'Dat was cool, heel cool' Vlissingen duikt weer vol overgave in het jaarlijkse meezingfestival 18 WALCHEREN De Middelburgse Janneke gaat bijna alle 'enge' attrac ties af tijdens haar rondje 'prikkelarme kermis' zondagmid dag in Middelburg. Geen bonkende muziek of stro boscooplampen. Wel meer tijd voor het instappen en hulp daar bij. Een experiment voor de Mid delburgse kermis. Janneke Notebaert, die door haar ziekte deels afhankelijk is van een rolstoel, komt met ver waaide haren uit de 'bungee-bal' zoals ze de attractie aan de voet van het stadhuis noemt. „Dat was cool, heel cool. Eng, nee joh. Ja, ik heb wel gegild." Lachend: „Dat kon ik niet tegenhouden". Haar be geleidster Ashley de Jong moet nog even slikken. 'Wow'... Maar beide meiden genieten en giebe len samen. Voor Janneke zijn de twee uurtjes 'prikkelarm' fijn. „Het lawaai, daar heb ik niet altijd last van. Maar zó rustig is wel erg lekker. En meer tijd om in te stap pen en hulp daarbij." Thijs Westerveld (14) uit Vlissin- gen komt met opgeheven armen uit de Future Dance. 'Mooi, fijn', en hij duikt in de armen van zijn moeder. Thijs heeft het Downsyn droom vertelt moeder Astrid. „Op deze manier is het prettiger voor hem. De snelheid vindt hij altijd wel leuk, maar normaal is er te veel herrie, te veel prikkels. Dan houdt hij al snel z'n handen tegen zijn oren." Thijs oogt ontspannen. Hij geeft een vrouw die hem vraagt hoe het ritje was spontaan een omhelzing en legt zijn koppie even op haar schouder. Voor Booster-exploitant Remon Bakker is dit niet de eerste keer. „Je ziet dit langzamerhand vaker op kermissen. Ik vind dat goed. Je laat als kermis zo ook je sociale ge zicht zien. Wat ik nu doe? Ik let meer op de gezichten." Lachend; „Dat doe ik anders ook, maar dan trek in me er niet zo veel van aan. Nu kan ik een tandje zachter als ik een echte angstgrimas zie. De stroboscoop is ook uit." Autisme Alphons te Molder staat naast zijn moeder. Z'n zusje en vader zitten in het spookhuis. Alphons heeft een vorm van autisme en is erg ge voelig voor bijvoorbeeld geluid. Francien: „Wij wonen niet in Zee land, maar mijn moeder in Vlissin- gen wees ons hier op. Fijn hoor. Ik zie dat hij rustiger is." Wat Alphons het leukst vindt. Giechelend: „Die meneer die zijn knuffel niet kon dragen, die was véééél te groot." Hij wijst op het Walking street funhouse; „Daar ga ik nu in. Doeei." Het Bellamypark staat al snel afge laden vol voor het jaarlijkse Vlis singen Zingt. De Scheldestad vormt één groot koor. En de 'koor leden' hebben er zin in blijkt al di rect. De gouwe ouwe Jacques Herb weet zijn publiek nog steeds te bespelen. Zeker als hij zijn tra nentrekker 'Manuela' in zet. Maar het echte meezingwerk be gint na Herb's optreden pas goed. Even opwarmen met 'Dromen zijn bedrog' en voluit gaat het la ter in 'Let's twist again'. Meezing- krantje bij de hand met daarin de teksten van alle veertig liedjes. Swingen, zingen en polonaise. Het publiek heeft weinig aanmoe diging nodig. Volop zingt ieder een mee. Af en toe een verkeerde tekst, maar dat mag de pret niet drukken. Samen zingen en plezier maken, dat is waar het om draait. Annika Meijboom van Stichting Vlissingen Zingt schat dat er tus sen de zes- en achtduizend bezoe kers waren. „We hadden ook 58 zangers op het podium. Volgend jaar is de tiende editie. Dat willen we groots aanpakken. Er zijn al veel ideeën voor. Daar gaan we nu mee aan de slag." De 72-jarige Janiki Mohames Sjah geniet zaterdag met volle teu gen. Gekleed in oranje Mee- zing-shirt zingt ze; op het po- Dit is zo mooi. Het gevoel dat je samen bent en zingt, is de kracht van het feest dium en ernaast. „Ik vind dit zo mooi. Iedereen is vrolijk en zingt mee. Ja, muziek is belangrijk", zegt de oud-docente algemene muzikale vorming stralend. „Het gevoel dat je samen bent, dat is de kracht van dit feest." Inmiddels gaat het publiek, dat tot achterin op het plein staat en ook de terras sen bevolkt, los op 'Car wash'. Vooraan staat de 7-jarige Mayka Cremers uit Souburg met haar moeder Martje. Het meisje staat op een foto in het meezingkrantje wijst Martje. „Die foto is vorig jaar gemaakt. We komen nu voor het tweede jaar. De sfeer is zo goed", vertelt Martje tussen het zingen door. Mayka vindt het allemaal 'ge zellig' en 'leuk'. Ze zingt mee als ze het lezen van de liedjestekst kan bijhouden. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD VRIJMARKT maandag 8 augustus 2016 Annemarie Zevenbergen A Janneke geniet helemaal op de 'stille' kermis, foto ruben oreel 'Maaanuela' klinkt het zaterdaga vond uit vele duizenden kelen. Vlissingen zingt weer volop mee tijdens het jaarlijks meezingfesti val. Annemarie Zevenbergen Vlisingen A Volle bak op het Bellamypark bij de negende editie van het mee- zinfestival Vlissingen Zingt, foto ruben oreel —Janiki Mohames Sjah MIDDELBURG Nieuw seizoen Wri- tingLab ZB met An na A. Ros ZB Planbureau en Bibliotheek van Zee land houden van 1 september tot en met 29 december een nieuw seizoen WritingLab. De creatieve work shop staat dit keer onder leiding van de Middelburgse schrijfster Anna A. Ros. Het doel is het literaire leven een impuls te geven door middel van trai ningen, lezingen en gastoptredens. Het WritingLab vindt we kelijks van 19.15 tot 21.00 uur plaats in het souterrain van de ZB in Middel burg. Deelname is gratis. Inschrijven kan via secretariaat@dezb. nl. OOSTKAPELLE Zomeravondcon cert in Oostkapelle Stichting Oostkapel le Cultureel houdt op woensdag 10 au gustus een zomera vondconcert in Oostkapelle. Te gast zijn vijf jon ge musici op trompet, tenorsaxo foon, altsaxofoon, basklarinet, a-klari net, contrabas en fluit. Op het pro gramma staat de Schilderijtentoon stelling van Mus- orgski in een bewer king van Kees van der Heijdt. Het concert vindt plaats in de Dorps kerk en begint om 20.00 uur. De toe gang is gratis. Zie voor meer informa tie www.zomera- vondconcerten.nl. A KOUDEKERKE Van dinky toys, antiek en curiosa tot boe ken, speelgoed en zelfgemaakte spulletjes; van alles en nog wat is zaterdag te koop aangeboden tijdens de jaarlijkse vrij markt (foto) en kofferbakverkoop rondom de Michaëlskerk aan het Dorpsplein in Koudekerke. De deelnemers aan de vrijmarkt mogen kosteloos hun kleed jes spreiden op het grasveld rond de kerk. Het is de hele dag gezellig druk. Op de Dorpsring is ook een ringrijwedstrijd. FOTO RUBEN OREEL DOMBURG Strandovergang Wa tertoren en bij slecht weer in het Badhotel, 09.30-10.30 uur- Beach Yoga; West straat, Markt, Oost straat, Stations straat en Kerk straat, 10.00-21.00 uur-Seizoens- markt KOUDEKERKE Parkeerplaats Plom pe Toren, Koudeker- seweg 12, 11.30-14.00 uur- Smakelijke wandel excursie georgani seerd door Natuur monumenten MIDDELBURG Plein 1940 en Markt, 10.00- 24.00 uur - Kermis; Kaasboerderij Schel lach, 10.00 uur- Boerderijbeleving met aansluitend van 12.00-14.00 uur- Picknicken tussen de koeien; Markt, 11.00-17.00 uur- Boeken- en verza- melmarkt; Kousteen- sedijk 7, 13.00-17.00 uur- Expositie 'Dynamiek in Steen'; Cinema Middelburg, 18.30 uur - Vertoning 'Stri ke a pose' VLISSINGEN Atrium Stadhuis, Paul Krugerstraat 1, 08.30-12.00 uur- Foto-expositie Moni que Velzeboer 'van onzeker meisje tot zelfstandige vrouw'; Gymzaal de Combi natie, Pablo Picas- soplein 120-126, 09.00 uur-Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)ouder; Boek handel 't Spui, 10.00-17.30 uur- Expositie Henriette Verburgh; Gymzaal de Branding, 16.00 uur - Kleutergym; Ci ne Café, Spuikom- weg 3,19.45-23.00 uur-Mr. Bright's Quiz Night WESTKAPELLE Polderhuis, Zuid straat, 10.00-17.00 uur - Expositie Sabi ne Beckmann ZOUTELANDE Tennisbanen West- kapelseweg, 19.00 uur - Tennisinstuif voor mensen vanaf 18 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18