li "KlIPlilSl 4 Spaanse wijnen met karakter i 20 ZEELAND Het gras is voor veel Zeeuwen onnodig groener aan de overkant, vindt Bram Basting uit Retranchement. Ook Fabian Geelhoed en Ralph Zegers blijven de zomer lekker thuis. Wie zijn deze thuisblijvers? wSmm 3 IS! VAKANTIE IN ZEEUWS-VLAANDEREN ifg MMi 10 ZOMERSE TIPS A Fabian Geelhoed (22) is eigenlijk pas net terug uit Madrid, waar hij zijn Spaans heeft bijge spijkerd. Eerder haalde hij in Breda zijn bachelorsdiploma Business Administration op. „Al leen heb ik de afgelopen twee jaar minder zin gekregen om te wer ken in de commercie", vertelt hij. Hij zat in zijn laatste studiejaar stiekem tijdens colleges zichzelf bij te lezen op het vlak van politie ke filosofie. „Op een opleiding als Business Administration zijn veel studenten bezig met de gedachte om geld te verdienen. Zelfben ik meer sociaal-gericht, en vind ik het belangrijk om iets te doen voor diegenen onder aan de socia le ladder", verklaart hij zijn switch. Op dit kruispunt in zijn leven wil Fabian deze zomer in zijn oude woonplaats Terneuzen door brengen. „Om in alle rust een dui delijker beeld te krijgen van wat ik eigenlijk wil doen na mijn stu die. Ik heb echt de hectiek van een drukke stad ingewisseld voor een omgeving zonder al te veel af leiding." „Ik ben bezig om onlinecursus- sen te volgen en mezelf in te le zen in onderwerpen waarvan ik geloof dat die mij zullen helpen om een volgende stap te maken in mijn carrière." Daar zitten onder meer een cursus van de Universi teit van Harvard tussen en een po liticologie in het Frans van de Uni versiteit van Leuven. „Ik heb deze laatste paar weken immens kunnen genieten van het lopen op de zeedijk, fietsen langs de kreek, en in alle rust lezen in het platteland buiten Terneuzen. Dingen die ik in het verleden nooit zag." Het geeft hem de rust om bij thuiskomst weer in de boe ken te duiken. Dit moet hem alle maal brengen naar zijn doel en dat ligt naar alle waarschijnlijk heid in Brussel. „Enkele dagen ge leden heb ik nog volmondig geroe pen dat ik op m'n 27ste mijn PhD in ontvangst zal nemen, zes talen spreek, en aan het werk zal zijn de ze wereld een betere plek te ma ken." Doelen om naar uit te kijken met hopelijk een zomer in Terneu zen als kiem. Coach Ralph Zegers (38) vult zijn tijd in Zeeuws-Vlaanderen met zijn favo riete sport. De coach van voetbal club HVV'24 uit Hulst is al sinds begin juli met zijn ploeg bezig in de voorbereiding. „Ik wilde na de degradatie uit de Tweede Klasse vorig jaar na nacompetitie snel smeden aan een nieuw elftal", ver telt hij. Daar zat eind juni ook een trip naar het EK in Parijs tussen voor de wedstrijd Roemenië-Zwit- serland, maar het was niet alleen maar voetbal dat de klok slaat de ze zomer voor Zegers. De docent Nederlands op het Nehalennia College in Middel burg heeft door zijn werk een ruimte vakantieperiode. „Maar ik kijk er echt al naar uit om weer met de kinderen bezig te zijn. Soms duren de dagen lang hoor. Gelukkig heb ik vorige week mijn zoontje Finn over de vloer gehad en zo'n kleine moet je dan toch entertainen", verklaart hij. „Ik neem hem dan een middag mee naar speelcircus Bambini in Vlis- singen of we fietsen een eindje. Je kunt hier echt genoeg doen, al leen hangt dat natuurlijk altijd af van het weer." Een dagje strand in Breskens heeft er dus nog niet in gezeten. Verder houdt Zegers wel van een feestje. „Ik ben de afgelo- lk hoef niet naar de andere kant van de wereld, ledereen komt naar hier, waarom zou ik gaan? pen dagen bij het Vliegende Hol lander Toernooi van tennisvereni ging Animo geweest, stikgezellig. En de Gentse Feesten waren ook echt fantastisch. Je staat er binnen een half uurtje!" Nu gaat de focus de komende weken op zijn trainerschap in Hulst. „We zijn op teamweekend Ml Wat smaakt er nu beter bij een goed glas wijn dan wat olijven, zongedroogde tomaatjes of rode pepertjes gevuld met roomkaas? Speciaal voor u selecteerde uw krant vier bijzondere Spaanse wijnen. VUv wi-JK. t-vj.v 4,44 voAzmsu.* Ga snel naar pzc.nl/wijn 'vZTANA VINA HAN DOLE IRA maandag 8 augustus 2016 TIP 1 Zomertour, Renesse Rondom de Zomerbus wordt door een enthousiast christe lijk jongerenteam ontspanning en bezinning aangeboden. Plaats en tijd: Lange Reke 7, gehele dag TIP 2 Sail Force, Wemeldinge Ervaar de Oosterschelde en het zeilen op een modern kajuit zeiljacht. Info: www.sailforce.nl TIP 3 Puzzelroute rond Bres- kens, Groede Een puzzelroute rond Breskens (12,8 kilometer)! Met de fiets of te voet. Info: www.minicampingboe- renhof.nl/PuzzelrouteBreskens Tip 4 Kermis, Middelburg Op Plein 1940 en de Markt zijn de mooiste, spannendste, ijzing wekkendste en bekendste at tracties opgesteld. Info: www.demiddelburgse- kermis.nl Tip 5 Workshop tapas maken, Goes Leer tijdens deze workshop ori ginele tapashapjes maken. Let op: de tapashapjes vormen geen maaltijd, maar zijn lekkere versnaperingen voor bij 'de bor rel'. De workshop wordt gege ven vanaf 5 personen. Plaats en tijd: Koningstraat 9, van 10.00 tot 22.00 uur TIP 6 Camouflage Kunste naars, Oostkapelle In Terra Maris kom je alles te weten over hoe en waar je ech te camouflage kunstenaars kunt spotten! En als je weet waar je op moet letten, ga dan op zoek naar de gecamoufleer de dieren in de spot-speur tocht! Plaats en tijd: Duinvlietweg 6, van 10.00 tot 17.00 uur TIP 7 Skeltertocht, Westen- schouwen Skeltertocht naar de toren van Koudekerke met uitzicht over de Oosterschelde. PLaats en tijd: Steenweg 13a, 11.00 tot 18.00 uur TIP 8 Open dag hulpdiensten, Cadzand Met diverse hulpdiensten zoals (jeugd)brandweer, KNRM, Red dingsbrigade, Lotus, EHBO, Poli tie, (Duits) Rode Kruis, Die renambulance etc. Op deze dag laten de hulpdiensten zien met welk materiaal en materieel ze werken. Tevens worden de monstraties gegeven. Plaats en tijd: Kanaalweg, 13.00 tot 17.00 uur Schat zoeken in Brouwers haven. TIP 9 Ontdek schat van Brouws Museum, Brouwershaven Ontdek hoe het leven er vroe ger uitzag op zee en in de ha ven van Brouwershaven. Plaats en tijd: Haven Zuidzij de 15,13.00 tot 17.00 uur TIP 10 Vogels van de dag, Oostkapelle Vogelspecialist Jan Tuin vertelt alle bijzonderheden over één of twee vogels die regelmatig in onze tuin en het omringende na tuurgebied De Manteling te vin den zijn. Je kunt vragen stellen, ook over de vogels die in je eigen tuin rond vliegen. Info: www.terramaris.nl Ik hoef niet op Jessy de Cooker Ralph Zegers is docent Ne derlands aan het Nehalen- nia in Middelburg en trainer van HVV'24. Fabian Geelhoed is net in het bezit van zijn bachelor Business Administration en bekijkt zijn opties. Voorma lig raadslid in Sluis Bram Basting is nog tot 1 ja nuari voorzitter van de on dernemingsraad van Dethon, daarna gaat hij met pensioen. vVi-, J*;? 4 P<rfje- bnsj n i/iraniw- <IAS BA1XAS korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20