, zaterdag en gisteren ge beurde er wat. Er werden fouten gemaakt. Op de tribune veerden mensen hoopvol op. Het werd leuk dankzij tactisch onvermogen en voetballers met een gebrekkige techniek. van sport. Eredivisievoetbal is een sneue afgeleide van een EK voet bal. Maar je kunt ook zeggen: een EK voetbal is een gerobotiseerde, slaapverwekkende afgeleide van eredivisievoetbal. De eredivisie en het EK zijn verschillende takken van sport Het graven naar de herinnering aan zijn laatste doelpunt op de Ne derlandse velden duurt zo lang dat de verslaggever maar een hand je helpt. Niet gek, Stijn Schaars maakte in 2011 een treffer voor AZ, de opponent die hij gisteren zoveel pijn deed namens Heeren veen, de club waar hij nog geen twee weken onder contract staat. Met een vrije trap nog wel, niet per se een handelsmerk. Hij zorg de daarmee hoogstpersoonlijk voor de eindstand in een wonder lijk duel met doelpunten die om dubieuze redenen werden afge keurd en een rode kaart voor een invaller die pas zeven minuten op het veld stond. Op het Friese middenveld wijst, passt en souffleert Schaars als in zijn beste dagen. Toen bij PSV de speelminuten wel heel schaars werden, verleidde Heerenveen hem voor een terugkeer in de spot lights. Dat bevalt. „Ik vind dit een heel enthousiaste groep", zegt Schaars. Hij is goed opgevangen door zijn minder ervaren ploegge noten. Lachend. „Maar dat is niet zo gek. Ik ben 32 en ik ben een open jongen." Het zal niet meeval len om het jonge Heerenveen straks naar de play-offs te stuwen. Zeker niet als zoals gisteren, Sam Larsson niet meedoet. „Zo'n gelijk spel als tegen AZ is iets dat we no dig hebben om verder te groeien." En hij wilde ook wel toegeven dat AZ in de slotfase een geldig doel punt door de neus is geboord. Wat de zaakwaar nemer van Gaston Pereiro in overvloed heeft, mist de Uruguyaanse technicus soms nog een beetje op het veld bij PSV. Mediamagnaat Paco Casal is de man die zich vorig jaar de toorn van heel PSV op de hals haalde en bij onderhandelingen over Pereiro zelfverzekerd de tru- kendoos opende. De Zuid-Ameri kaanse multimiljonair was afge lopen weekend op bezoek in Eindhoven en sprak Pereiro op De Herdgang moed en vertrou wen in. De geslepen Casal is met zijn mimiek en manier van doen een avondvullende voorstelling op zich, zoals Pereiro dat op het veld kan zijn. De stilist eiste zaterdagavond als invaller een vrije trap op en dat leverde PSV bij FC Utrecht de eerste drie punten van het sei zoen op. Hij was gepasseerd, ui teraard tegen zijn zin. „Daarover was ik een beetje teleurgesteld, maar ik heb eenmaal op het veld alles gegeven en het goede ant woord gevonden. Mijn manager had me in de middag nog het vertrouwen gegeven." Pereiro is afgelopen week tegen Feyenoord bekeken door scouts van Arsenal en FC Porto, maar raakt daar niet door van de wijs. „Ik blijf dit sei zoen bij PSV, dat is goed voor mijn ontwikkeling." Ingeving Wat had PSV zijn ingeving no dig in De Galgenwaard. Het was een wedstrijd die akelig veel leek op het eerste duel in het vorige seizoen, bij ADO. Ook nu stond PSV bij het slot zwaar onder druk, nadat het in de tweede helft dotten van kansen miste. Het verschil met de seizoensou verture van vorig jaar was dat keeper Robbin Ruiter de hakbal van Martin Hansen in de slotse conde niet kon nadoen. PSV kon daardoor Utrecht met de volle mep verlaten: 1-2. Voor rust was het spel van de kampioen werkelijk een aanflui ting. PSV had alle geluk van de wereld dat FC Utrecht verzuim de een 1-0 voorsprong te verdrie dubbelen. Phillip Cocu wilde met het vertrouwde 4-3-3-sys- teem zijn slag slaan, maar PSV schopte geen deuk in een pakje boter. De jonge debutant Steven Bergwijn (18) werd in de rust ge- slachtofferd, maar Cocu had meer dan de helft van zijn elftal kunnen wisselen. PSV is dit jaar een erva ringsdeskundige tegen FC Utrecht en Cocu wist dat hij met drie man achterop de zaak recht zou kun nen zetten. Daniel Schwaab zorg de in de tweede helft van achter uit voor de nodige rust, Davy Pröpper en Pereiro voor de goals. Een typische 'beter ten halve ge keerd, dan ten hele gedwaald'-si- tuatie. Waar het in de eerste helft helemaal mis ging, hervond PSV VOETBAL IN CIJFERS maandag 8 augustus 2016 Bekoren De KNVB heeft anders beslist. Ik zag spelers acties maken, een Het zijn verschillende takken Wout Weghorst leek matchwin naar te worden bij AZ - Heeren veen, maar Stijn Schaars, deze zomer weggehaald bij PSV, be sliste anders: 2-2. Nik Kok Alkmaar PSV met geluk Rik Elfrink Utrecht PSV pakte in Utrecht alweer de tiende uitzege op rij in de eredivisie. Het werd buitens huis voor het laatst sportief pijn gedaan door Willem II (21 november 2015). FC UTRECHT EREDIVISIE AZ - sc Heerenveen 2-2 (1-1). 33. Henrik sen 1-0, 40. Zeneli 1-1, 52. Weghorst 2-1 (strafschop), 82. Schaars 2-2. Scheids rechter: Makkelie. Toeschouwers: 14.377. Rode kaart: 71. Huizing (sc Heerenveen/2x geel). Gele kaart: S. Wuy- tens, Garcia (AZ), Bijker, Van Amersfoort, Van Aken, Veerman (sc Heerenveen). AZ: Rochet; Luckassen, Van Eijden, Vlaar, Haps; Van Overeem, Henriksen, S. Wuytens; Jahanbakhsh, Weghorst (81. Friday), Dos Santos (79. Garcia), sc Heerenveen: Mulder; Marzo, St. Jus- te, Van Aken, Bijker; Van Amersfoort, Schaars, Namli (64. Huizing); Slagveer, Ghoochannejhad (76. Veerman), Zeneli (81. Cavlan). Willem II - Vitesse 1-4 (0-4). 21. Van Wolfswinkel 0-1, 30. Qazaishvili 0-2, 37. Nathan 0-3, 39. Nathan 0-4, 54. Sol 1-4. Scheidsrechter: Lindhout. Toeschou wers: 12.250. Gele kaart: Baker (Vitesse). Willem II: Lamprou; Heerkens, Wuytens, Peters, Koppers; Haye (46. Joppen), Fal- kenburg (85. Ogbeche), Ojo; Calcan, Sol, Andrade (80. Abubakar). Vitesse: Room; Leerdam, Kashia, Van der Werff, Ota (73. Kruiswijk); Nakamba, Qazaishvili, Baker; Van Bergen (81. Ko- ryan), Van Wolfswinkel, Nathan (64. Zhang Y N). Sparta Rotterdam - Ajax 1-3 (1-1). 5. Klaassen 0-1, 8. Gudelj (e.d.) 1-1, 54. Sink- graven 1-2, 65. Cassierra 1-3. Scheids rechter: Blom. Toeschouwers: Rode kaart: 84. Veltman (Ajax/2x geel). Gele kaart: Pinteaux, Dumfries, Sanusi (Sparta Rotterdam), Dijks, Westermann, Klaas sen (Ajax). Sparta Rotterdam: Kortsmit; Dumfries, Breuer (79. Van Moorsel), Van Dronge- len, Pinteaux; Dijkstra, Sanusi, Dougall; Brogno, El Azzouzi, Calero (68. Good win). Ajax: Cillessen; Tete, Veltman, Riede- wald, Dijks; Bazoer (77. Van de Beek), Klaassen, Gudelj; El Ghazi (87. Wester mann), Cassierra (77. Dolberg), Sinkgra- FC Groningen - Feyenoord 0-5 (0-3). 19. Vilhena 0-1, 36. Elia 0-2, 45. Elia 0-3, 56. Elia 0-4, 83. Jorgensen 0-5. Scheidsrech ter: Van Boekei. Toeschouwers: 19.762. Gele kaart: Hiariej (FC Groningen), Elia, El Ahmadi (Feyenoord). FC Groningen: Padt; Hateboer, Reijnen, Maduro, Van Nieff; Hiariej, Drost (54. Hoe- sen), Jenssen; Antonia (58. Idrissi), Van Weert, Rusnak (77. Linssen). Feyenoord: Jones; Karsdorp, Botteghin, Kongolo, Woudenberg; El Ahmadi, Kuyt (74. Berghuis), Vilhena; Toornstra, Jorgensen, Elia (63. Basacikoglu). FC Utrecht - PSV 1-2 (1-0). 16. Haller 1-0, 51. Pröpper 1-1, 80. Pereiro 1-2. Scheids rechter: Nijhuis. Toeschouwers: 16.329. Gele kaart: Schwaab, L. de Jong (PSV). FC Utrecht: Ruiter; Leeuwin, Janssen, Conboy; Klaiber (43. Troupée), Ramse- laar (73. Ludwig), Strieder (88. Peterson), Ayoub, Amrabat; Haller, Rubin. PSV: Zoet; Brenet, Isimat-Mirin, Moreno, Willems; Pröpper, Guardado (76. Perei ro), Hendrix; Bergwijn (46. Schwaab), L. de Jong, Locadia. FC Twente - Excelsior 1-2 (0-1). 13. Ver meulen 0-1, 61. Owusu 0-2, 82. Ooster- wijk 1-2. Scheidsrechter: Mulder. Toe schouwers: 25.100. Gele kaart: Trajkovs- ki (FC Twente), Koolwijk, Eibers, Kuipers,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48