'Pestkop' giet kokend water over 9-jarige jongen Man vast vanwege besnijdenis NIEUWS 7 mmpImfe£ï door terroristen „Vreselijk, 9 jaar en zo ziek van geest!" schreef hij in een bericht op Facebook kort nadat het was gebeurd. Het slachtoffer was een film pje voor YouTube aan het ma ken. „Een kindje van 9 is hem aan het pesten en zegt later: ik wil het goedmaken", aldus de va der van het slachtoffer. „Mijn zoontje loopt naar hem toe, maar ziet dat hij een waterkoker in zijn hand heeft. Hij zegt: je gaat mij niet nat maken hè!" Hoewel het jongetje 'zweert op zijn moeder' dat hij dat niet zal doen, giet hij toch de inhoud van de waterkoker over het slachtoffer. De vader spreekt van een moedwillige daad. Op een video is te zien hoe de 'pestkop' met de waterkoker een woning uitkomt. De beelden zijn op last van de politie offline gehaald. Rechercheurs onderzoe ken de zaak. Het 9-jarige zoontje is direct na het incident overgebracht naar het brandwondencentrum. „Met dank aan de politie ga ik verstandig zijn en geen eigen rechter spelen. Het liefste trek ik z'n kop van zijn romp!" meldt de vader. De man zou op zondag 24 juli zes jongetjes hebben besneden. In ze ker één geval liep het kind zodani ge complicaties op dat hij naar het ziekenhuis moest worden ge bracht. Politie en OM onderzoe ken de wijze van besnijden en ook in hoeverre de Almeerder be voegd was om dergelijke ingrepen uit te voeren. Ook hoe de man de besnijdenis sen binnen de muren van het azc heeft kunnen uitvoeren moet nog worden uitgezocht. Volgens het Centraal Orgaan opvang Asielzoe kers (COA) zijn er wel begeleiders in het Katwijkse azc, maar kun nen die niet alles zien en horen. „Er wonen ruim duizend men sen in het azc in Katwijk. Het is geen gevangenis, dus de mensen zijn vrij om te gaan waar ze wil len. Wat op een kamer gebeurt is privé", zegt een woordvoerster. Volgens haar heeft personeel van het gezondheidscentrum op het azc de autoriteiten ingelicht. wordt gewerkt aan nog een kamp voor 15.000 mensen. De VN hebben ruim twee miljard euro nodig om de gedupeerden van het offensief te helpen. Humanitaire hulp Verspreid over Irak wachten on geveer 10 miljoen Irakezen op hu manitaire hulp, aldus de VN. Maar die komt moeilijk van de grond, omdat verzoeken om fi nanciële steun worden gene geerd. Inmiddels telt Irak 3,4 mil joen ontheemden. Tienduizenden vluchtelingen uit de in juni op IS heroverde Iraakse stad Fallujah kunnen nog altijd niet terug. De stad ligt be zaaid met puin en explosieven, die eerst moeten worden opge ruimd. Dat werk kostte deze week aan drie vrijwilligers het le ven. „De lokale autoriteiten ver zekerden dat de bewoners begin september weer terug zouden kunnen. Maar nu blijkt dat het nog zeker drie maanden gaat du ren voor ze naar Fallujah kun nen", schrijft de UNHCR. Eerder gaf het Iraakse leger de stad Ramadi vrij. Maar kort daar na werd de terugkeer van vluch telingen gestopt, nadat tientallen mensen om het leven kwamen door nog aanwezige landmijnen. Gevaarlijke Belg in Nederland gezocht Inval politie bij Ihbt-bijeenkomst Ontslagen na slaan van passagier PLOFKRAAK zaterdag 6 augustus 2016 >1 ■i' 3>..^ Een 9-jarige jongen uit Den Helder heeft ernstige brand wonden opgelopen nadat een leeftijdgenootje kokend water over hem heen had gegooid. De vader van het jongetje is woest en uitte zijn frustratie op internet. Raymond Boere Den Helder Het jongetje liep ernstige brandwonden op. foto privé KATWIJK Een 59-jarige man uit Almere is donderdag aangehou den omdat hij op onzorgvuldige wijze en zonder licentie besnijde nissen zou hebben uitgevoerd bij jonge jongens in het asielzoe kerscentrum in Katwijk. Irakezen Vluchtelingen uit de door IS veroverde gebieden worden op- j gevangen in kampen ten zuiden van Mosul. DRIEBERGEN De volgens de politie gevaarlijke voortvluchtige Belg Ilias Zohrie (27) is mogelijk in Nederland on dergedoken. Op 10 juli was er een vechtpartij bij dancing The Villa op het Eilandje in Antwer pen, waarbij messen werden ge bruikt en een slachtoffer ernstig werd verwond. Eén van de ver dachten is Ilias Zohrie. Hij heeft donker krullend achterover ge kamd haar en een vlek boven zijn linker mondhoek. Hij wordt als ui terst gevaarlijk beschouwd en is mogelijk gewapend met een vuur wapen. De politie benadrukt hem niet zelf te benaderen, maar het noodnummer 112 te bellen. KAMPALA De politie in Uganda heeft don derdagavond met geweld een einde gemaakt aan een evene ment voor homo's, lesbiennes, biseksuelen en transgenders. Dat stelt mensenrechtenorgani satie Human Rights Watch. In club Venom in hoofdstad Kampa la werd een verkiezing gehouden voor de titels meneer, mevrouw en transgender Uganda Pride. Toen de politie arriveerde gingen de deuren van de club op slot, werden zeker zestien mensen ge arresteerd en werden meer dan 90 mensen anderhalf uur vastge houden. Bezoekers werden ge slagen en vernederd, zegt HRW. Bij een plofkraak op een geldautomaat van de SNS bank in Reu- sel gisteren is een pand deels verwoest. Het is nog niet duidelijk of de daders iets buitgemaakt hebben, foto tom van limpt/hh ALMERE Coffeeshops die in een straal van minder dan 250 meter rond om een school liggen, moeten overdag op doordeweekse dagen dicht, oordeelde de rechtbank in Amsterdam. Vervoersmaatschappij Con- nexxion heeft gisteren een bus chauffeur op staande voet ontsla gen omdat hij een passagier had geslagen. Een vrouw kwam don derdagmiddag al etende de bus binnen. Toen de chauffeur haar daar op aansprak, ontstond er een woordenwisseling. Hierbij kreeg de chauffeur drinken over zich heen, waarna hij haar sloeg. „Beide partijen hebben zich niet goed gedragen, maar op het slaan van een passagier volgt onverbiddelijk ontslag", aldus een woordvoerster. Volgens haar wordt personeel getraind om de-escalerend op te treden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7