AC Milan komt in Chinese handen 13 Niang (13) verzorgt de aftrap zo'n 130 kilometer koers het eerste plaatselijke circuit. Volgens Gunst moet het echte spektakel dan nog beginnen. „De deelnemers moeten vervolgens drie keer de Canoas en de Vista Chinesa overwinningen. Tussen die twee beklimmingen zit een korte afdaling. Desondanks is het gemiddelde stijgingspercentage 5,7 procent over 8,5 kilometer. De klimmen zijn dus erg onregelma tig. Alleen de sterkste renners zul len op dit parkoers overblijven." Het testevenement was vorig jaar een slijtageslag. Slechts 29 ren ners, onder wie Davy Gunst, be reikten de finish. De Zeeuw voor spelt eenzelfde scenario voor de wegwedstrijd bij de mannen. „Als je niet in topvorm aan het vertrek verschijnt, heb je geen schijn van kans. Ik ben daarom benieuwd of de renners uit de Tour de France hun vorm zo lang hebben kunnen vasthouden. Het parkoers is gena deloos." Gunst verwacht met name veel van de Italiaan Vincenzo Nibali. „Die heeft in de Tour volgens mij niet het achterste van zijn tong la ten zien. Bovendien zitten er tech nische afdalingen in het parkoers, dat speelt hem natuurlijk in de kaart als superdaler. Uiteraard kan Nibali ook goed klimmen, wat op dit parkoers ontzettend belangrijk is." Heuvelspecialisten als de Belgen Greg van Avermaet en Philippe Gilbert gaan het lastiger krijgen. „Ik vrees dat de beklimmingen in de tweede lokale ronde te heftig voor hen zijn. In totaal moeten ze op dat rondje zo'n acht kilometer klimmen. Ik denk dat ze daar te kort komen tegenover de echte klimmers zoals Chris Froome en Alejandro Valverde." Medaillekansen zijn er wel voor de Nederlanders, denkt Davy Gunst. „Als Wout Poels en Bauke Mollema in de finale nog steeds vooraan zitten, is alles mogelijk. Een gouden medaille gaat echter heel moeilijk worden, omdat de laatste vijftien kilometer vlak is. Dat is een voordeel voor bijvoor beeld Alejandro Valverde. De Ne derlandse renners zijn vandaag dus gebaat bij een harde koers. Wie weet kunnen ze in dat geval verrassen." WIELERPROGRAMMA IN RIO MILAAN Voetbalclub AC Milan gaat over in Chinese handen. Clubvoorzitter Silvio Berlusconi is akkoord met de verkoop van de aandelen van Fininvest in de Italiaanse club aan een groep Chinese investeerders. Finivest, een holding in handen van Ber- slusconi en zijn familie, heeft maanden onderhandeld met de Chinezen. Gisteren zette Berlusconi het sein op groen voor de verkoop van meer dan 99 procent van de aandelen. In de voorlopige koop overeenkomst, die eind dit jaar bekrachtigd moet zijn, wordt de club gewaardeerd op 740 mil joen euro. De schuldenlast is vastgesteld op circa 220 miljoen. In de koopovereenkomst is on der meer opgenomen dat de nieuwe eigenaren een forse kapi taalinjectie in de club moeten doen van 350 miljoen over een periode van drie jaar, maakte Fi nivest bekend. Naast AC Milan is ook de En gelse voetbalclub West Brom- wich Albion in Chinese handen gekomen. De Chinese investeer- dersgroep Yunyi Guokai Sports Development onder leiding van zakenman Guochuan Lai heeft de club uit Birmingham defini tief gekocht. VLISSINGEN Met een simultaan van de pas dertienjarige Awonder Niang (foto) werd gisteravond de aftrap gegeven voor de twintigste editie van het HZ-schaaktoernooi. De jonge Amerikaan nam het op tegen twintig schakers. De geta lenteerde Niang is vanaf vandaag één van de 262 deelnemers aan het schaaktoernooi. Vanavond om 18.00 uur is de opening, een half uur later begint de eerste ronde. Morgen worden de tweede (11.30 uur) en derde ronde (18.30 uur) ge speeld. Het HZ-schaaktoernooi eindigt aanstaande zaterdag. zaterdag 6 augustus 2016 Davy Gunst, hier zelf in actie tijdens de Arno Wallaard Memorial, weet wat de wielrenners vandaag kunnen verwachten tijdens de olympische wegwedstrijd in Rio de Janei rO. FOTO MARCEL KOCH/ ORANGE PICTURES 6 augustus: Wegrace mannen, 253 kilometer 7 augustus: Wegrace vrouwen, 130,3 kilometer 10 augustus: Tijdrit vrouwen, 29,8 kilometer 10 augustus: Tijdrit mannen, 54 kilometer 11 tot en met 16 augustus: Baanwielrennen 17 tot en met 19 augustus: BMX 20 tot en met 21 augustus: Mountainbike Awonder Niang denkt na over één van zijn zetten tijdens de simul taan in Vlissingen. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72