T€ 9 Volgende week 599,- We zijn alle drie Rotterdammers. Hebben bij mij thuis gezeten op zaterdagmiddag. En dat lukt dan." „Dat er in het brede politieke midden veel partijen zijn die de bereidheid hebben ver antwoordelijkheid te nemen. Als je kijkt naar de begrotingen tussen 2010-2016 zul je zien dat er acht politieke partijen betrok ken waren bij het maken daarvan." „Haha! Hebben mijn collega's uit de school geklapt? Ik vind de financiële dekking ge woon belangrijk. Als een politiek partij een alternatief neerlegt, moet je aangeven hoe het wordt betaald. Niks is gratis. Dat is het principiële punt. „Dan het tactische punt: als je een dek king hebt, is de kans groot dat het lukt. Als het kabinet tegen is, dan is het politieke on wil." „We hebben een heel succesvolle periode achter de rug met al die akkoorden, met acht of negen verkiezingsoverwinningen op een rij. Dat is heel positief en ook een ri sico. We staan in de peilingen tussen de veertien en achttien zetels, dat is forse winst. Maar we willen nog groter worden." „In 2012 waren we best wel zuur dat we er niet bij zaten. Toen zijn we oppositie vóór het kabinet gaan voeren. We hebben veel kunnen doen en realiseren, dat vind ik het belangrijkste." men met Christenunie en GroenLinks in vier nachten een gigantisch akkoord ge maakt met heel brede steun. Een rollercoas ter, waarbij je het gevoel hebt dat het erom gaat. Als land, als politiek moet je laten zien dat je in staat bent eruit te komen. Het was 12 miljard aan pijn. Al die heilige huisjes gingen omver. „Zo ging het ook met het woonakkoord. Ik liep met mijn kind boodschappen te doen in de AH en Alexander Pechtold bel de: het CDA is uit de onderhandelingen weggelopen met minister Blok. We moeten iets met de woningmarkt. Kun je eens kij ken wat er mogelijk is met Carola Schouten (Christenunie) en Eldert Dijkgraaf (SGP). „Ik zie dat risico en ik zou het heel onver standig vinden. Je kunt er op wachten dat andere partijen gaan zeggen dat Nederland zogenaamd hervormingsmoe is. Toch moet er nog veel gebeuren. Kijk al leen naar de pensioenen, dat is gewoon niet houdbaar. Kijk naar de arbeidsmarkt: de groeiende tweedeling tussen vaste con tracten en twee miljoen mensen met flexi bele contracten. Dat is een thema dat ik heel belangrijk vind: de kansenongelijkheid in de maat schappij. Het wordt steeds moeilijker te sta pelen. Of door te groeien, van een dubbel tje een kwartje te worden." „En toch moet het! Dat is het lastige. Dat is het grote risico: dat we weer die fout ma ken van het kabinet-Balkenende en Bos. Het waren jaren van grote stilstand in dat CDA/PvdA-kabinet. Ik hoop echt dat we hebben geleerd van de afgelopen jaren. We hebben de grootste economische crisis ge had, sinds de jaren 30 was het niet meer zo heftig. Ook ik vind dat het noodzakelijk is om investeringen te doen in onderwijs en in duurzame energie. Maar dat moet niet ten koste van solide overheidsfinanciën gaan." Er moet nog veel gebeuren. Kijk alleen naar de pensioenen, dat is gewoon niet houdbaar „Wat een beperkte blik! D66 wil investeren in mensen, in het aanpakken van de twee deling. Daarom kijken we voor het volgen de kabinet ook naar een partij als de SP, waar we ook in de grote steden mee samen werken. Eerst maar eens verkiezingen. Ik heb het nu twee keer meegemaakt. In 2012 dachten we allemaal dat we in het kabinet kwamen, maar op de verkiezingsavond bleek PvdA er 38 te hebben en de VVD 41. In 2010 gebeurde hetzelfde. Eerst het eigen verhaal vertellen." „Een kabinetspost? Ik heb wel de ambitie ooit bewindspersoon te worden. Ik ben pas 39. Dat kan ook over twintig jaar." (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl Bij Bolderman fê' aanbetalen niet verplicht! \t LCJ3Ê" 12 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 12 dagen Lutago, Zuid-Tirol 12 dagen Tirol en Istrië, Gerlos Opatija 12 dagen Makarska Riviera en Dubrovnik 12 dagen Ongerepte Hoge Tatra en Praag zaterdag 6 augustus 2016 -4 Vissen verleer je nooit. Wouter Kool mees werpt de hengel geroutineerd uit. FOTO'S GUUS SCHOONEWILLE Wat zegt dit over de Nederlandse poli tiek? Waarom moet bij u alles financieel gedekt zijn, tot gekmakens toe? Ze klagen in uw fractie over u. Wat zijn de risico's voor D66 de komende jaren? Dreigt niet de tragiek dat D66 over het hoogtepunt heen is en net als in 2012 niet in het kabinet komt? In politiek Den Haag is men na de crisis de dominantie van Financiën zat, zelfs bij de gelijke politieke partijen. Wat betekent dat voor een volgend kabinet? 'Het dak moet gerepareerd worden als de zon schijnt', zei u ooit. Maar dat willen de mensen niet. II Welke partij moet straks de vierde zijn naast VVD CDA en D66 om een kabinet te vormen? Bent u beschikbaar voor een post in het kabinet? v.a. slechts Vertrekdata: 22 aug 5,19 sept 3 okt Vertrekdata: 5,19 sept Vertrekdata: 19 sept/3,17 okt Vertrekdata: 22 aug 19 sept 10 okt Brochure en boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exd. Calamiteitenfonds Et reserveringskosten Vertrekdata: 29 aug 26 sept 10 okt Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. urad um

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9