19,£ 129, _}li 139,c Voordeeluitjes.nl 13 Erepodium van 'Evers Staat Op!' bij de Spelen i -50% >-30% L -44% Het is nu makkelijker dan toen om gasten te krijgen Aan de rand van de Veluwe 3 dagen Aan de Moezel 4 dagen 0900 66 777 88 All-In Sauerland 538 geen editie. „We weten nu veel beter wat we willen en we hebben veel contacten opgedaan. Het is mak kelijker dan toen om gasten te krij gen. Het heeft minder zin om naar de EK's of WK's voetbal te gaan, want die voetballers krijg je niet in de uitzending, die worden enorm af geschermd. Maar olympiërs krijg je, als ze klaar zijn met hun wedstrij den, wél. Dat is een meerwaarde voor het programma. We zijn niet met een enorme bak voorbereiding hier naartoe gegaan want we weten: het komt wel goed." Gewoon een kwestie van wedstrij den bezoeken, want voor de verha len in de show werkt het het best als Evers op de tribune Dafne Schip pers heeft aangemoedigd, of Rano- mi Kromowidjojo voor goud heeft zien strijden. „Ik verheug me ook op het beachvolleybal, zo mooi op die plek. Of het BMX'en, dat ziet er op tv al zo spectaculair uit." Achter de schermen dwin Evers kan eindelijk eens zijn wekker op een heel wat christelijker tijd stip instellen dan de I 4 uur in de vroege och tend dat het ding normaal gaat rinke len. Door het forse tijdsverschil tus sen Brazilië en Nederland is zijn 538-show de komende twee weken te beluisteren in de middag, op de plek van collega's Coen en Sander. Het is dan 11 uur 's ochtends in Rio. „Fijn hè?", zegt de succesvolste ra- dio-dj van Nederland. Hij is vrijdag aangekomen in de Braziliaanse stad, gewapend met een paar slaappillen tegen de jetlag. „Er is niets vervelen der dan om 4 uur 's nachts klaarwak ker te zijn terwijl je nog mag sla pen." Sinds Sydney in 2000 ('Al die gouden sporters liepen tijdens een barbecue bij ons in de tuin, ge-wel-dig') mist hii voor gaat er wél een enorme voorberei ding aan vooraf. De studio naar Rio verhuizen is een technische opera tie. „En over huisvesting moet ook goed nagedacht worden. De eerste keer, in Sydney, sliepen we in een appartement waar ook onze arties ten verbleven en waar de studio was. Dat werkte niet. Nu heeft ie dereen gewoon zijn eigen plek." In Rio is dat een appartement aan de boulevard van Ipanema, waar Evers en zijn crew al op de eerste avond onaangenaam werden ver rast omdat ze na een bezoek aan het Holland Heineken House hun onderkomen niet konden bereiken. Een bommelding leidde ertoe dat de politie vlakbij het appartement een verdacht pakket gecontroleerd tot ontploffing bracht. Met enige vertraging konden de radiomakers alsnog hun apparte ment in. Evers zal zich er de komen de twee weken vaker terugtrekken. „Ik heb daar behoefte aan, ik heb het nodig om alleen te zijn. Ik kijk een serietje of lees een boek. Ik ben al maanden bezig in de biografie van Paul McCartney van 760 pagi na's. Misschien kom ik nu eindelijk wat bladzijden verder." In zijn koffer in het appartement ligt ook een gitaar, want de zeer ver dienstelijke drummer wil ook dat instrument leren bespelen. „Ik ben er bloedfanatiek mee bezig. Thuis speel ik wel drie uur per dag. Zo maar twee weken ermee stoppen zou zonde zijn, dus hier pak ik elk verloren uurtje aan om gitaar te spe len", zegt Evers. Hij grijnst: „Heb wel moeten beloven om het ding in mijn appartement te laten, want echt goed ben ik nog niet." Voordeeluitjes.nl/w08-08 40700 p.p.p.n. p.p.p.n. U"i p.p.p.a. maandag 8 augustus 2016 BRONS Evers denkt zelf met liefde terug aan de Spelen in Salt Lake City in 2002. Oud schaatser Ard Schenk en coach Henk Gemser schoven aan in de studio en liepen onder het genot van een fles wijn hele maal leeg. „Dat was een legenda rische avond. Die mannen zaten dingen te vertellen die ze thuis nog nooit hadden verteld." GOUD Erica Terpstra laat met haar optreden bij Evers in Vancouver (2010) de concurrentie ver ach ter zich. Met dubbele tong sprak ze bij 538 onder meer over de on fortuinlijke val van schaatsster An nette Gerritsen. In reactie op de ophef die ontstond, verklaarde Terpstra dat het 'nogal dom' was om een interview te doen als de wijn slecht gevallen is. Evers zei dat hij vooraf niet wist dat zijn aangeschoten was. 1 ZILVER De luisteraar van Evers Staat Op! wordt elke vrijdagochtend ge trakteerd op een nieu we Lieve Marianne, de column waarin Peter Heerschop debu teerde tijdens de Spelen in Salt Lake City (2002). Heerschop schreef, met collega Viggo Waas, dagelijks een open brief aan schaatsster Marianne Timmer en is dat altijd blijven doen. Soms ontroerend, soms humoristisch, maar nog steeds van vaste waar de voor Evers' show. Zijn advies voor de Spelen: meedrinken is be langrijker dan winnen. Marlies van Leeuwen 'Evers Staat Op' is te horen van maandag tot en met donderdag tussen 16.00 en 19.00 uur en op vrijdag tussen 18.00 en 21.00 uur. overnachten in Ede, bij ***Hotel de Paasberg excl. ontbijt en diner onbeperkt aantal nachten ontbijt deal: van 12,50, voor 10 2-gangen dinerdeal: van 22,50, voor 17,50 aankomst op alle dagen 19,95 ontbijt of diner vooraf te reserveren via Voordeeluitjes.nl 2x overnachten in Cochem, bij ***Hotel Weinhaus Halfenstube welkomstdrankje 2x ontbijtbuffet 2x 4-gangendiner gratis gebruik van wellness gratis parkeren gratis WiFi aankomst op: zo, ma, di, wo 129 do, vr, za 139 1 J 3x overnachten in Bad Laasphe, bij ****Hotel AM Fang 3x ontbijtbuffet 3x 3-gangen dinerbuffet gratis consumpties (15:00 - 24:00 uur) gratis parkeren gratis WiFi gratis gebruik van zwembad en meer... aankomst op alle dagen 1691 in sep op alle dagen 159 in okt op alle dagen 149 in nov alle dagen 1391 tijdens vakantieperiodes en in de weekenden geldt een toeslag Aanbiedingen zijn geldig t/m 30 november 2016. Excl. boekingskosten 4,95 p.p. en door de hotels te heffen stads- en toeristenbelasting. Kijk op Voordeeluitjes.nl voor alle voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13