O CD Vijfde plaats voor Mesu Reijnders rijdt ook met Dude sterk Vlissingen oefent tegen ASWH Nieuwe trainer voor Promes k Davy Gunst uit Yerseke deed een jaar geleden mee aan het testevenement in Rio de Janeiro. Hij weet wat de renners vandaag tijdens de olympische wegrit kunnen verwachten. „Als je niet in topvorm bent, heb je geen schijn van kans." 12 WEGWEDSTRIJD OLYMPISCHE SPELEN A Alleen de sterkste renners zullen op dit parkoers overblijven Burgos PAARDENSPORT Nadat de onlangs al sterk debuteerde met haar paard Ferrari, kende Yaël Reijnders (fo to) uit Goes ook een succesvolle entree met haar ruin Dude. Tijdens een dressuurwed- strijd in Hellevoetsluis eindigde de combi natie in de klasse Mi in de eerste proef een eerste plaats (71,6 procent). In de tweede proef kwam Reijnders tot een score van 67,7 procent, waarmee ze tweede werd. De Goe- se amazone heeft de achtjarige ruin pas twee maanden onder het zadel. Door dit re sultaat zal Yaël Reijnders met zowel Ferrari als Dude in actie komen tijdens het Zeeuws kampioenschap, op 12 en 13 augustus bij Stal De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. VC Vlissingen speelt vandaag om 14.30 uur de vierde oefenwedstrijd tijdens de voorbe reiding op het nieuwe seizoen. De zondag hoofdklasser treedt op eigen veld aan tegen ASWH. Bij de club uit Hendrik-Ido-Am bacht, die naar de Derde Divisie is gepromo veerd, spelen sinds dit seizoen twee Zeeuw en. Bart Deprez en Jeremy Hubregtse maak ten de overstap van eersteklasser Goes. ASWH won in de voorbereiding al van Don gen (2-1) en amateurkampioen Excelsior Maassluis (2-0). VC Vlissingen speelde eer der tegen Barendrecht (0-3), Zeelandia Mid delburg (3-2-winst) en GPC (3-0-zege). Quincy Promes krijgt een nieuwe trainer bij Spartak Moskou. Dmitri Alenitsjev werd gisteren ontslagen na de smadelijke uitscha keling door AEK Larnaca in de derde voor ronde van de Europa League. Spartak Mos kou verloor donderdag voor eigen publiek met 1-0 van de club uit Cyprus, nadat het een week eerder in de heenwedstrijd 1-1 was geworden. Alenitsjev werd vorig jaar juni aangesteld bij Spartak Moskou, dat vijf de in de competitie eindigde. Hij wordt voorlopig vervangen door zijn assistent Mas simo Carrera. Lacrosse FC Twente om Dumoulin, Wout Poels, Bauke Molle- ma en Steven Kruijswijk. Dat zijn de ren ners die van daag voor Nederlands succes moeten zorgen in de wegrit voor mannen tijdens de Olym pische Spelen in Rio de Janeiro. De Zeeuw Davy Gunst deed vo rig jaar mee aan het testevene ment en weet dus wat de ren ners te wachten staat. „Het wordt een wedstrijd voor klim mers", stelt de inwoner van Yer seke. Davy Gunst voelde zich ver eerd, toen hij vorig jaar werd uitgenodigd voor het testevene ment van de Olympische Spe len. „Dat was natuurlijk een ge weldige ervaring", vertelt de 21-jarige renner over het Brazili aanse avontuur. „Ik wist dat ik niet in aanmerking zou komen voor de olympische wegrit, maar het is wel mooi dat je dan het testevenement mag rijden. Ik heb als het ware het parkoers verkend voor de renners die van daag ons land vertegenwoordigen. Zo heb je toch nog een aandeel er in." In de olympische wegrit zullen de renners vanaf het begin op hun hoede moeten zijn. „In de ope ningsfase voert het parkoers de renners langs de kust van de Copa- cabana. Het is dan meteen oppas sen geblazen. De wind kan daar namelijk een belangrijke rol spe len." Dat ondervond Gunst zelf tij dens het testevenement. „De Fran sen trokken het peloton meteen op de kant. Het deelnemersveld lag toen even uit elkaar, maar alles kwam uiteindelijk weer bij elkaar. Hoewel destijds minder profs mee deden als bij de olympische weg rit, is een dergelijk wedstrijdver loop opnieuw mogelijk." Wanneer de renners vervolgens bij Grumani National Park arrive ren, moeten ze vier keer een cir cuit met een kasseistrook en ver schillende beklimmingen afleg gen. „Die kasseistrook is maar liefst twee kilometer lang en kan zeker voor problemen zorgen. Bij de warming-up kwam Jan Maas daar vorig jaar ten val, waardoor hij niet meer kon meedoen aan het testevenement." Polsbreuk Dat zou met name voor de geha vende Tom Dumoulin een heikel punt kunnen worden. „Als hij echt nog veel last heeft van zijn polsbreuk, dan kan die strook een obstakel zijn. Ik neem echter aan dat Dumoulin tijdens de wegrit geen overbodige risico's gaat ne men met het oog op zijn deelna me aan de tijdrit een week later." Alsof dat nog niet genoeg is, moeten de renners direct na de kasseistrook over de steile beklim mingen van de Grumari en de Grota Funda. Als ze dat vier keer hebben gedaan, verlaten ze na ASSEN In de internationale jeugdtour in Assen greep Daph ne Mesu gisteren in de vijfde etappe net naast de overwinning. De nieuwelinge uit Middelburg finishte na een omloop van ruim 35 kilometer als vijfde. De winst ging naar Lonneke Uneken van Stormvogels Veendam. Mesu, die voor wielervereni ging Breda uitkomt, was een dag eerder dankzij haar derde plaats in de tijdrit al naar de vijfde plaats in het algemeen klasse ment geklommen. Dat klasse ment wordt aangevoerd door Eva Jonkers van wielervereniging Noord-Westhoek. Jonkers kwam gisteren als achttiende over de streep, in dezelfde tijd als wuin- nares Uneken en Mesu. Bij de nieuwelingen jongens ging de winst - ook in de sprint - naar Axel van der Tuuk. Achter de Gro ninger werd Jochem Kerckhaert uit Schoondijke knap zevende. Jarmo Visser uit Heinkenszand werd 22ste, Middelburger Pepijn Hillemans kwam als 29ste bin nen. De internationale jeugdtour in Assen wordt vandaag afgesloten met een criterium. De deelne mers rijden meerdere rondjes van 3,9 kilometer. Overige Zeeuwse resultaten in de vijfde etappe. Categorie 1: 20. Mart van Cadsand (Wemel- dinge). Categorie 4: 8. Britt de Grave (Tholen); 15. Mees de Vos (Heinkenszand). Categorie 6: 11. Casper Vos (Heinkenszand); 61. Lisanne de Munnik (Kapelle). Categorie 7: 45. Jurgen Mesu (Middelburg). zaterdag 6 augustus 2016 VOETBAL VOETBAL Op het toernooi van voetbalvereniging Serooskerke was zondag-eersteklasser Goes gisteravond met 3-1 te sterk voor de organiserende vereniging. Op het andere veld ging zondag-derdeklasser Terneuzen onderuit tegen RCS. De zaterdag-derde klasser won met 3-1 van Terneuzen, dat getraind wordt door Michel Leonhart. Hij had vorig seizoen zowel RCS als Terneu zen onder zijn hoede. Vandaag speelt Serooskerke op het eigen toernooi tegen RCS en treedt Terneuzen aan tegen Arne- muiden. Die laatste ploeg komt alleen van daag in actie, waar Goes alleen gistera vond meedeed aan het toernooi. Beide duels beginnen vandaag om 18.00 uur. In de vierde etap pe van de Ronde van Burgos kwam Johnny Hoogerland als 97ste binnen. Zijn achterstand op ritwinnaar Na than Haas be droeg 1.17 minu ten. In het alge meen klasse ment staat Hoo gerland nu op plek 99, op 6.29 van leider Gianni Meersman. Jorrit Duininck uit Kloetinge is het EK lacrosse met een positief gevoel geëin digd. Het Neder lands team was gisteravond in Boedapest met 11-8 te sterk voor Schotland en werd daar door zevende. n Ruben de Jager behoort vandaag niet tot de wed strijdselectie van FC Twente voor het thuisduel met Excelsior. De spits (19) uit Le- wedorp trainde de afgelopen we ken mee, maar zit bij het eerste com petitieduel nog niet op de bank. ■c o a (O 'Harde koers is noodzakelijk voor de Nederlanders' Job de Feijter Yerseke Davy Gunst, wielrenner Daphne Mesu finishte giste ren in Assen als vijfde, in dezelf de tijd (1.05,41 uur) als winna res Lonneke Uneken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71