NOS onder vuur voor olympische herhalingen 12 SI- LUISTERT RADIO Radio-dj Edwin Evers is voor alweer zijn negende Spelen naar Rio de Janeiro afgereisd om een speciale 'Evers Staat Op' te maken. Hij is nog altijd even enthousiast. „Ik verheug me op het beachvolleybal." Vincent Ik ben murw-, moe-, en sufgesport, ka pot-, kaduuk-, en stukgesport. Ik kan het woord sport niet meer horen! Elk uur weer die uuropener. Die man die 'sport- zoooooooomur' gilt. Hij klinkt alsof hij in doodsnood is. Dat zal hij intussen ook wel zijn. De Radio 1 Sportzomer duurt te lang, veel te lang. En dat terwijl het hoogtepunt van de sportzomer, de Olympische Spelen, nog maar twee dagen bezig is. Op to juni hoorden we de hysterische sportzomergiller voor het eerst. Het Euro pees Kampioenschap voetbal begon, daar moest Radio 1 uiteraard bij zijn. 'We' deden weliswaar niet mee, maar dat mocht de pret niet drukken. Vanaf half tien 's mor gens - de eerste wedstrijd begon om 3 uur 's middags - moest de normale programme ring wijken voor een luchtige mix van ditjes, datjes, zusjes, zo'tjes, opinies, co lumns, thuisblijvers, voetbalhaters en -lief- hebbers, nieuws, achtergronden, sociale me dia-overzichten en natuurlijk veel, heel veel lekkere muziek. wal. Zo bleven we van alle ontwikkelingen op de hoogte. Niet dat Radio 1 ook maar één voetbalverslaggever naar Frankrijk stuurde om de wedstrijden te verslaan, nee, dat was te duur. Alle wedstrijden, ja, zelfs de finale op 10 juli, werden vanuit een be- zemkast in Hilversum van commentaar voorzien, met het stadiongeluid, dat 'kaal' in Hilversum binnenkomt via een lijnver binding op de achtergrond. Dat hoort de luisteraar toch niet, wat kan Radio 1 het schelen. Ik hoor het wel dege lijk. Ik mis de 'kippenvelmomenten' die mij beloofd waren. Tijdens de Tour de France kreeg ik ze wel, maar die kreeg ik vroeger, toen de Sportzomer nog gewoon Radio Tour de France heette, ook. Toen was de Tour afgelopen. Wat nu uit te zenden? Nog twaalf dagen tot Rio! Geen nood, Radio 1 ging zelf sport organiseren. Met olympische sporten draaiden we warm voor de Olympische Spelen. Kanoën in de vijver van het Vondelpark. Het format mocht niet wijken, het format is heilig. Want uiteindelijk wil het zender- management van Radio 1 dat het het hele jaar, sport of geen sport, sportzoooooooo- mur is. Quote van de dag 'Ik heb schijt aan rappers onder 30 jaar die stoer doen met een outfit van 30k' Youp maakt zijn rentree Snoop bidt voor fans Alexander van Eenennaam De NOS maakte gistermiddag een slechte beurt bij veel kijkers. De omroep kreeg de wind van voren van boze sportliefhebbers die op NPO 1 zo'n 2,5 uur lang alleen maar herhalingen van de Olympi sche Spelen voorgeschoteld kre gen. Op het moment dat bokser Enri co Lacruz in Rio voor een histo risch Nederlands moment zorgde (om 16.00 uur), zagen de kijkers op NPO 1 nog de finale van de wie- lerwegkoers voor mannen van za terdagavond, die gewonnen werd door de Belg Greg Van Avermaet. De eerste Nederlandse olympi sche bokspartij sinds 1992 was bij de NOS wel zonder commentaar online op een livestream te vol gen. „Het had te maken met de roeiwedstrijden die vanwege har de wind steeds met een uur wer den uitgesteld", verklaarde een woordvoerster van de NOS de stroom herhalingen. „Uiteindelijk werd het roeien helemaal afgelast. Hadden ze dat meteen bij het be gin gedaan, dan hadden we nog keus gehad. Nu moesten we steeds opnieuw een beslissing ne men hoe we een gat zouden opvul len. Er was live weinig aanbod en bovendien heb je niet overal een commentator zitten; bij het bok sen hadden we die bijvoorbeeld niet." Uiteindelijk schakelde de NOS ver na vieren voor het eerst recht streeks naar paardensport. maandag 8 augustus 2016 Te lang Vlees en vis dus, het raakte kant noch ■Reageren: vincent@depersgroep.nl Rapper Ali B. (30+) tegen collega Lil' Kleine, die rap te: 'Fock alle oude rappers boven 30 jaar, ik heb een outfit aan van 30k.' CABARET Youp van 't Hek keert vanaf 5 september te rug in het thea ter. De cabare tier (62) moest zijn tournee Licht in decem ber stilleggen wegens hartpro blemen. Begin dit jaar kreeg hij een bypass. ONGEVAL Rapper Snoop Dogg zegt te bid den voor de tien tallen concert gangers die vrij dag gewond raakten bij zijn optreden. Tij dens een con cert met Wiz Khalifa sneuvel de een hek, waarna ruim 40 fans een halve meter omlaag duikelden. 0 1 Evers staat wat later op Hilversum Enrico Lacruz is door naar de achtste finales, foto anp Edwin Evers (midden) is er ook bij de Spelen in Rio weer bij om radio te maken, foto radios38

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12