15 Gratis kaarten om stadions te vullen PROGRAMMA Vandaag ploeg. As meninas do Brasil, de meisjes van Brazilië, zoals de vrouwenvolleybal- sters worden genoemd, zijn de regerend olympisch kampioen en een van de top favorieten voor het goud in Rio. Voor het duel met Kameroen kiezen de fans zon der omwegen voor Oranje, dat in een enerverende vijfsetter afrekent met China, een van de grote concurrenten van de Braziliaanse vrouwen. 'Holanda, Holanda,' klinkt het door de hal, afge wisseld met het schreeuwende 'Bra- siiiiil!'. Wielerpeloton Ondertussen is het wielerpeloton onder weg voor de wegwedstrijd bij de man nen. De stemming is ontspannen en in niets te vergelijken met de stress van toe schouwers, agenten en officials die we uit de Tour de France kennen. Het par cours leidt grotendeels langs de kust en trekt veel strandgangers die blijven plak ken. In een van de arm uitziende dorpjes waar het peloton passeert, wachten scha kende dames aan de rand van parcours op de renners. Er zijn weinig dranghek ken, maar het publiek blijft keurig langs de kant. Hele families trekken de bergen in, bepakt met stoeltjes en water, op jacht naar de beste plek tijdens de be klimming. Soms rijden vervaarlijk uitziende agenten van de Federale Politie langs. Ze hebben in hun dikke uitrusting wel wat weg van ninja turtles, maar ze zwaaien vrolijk naar de toeschouwers langs de kant, soms uit hun auto hangend met een selfiestick. Het publiek zwaait vrolijk terug, net zoals er gewuifd wordt naar de tv- en politiehelikopters in de lucht. Een dag later vergelijkbare taferelen tijdens de vrouwenkoers. Aan de finish in Copacabana wel boze gezichten. Sommige renners en coaches worden na aankomst tegengehouden door militairen als ze de mixed zone in willen om hun verhaal te doen aan de in ternationale pers. Ook in het olympisch park is niet iedereen tevreden. Duizen den toeschouwers moeten lang wachten bij de toegangscontroles, waar tassen net als op een vliegveld worden gecontro leerd met röntgenapparatuur. Daarnaast klagen veel bezoekers over een gebrek aan eet- en drinktentjes. Het organisatie comité van de Spelen heeft inmiddels excuses gemaakt aan de fans en aange kondigd meer toegangspoorten open te stellen. In het tot Olympisch Stadion omge doopte Engenhao besluiten de Brazili aanse fans de eerste olympische dag met een lofzang op voetbalster Marta. De vijf keer tot beste speelster van de wereld uitgeroepen aanvoerster is met twee goals de grote uitblinker in de 5-1 zege op Zweden. 'Marta is beter dan Neymar,' zingen de supporters niet zonder humor. 240.000 maandag 8 augustus 2016 Nederlanders in actie: tijd in oranje (Van 13.30 uur tot 05.00 uur Nederlandse tijd) 13.30 uur Roeien, heats Twee (v) Lichtgew. dubbeltwee (v) Dubbelvier (v) Vier (m) Holland Acht (v) Holland Acht (m) 13.50 uur Waterpolo (m) pouleduels 13.55 uur Schermen (m) sabel 15.00 uur Eventing, cross-country Merel Blom, Tim Lips, Alice Naber-Lozeman, Theo van de Vendel 15.00 uur Gewichtheffen (m/v) -58kg (v) en - 62kg (m) 15.05 uur Judo, -57kg (v), Sanne Verhagen -73kg (m) Dex Elmont 15.45 uur Tennis (m/v) 16.00 uur Boksen (m)-69kg,-75kg 17.00 uur Basketbal (m) voorrondes o.a. Ver Staten - Venezuela 17.00 uur Schieten 17.30 uur Kanovaren, slalom 17.30 uur Rugby (v) 18.05 uur Zeilen, series RS:X (m) Dorian van Rijsselberghe Laser(m) Rutger van Schaardenburg 18.15 uur Zeilen, series RS:X (v) Lilian de Geus Laser Radial (v) Marit Bouwmeester 18.17 uur Zwemmen, series 200m vrij (v) Femke Heemskerk en Robin Neumann 18.56 uur Zwemmen, series 200m wissel (v) Marrit Steenbergen 20.00 uur Volleybal (v) Ver. Staten - Nederland 21.00 uur Tafeltennis (v) vierde ronde Li Jiao en Li Jie 21.31 uur Handboogschieten (m) Recurve Individueel, Sjef van den Berg 22.00 uur Hockey (v) Nederland - Z-Korea 22.30 uur Beachvolley (m/v) Van lersel/Meppelink - Cope/Alfara (CRi) Brouwer/Meeuwsen - Böckermann/FIüggen (Dui) 00.50 uur Handbal (v) Nederland- Argentinië 03.03 uur Zwemmen (m/v) halve finale 400m vrij (v) finale 200m vrij (m) finale 10Om rug (v) halve finale 200m wissel (v) Lange rijen wachtenden voor het beachvolley op Copaca bana. FOTO PIM RAS RIO DE JANEIRO Hoewel het organisatiecomité van de Olympische Spelen vorig week nog meldde dat de kaartverkoop voor Rio 2016 beantwoordt aan de doel stellingen, zijn bij een aantal evenementen toch bijna lege stadions te zien. Zo speelden onder meer de hockeyers en voetballers al voor vrijwel niet bezette tribu nes. Om dat de komende dagen te voorkomen, gaat de organisatie gratis 240.000 toegangskaarten uitdelen aan Braziliaanse kinderen en stu denten. Het zal vooral gaan om in Brazilië kleine sporten waarvoor weinig animo is. „Een aantal sporten is in Bra zilië vooral onder jongeren on bekend", zegt Mario Andrada, woordvoerder van Rio 2016. „Denk aan hockey, golf en rugby. Het hoort bij de sociale programma's die we als Olym pische Spelen uitdragen om kinderen de waarde van sport bij te brengen en ze kennis te laten maken met voor hen nieuwe sporten. Dan is het ook mooi als we ze een echte wedstrijd van een paar van die sporten kunnen laten zien." Toe schouwers fotograferen de medaille winnaars bij het wielren nen. Ze filmen het volleybal in Maracana- zinho. En Marta, ster van de Braziliaanse voetbalvrou wen, is vol gens het pu bliek zelfs beter dan Ney mar. FOTO'S GETTY, AP Tim Lips en zijn paard Bayro (eventing) fotoepa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43