■É9HII 8 Handbalsters verliezen openingsduel van Frankrijk OLYMPISCHE SPELEN RIO2016 Lichte vier- zonder door Bertens direct uitgeschakeld Zege drie van vier koppels over de dekking van zijn ploeg. „Die stond goed. We hebben min der dan twintig doelpunten tegen gekregen. Dat is niet slecht. We moeten ook niet vergeten dat Frankrijk één van de toplanden is. De Francises zijn fysiek sterk, dat We hadden er juist heel veel zin in. We liepen over van adrenaline is echt hun kracht", aldus Groener. Nederland won de laatste twee ontmoetingen (op het WK in 2015 en het olympisch kwalificatietoer nooi dit jaar) wel van Frankrijk. Wereldreddingen De enige speelster die zich aan Nederlandse kant onderscheidde was doelvrouw Tess Wester. Met enkele wereldred dingen hield ze haar ploeg nog lang in de wedstrijd. De 23-jarige keepster wilde de stroeve start van Oranje niet wijten aan de zenuwen. „Nee, we hadden er juist heel veel zin in. We waren al zes weken bezig met de wedstrijd te gen Frankrijk. We liepen over van adrenaline. Waar het dan wel aan lag? Ik denk dat we veel te tam be gonnen." Die mening deelde captain Da- nick Snelder. „We speelden met de rem erop. Flet was te angstig. Ook werden afspraken niet nage komen. Spanning is geen excuus. We hebben ons laten meeslepen in hun langzame spel. Maar goed, we staan weer met onze voetjes op de vloer." Wester: „Vanaf nu kan het al leen maar beter gaan." Ondanks de valse start is er nog geen man overboord voor de handbalsters. Ze moeten bij de be ste vier in de poule van zes landen eindigen om door te gaan naar de kwartfinales. Na Argentinië van- nacht (00.50 uur) treft Oranje deze week in de groepsfase nog M Zuid-Korea (woensdag), Zwe- A i?': den (vrijdag) en Rusland (zon dag). RIO-FLITSEN NATASJA WEBER vulde Future Arena leek de ploeg bevangen door de spanning. In de beginfase ging vrijwel alles mis wat er mis kon gaan. Nederland speelde slordig, was traag in de omschakeling, koos vaak de ver keerde oplossing en kon aanval lend totaal geen vuist maken. Flet hielp natuurlijk ook niet dat de Noorse scheidsrechters wel erg makkelijk strafworpen weggaven aan Frankrijk: maar liefst acht in de eerste helft. Binnen een mum van tijd keek de vicewereldkampi- oen van vorig jaar tegen een 4-10 achterstand aan. Plankenkoorts Hoe is het mogelijk dat Oranje het olympisch toernooi zo slecht kon beginnen? Bondscoach Groener was er na afloop eerlijk over. „De zenuwen speelden op, dat is hel der. We misten een stukje frisheid in het hoofd. Vooral in de aanval ontbrak het aan luchtigheid en creativiteit. Maar de kop is er nu af en maandag zal het beter moeten." Groener was wel tevreden De druk staat er meteen op voor de handbalsters van Oranje. Na hun povere olympisch debuut afgelo pen weekend, 14-18 verlies tegen Frankrijk, moeten de Nederlandse vrouwen vannacht hun geschon den blazoen zien op te poetsen. Het is een meevaller voor de ploeg van bondscoach Henk Groener dat de tegenstander Argentinië heet: de zwakste zuster uit de poule. Met een beetje goede wil kan Oranje lekker aan het doelsaldo werken en het zelfvertrouwen op krikken. Want jeetje mineetje. Wat be gon Nederland ontluisterend aan de Olympische Spelen. In de met veel Brazilianen ge- maandag 8 augustus 2016 GO En zo staat de druk direct vol op de ketel ROEIEN De lichte mannen vier-zonder (Tim Heijbrock, Joris Pijs, Jort van Gennep, Björn van den Ende) heeft zich zaterdag bij het olym pisch roeitoernooi ge plaatst voor de halve fina les. Het Oranje-kwartet eindigde in zijn serie op de derde plaats, precies vol doende voor kwalificatie. TENNIS Kiki Bertens heeft van haar olympisch debuut geen feestje kunnen ma ken. Ze moest haar meer dere erkennen in de Itali aanse Sara Errani. Bertens ging zaterdag in de hitte in drie loodzware sets ten onder: 6-4 4-6 3-6. Robin Haase verloor gisteren ook direct, van de Portugees Joao Sousa met 1-6 5-7. -Tess Wester BEACHVOLLEYBAL Jan- tine van der Vlist en Sophie van Gestel hebben gisteren in hun eerste groepswed strijd niet voor een stunt kunnen zorgen. Reinder Nummerdor en Christiaan Varenhorst begonnen hun jacht op olympisch ereme taal wel met een zege. Ro bert Meeuwsen/Alexander Brouwer en Marleen van lersel/Madelein Meppelink wonnen zaterdag ook. Jeroen Mooren heeft op het olympisch judotoernooi in de klasse tot 60 kilo gram in de eerste ronde verloren van de latere win naar Beslan Moedronov. De Rus scoorde zaterdag tegen Mooren twee juko's. Virginia Thrasher (19) heeft zaterdag het eerste goud veroverd. De Ameri kaanse won het onder deel 10 meter luchtge- weer in een olympisch record van 208 punten. Xuan Vinh Hoang be zorgde Vietnam de eerste gouden medaille ooit. Dat deed de 41-jarige routinier op de schietdiscipline 10 meter luchtgeweer. @WeberNatasja Rio de Janeiro De handbalsters van Oranje moeten na een bibberend olym pisch debuut nu komende nacht loskomen tegen het zwakke Ar gentinië. Oranje-aanvoerster Danick Snelder, die hier een doelpoging onderneemt: „Spanning is geen excuus." foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36