Helden van Rio! Del Potro beleeft hachelijk uurtje Hockeybondscoach Max Caldas: gedreven met Argentijns temperament 13 ^■1 Maxima bracht flair in ons konings-huis, maar wat brengt die andere Max uit Argentinië - Caldas - als bondscoach de hockeymannen, die gisteren hun tweede duel simpel met 5-0 wonnen van Ierland? BON Helden van Rio 4 003263 WESSEL PENNING Wie denkt dat hockey nog een eli taire sport is, moet eens op visite gaan bij Max Caldas, de bonds coach der mannen. Wilde baard, een groot, te zwaar lijf, een stem die qua volume een concertzaal kan vullen en altijd in de contra mine met journalisten. Zoals zaterdag, direct na de 3-3 tegen Argentinië, een teleurstel lend resultaat voor een coach, die de 4-1 en 5-1 van Oranje ver wachtte, maar die de Argentijnen in de slotfase opeens tot 3-3 zag te rugkomen. De vraag was of het niet frustre rend was dat zijn team bij vlagen zo goed speelde, maar door een paar mindere fases toch niet won. Het was direct bonje. „Kun jij hockeyen?", bromde Caldas, die zijn ogen achter een dikke zwarte zonnebril verborgen hield. Je kunt hem de Van Gaal van de pampa's noemen. Net zo gedreven en horkerig, net zo worstelend met media, maar met een extra portie Latijns temperament. Een Argentijn met Spaans en Italiaans bloed, een liefhebber van rugby, een man die tijdens het WK hockey in Den Haag twee jaar ge leden bijna met een, het moet ge zegd, irritante beveiliger op de getroffen bij de loting voor het olympische tennistoernooi. De boomlange Argentijn moet het in de eerste ronde opnemen tegen de Servische nummer 1 van de wereld, Novak Djokovic. Del Potro was enkele jaren gele den nog vierde op de wereldrang lijst. Door blessureleed is hij intus sen gezakt naar de 145ste plaats. Op de Olympische Spelen van Londen in 2012 pakte de Argentijn nog wel de bronzen medaille. Toen heette zijn tegenstander overi gens... je raadt het nooit....ook No- vak Djokovic. Olympisch Dorp wilde de lift waarin Del Potro zat niet meer op of neer. Nadat de Argentijnse media hoorden van het voorval, kwam er zowaar een officieel pers bericht van Del Potro's communicatieverant- woordelijke Jorge Viale. De winnaar van de US Open (2009) werd overi gens uit zijn benarde situ atie bevrijd door leden van de Argentijnse olympische ploeg. Het handbalteam hoorde de tennisser om hulp roepen. Del Potro heeft het trouwens niet ginnen, trakteert hij twee Argen tijnse journalisten op vier formi dabele klapzoenen. Dus stellen we die goedbe doelde vraag. En weg is ie. Het slappe handje geeft hij omdat het moet, en zon der aan te kijken. De Argentijnse tennisser moest gisteren een klein uurtje doorbren gen in een vastgelopen lift. Door een elektriciteitsstoring in het vuist ging. Iemand die eens bij een oefenwedstrijd luid en duidelijk een tegenstander uitschold die het waagde een van zijn spelers te blesseren. „Teringlijer!" Pal voor spelers Max Caldas is misschien wel pre cies wat ons mannenhockey nodig heeft. Zijn prestaties deugen. De hockeyvrouwen, die hij jarenlang leidde, huilden toen hij naar de mannen vertrok, want hij staat pal voor zijn spelers. Caldas zou de man kunnen zijn die het nationale team, dat vaak verweten wordt te lief en te braaf te zijn - vooral ten opzichte van de bijna onverslaanbare rauwdou- t Zijn gedrevenheid om een team tactisch op het hoogste niveau te brengen, is vermaard wers van Australië - wat venijn kan geven. Een beetje naar het voorbeeld van misschien wel Diego Simeone, de Argentijn die in het voetbal wonderen verricht met Atlético Madrid. Zaterdag vertoonde die missie haperingen. De Argentijnen, aan gemoedigd door landgenoten met blote basten, vochten zich uit een geslagen positie terug in de wed strijd. Caldas erkende dat zijn team met de overwinning in zicht 'passief werd, maar weet dat niet aan een gebrek aan passie. „Argentijnen, zoals de mensen hier vandaag op de tribune, lijken meer gepassioneerd dan Neder landers, maar dat komt vooral om dat ze die passie uiten. In mijn spelers zit zeker net zoveel wil om een wedstrijd te winnen." Best wijze woorden. Aan Caldas' kwaliteiten wordt niet getwijfeld. Zijn gedrevenheid om een team tactisch op het aller hoogste niveau te brengen, is ver maard. Dagenlang studeert hij op spelsituaties. Maar het lijkt wel of Caldas de waardering niet voelt. Klapzoenen Zaterdag proberen we het moei zame gesprek toch nog gezellig te eindigen. We hebben Max Caldas Argentijnse tegenstanders zien omhelzen, zien zwaaien naar be vriende tribuneklanten uit dat land en pal voor we aan de rand van het veld aan ons gesprekje be- maandag 8 augustus 2016 GO De Van Gaal van de pampa's bi Alles over onze Oranje sporthelden Alle equipes, ploegen en deelnemers overzichtelijk weergegeven Dagelijkse agenda met alle onderdelen P stuuk.Pa/w-e., T om esK. [A&tc- O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Attent, Blz., Bruna, Cigo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Spar en Vivant. @WesselPenning Rio de Janeiro Hockey bondscoach Max Caldas na de wedstrijd tegen Argenti nië zaterdag: een groot, te zwaar lijf, wilde baard, de ogen ver borgen achter een dikke zwarte zonne bril. FOTO ANP Is het speciaal om op de Olympi sche Spelen tegen je vaderland te spelen? Wat doet dat met je? „Niks." RIO DE JANEIRO Hij heeft wel voor hetere vuren gestaan, won een grandslam en knokte zich terug na een ernstige bles sure, maar Juan Martin Del Potro zal in Rio de Janeiro toch al peen tjes hebben gezweet. De Argentijn zat giste ren langere tijd opge sloten in een lift.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41