Aanvaller in Charleroi was 'IS-soldaat' 449 Cruisestunt Middellandse Zee 10 NI m a INTERVIEW HENK KUIPERS Henk Kuipers: „Het gaat om het verhaal." foto robin van lonkhuij- sen Henk Kuipers, oud-beveiliger van André Hazes en voorman van motorclub No Surrender, wil meedoen aan de verkiezingen van 2017. „Uit onvrede met de partijen die er nu zijn. We hebben nu een soort schijndemocratie waarin po litici elkaar de bal toespelen. Ie mand zal z'n mond open moeten doen." „Ze noemen het een motorbende, nou, het is een bende in Den Haag. Ze hebben een bevolkings groep gedemoniseerd. In al die ja ren zijn er maar drie slachtoffers gevallen rond motorclubs. Maar de club staat helemaal los van de partij. Rutte mag in zijn vrije tijd ook lid zijn van een golf- of zeil- club, dat doet er niet toe." „We zijn 'rechtdoor' (ook de naam van de partij, red.). Links of rechts bestaat niet meer. De PvdA is ook naar rechts opgeschoven toen ze met de VVD gingen rege ren. We worden met z'n allen voor de gek gehouden. Kijk, je kunt voor of tegen Poetin zijn, maar bij hem weet je tenminste waar je aan toe bent." „Nee, ik heb geen voorbeeld, het is allemaal prutswerk. Oprecht heid bestaat niet meer. Ik ken heel veel mensen die hier voor niks worden opgesloten. Burgemees ters gebruiken de APV als een soort noodverordening, we leven in een vreemde staat. „Kijk naar Eurlings, die ver dacht wordt van huiselijk geweld tegen zijn vriendin. Normaal wordt zo'n onderzoek binnen een paar uur afgerond en gaan alle instanties alles erop af. Nu niet." „Ik zie er misschien apart uit, maar het gaat om mijn verhaal. Neem Jos van Rey. Die krijgt 240 Islamitische Staat noemt de 33-ja- rige K.B., die door de politie werd neergeschoten en in het ziekenhuis overleed, een 'sol daat' van de extremistische bewe ging. Het federaal parket heeft een terrorismeonderzoek geopend naar B.'s aanval op de twee agent es, waarbij hij 'Allahu Akbar' (God is groot) zou hebben geroe pen. De politie had geen weet van zijn mogelijke radicalisering, liet het parket gisteren weten. Wel was hij om ander wange drag bij de politie bekend. Volgens persbureau Amaq, een spreekbuis van IS, gaf B. gehoor aan de oproep van de beweging 'om burgers te treffen van de lan den die tot de kruisvaarderscoali tie behoren'. België maakt deel uit van de alliantie die IS be vecht in Irak en Syrië. Of IS echt in contact stond met B. is de vraag. IS claimt wel vaker aanslagen waarvan niet vaststaat dat de dader in op dracht van de terreurgroep han delde. B. was al twee keer gesom meerd België te verlaten, zei staatssecretaris Theo Francken. Hij gaf daaraan echter geen ge hoor. Omdat er geen plaats was in uitzetcentra, bleef hij op vrije voeten. De weigering van Alge rije om B. terug te nemen zou zijn uitzetting nog hebben be moeilijkt. Premier Charles Michel be zocht de zwaargewonde agentes, die voorlopig in een kunstmatig coma worden gehouden, giste ren in het ziekenhuis. Een van de vrouwen liep door de aanval ernstige verwondingen in het ge zicht op, de ander heeft zwaar halsletsel. Michel gaf na het be zoek hoog op van hun 'helden moed'. uur werkstraf, terwijl ik meteen voor jaren zou worden vastgezet. Daar moeten we ons druk over maken. Ik wil dit land niet zonder slag of stoot overgeven aan de re gering." „Ja natuurlijk, deze vraag vind ik niet passend. Ik heb ze nog nooit zien vechten in de Kamer." „In september hebben we onze eerste partijvergadering. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat ik lijsttrekker word. Het is tijd om aan de bel te trekken, het ont spoort in dit land." 8 dagen per topschip Costa Diadema Absurde prijsX nu v.a. t of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 9:00-16:00 uur) Nieuwste schip van Costa Cruises Ind. vliegreis vanaf Eindhoven per Transavia 8-daagse cruise ind. alle maaltijden aan boord Laagste prijzen bij Stip Kijk en vergelijk gerust! maandag 8 augustus 2016 Leider motorclub wil politiek in met partij 'Rechtdoor' Deborah Jongejan Den Haag Waarom heeft u een politieke partij opgericht? Uw motorclub heeft in Den Haag een slechte naam. Wilt u daar iets aan doen? Is uw partij links of rechts? Is hij een voorbeeld voor u? Met uw tatoeages en baard ziet u er niet uit als het prototype poli ticus. CHARLEROI De man die zater dag in Charleroi met een kap mes twee agentes ernstig ver wondde, was een Algerijn die al vier jaar illegaal in België ver bleef. -4 Het politiebureau van Charle roi wordt bewaakt na de aan slag. VIRGINIE LEFOUR Winter voordeel! JSBElWIg ruRQPj Zonder slag of stoot, dat bedoelt u figuurlijk toch? Het is voor u een serieus plan om de politiek in te gaan? Savona Marseille Rome Barcelona Mallorca zie stipreizen.nl/crcwdb stipreizen.nl (stip)| Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Zeer voordelige wintercruise inclusief vliegreis vanaf Eindhoven naar o.a. Mallorca, Rome en Florence met het paradepaardje van Costa! De 4 Costa Diadema staat garant voor een fantastische cruise. Aan boord o.a. 15 bars, 7 restaurants, 3 zwembaden, theater, 4D-cinema, wellness en panoramadek van ca. 500m. Ook mogelijk inclusief vlieg reis vanaf Amsterdam. Boek nu tegen de scherpste prijzen! okt. v.a. 589 dec. v.a. 449 feb. v.a. 469 nov. v.a. 539 jan. v.a. 449 mrt. v.a. 559

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10