Henk Geelhoed maakt kennis met hongerklop Kort zorgt opnieuw voor Zeeuws succes Feyenoord Ai sluit af met een overwinning 14 Bradley de Nooijer debuteert met een gelijkspel OP WEG NAAR DE KUSTMARATHON Henk Geelhoed heeft weer een lesje geleerd in zijn nog prille hardloopcar rière. De Middelburgse marathon loper in spe kreeg tijdens een lan ge duurloop te maken met een hongerklop. „Ja, ik kan me nu voorstellen wat een wielrenner meemaakt in de Tour de France wanneer hij te weinig heeft gege ten." De snelheid was eruit, de spie ren staakten en Geelhoed kreeg enorm veel zin om te snoepen. Met deze symptomen kreeg hij on langs te maken tijdens een trai ningsrondje van 25 kilometer. Wie wel eens naar een etappe in de Tour de France kijkt en een wielrenner plots geparkeerd ziet staan, weet dat dat maar één ding kan betekenen: hongerklop. „Ik ben blij dat het nu in een training is gebeurd en niet tijdens de Kustmarathon. Ik zal nog beter op m'n voeding moeten letten en ook iets te eten meenemen als ik weer zo'n eind ga lopen. Wat? Een sportreep of banaantje. Doping? Misschien dat mijn trainer daar nog mee komt aanzetten, haha." Vooralsnog denkt Geelhoed de Kustmarathon op een bruine bo terham en flesje water te kunnen volbrengen. Stiekem heeft hij zelfs zijn doel bijgesteld voor 1 ok tober. „De bedoeling was oor spronkelijk om 'm binnen de zes uur uit te lopen, maar ik zit nu aan vijf uur te denken. Dat is al- Hoop doet leven, dus ik sta er nog steeds positief in thans mijn streven. En als dat niet lukt, heb ik altijd nog een uurtje respijt. Ik wil in elk geval niet als laatste over de finish komen. Er zal toch nog wel iemand zijn die nog slechter kan hardlopen dan Henk Geelhoed? Hoop doet leven, dus ik sta er nog steeds positiefin. Mijn volgende training wordt 30 kilometer. Waarschijnlijk ook met een stuk strand erin. Hopelijk heb ik dan voordeel bij de strand- en duintrainingen die ik doe. Daar mee boek ik vooruitgang. En het geeft motivatie." Die motivatie zal Geelhoed over een kleine twee maanden hard no dig hebben. Tijdens de Kustmara thon is het op 1 oktober namelijk hoog water. En dat staat garant voor ploegen door het zand. Imke Kort zorgde tijdens Jumpin' De Weel opnieuw voor Zeeuws succes. De amazone uit Lewedorp schreef in Nisse met Tjambika de klasse M twee fasen op haar naam. In M groep 3 hielden 23 combi naties in de eerste fase het straf blad blank. Vijftien van hen her haalden dit huzarenstukje in de tweede fase. Foutloos bleek echter niet goed genoeg voor een po diumplaats. Een hoog tempo was geboden. In een spannende tweede fase besliste Imke Kort het seconden- spel met Tjambika in haar voor deel. Als eerste starter reed Kort een bekeken eerste fase. De twee de fase werd een kolfje naar de hand van de amazone uit Lewe dorp, die in haar merrie een slim me kompaan had. Met een hoog tempo begon ze aan haar rit, om met het weg tikken van de secon den de hindernissen met speels gemak te verslinden. Met de tijd van 26.62 seconden gooide de Weelruiter-combinatie de deur voor haar achtervolgers in het slot. Danny Willems uit Oosteind werd met de merrie Tip Top's Cel linde tweede. „Tjambika is in vorm", vertelde Kort. „Ze sprong weer super en dacht in het parcours goed mee. Ze weet ook dat het in de barrage sneller moet. In de tweede fase schakelde ze moeiteloos een tand je hoger. Dat was ook nodig, want ik wist dat er nog een aantal snel le combinaties na mij kwam." Kaylee Heynen uit Tholen stuur de haar merrie Grazia Z in het pro gressief klasse M in 51.06 secon den naar de volle 55 punten. Maar ze kon niet op tegen Leo Lamers. De ruiter uit Neerpelt sprong met de merrie Vienna naar de eerste plaats en werd met de ruin Zazou van de Broekkant tweede. OOSTKAPELLE Feyenoord on der 19 sloot het trainingskamp in Zeeland gisteravond af met een overwinning op Oostkapelle. Na een 3-0-voorsprong bij rust won de Rotterdamse ploeg uiteinde lijk met 1-5. Zo'n 850 toeschouwers zagen hoe Ryan Tilborg, Sergi Roele- veld en Dean Guezen voor rust trefzeker waren. Mede dankzij goed keeperswerk van Oostkapel- le-doelman Bart van Wuyckhuy- se bleef die stand lang op het sco- rebord staan. Pas vijf minuten voor tijd maakte Robin Zwart- jens er 0-4 van, kort daarna zorg de Tyrell Malacia voor de 0-5. Het slotakkoord was vervolgens voor Oostkapelle-speler Jochem Haze laar. Met een diagonaal schot be paalde hij de eindstand op 1-5. Bij Oostkapelle namen Rick Pattenier, Maarten van Malde- gem, Harold Vermeulen en Huib Bimmel tijdens het duel met Feyenoord onder 19 afscheid van het eerste elftal van Oostkapelle. Tijdens de ontmoeting op sport park Duinhelm kreeg Van Malde- gem de eerste grote kans van de wedstrijd maar hij slaagde er niet om te scoren. De spelers van Feyenoord ken den hem al, want dinsdag stopte de bus na het duel met Jong Zee land (3-2-zege) bij brasserie De Zeezot in Westkapelle. Van Mal- degem werkt daar als kok en hoe wel de keuken eigenlijk al geslo ten was schotelde hij de Rotter damse talenten toch nog een bord spaghetti voor. Drie dagen later opende de kok bijna de sco re tegen diezelfde ploeg. BETAALD VOETBAL zaterdag 6 augustus 2016 'Amu ii i nop 'AMILIE100P Door Maurice Steketee Henk Geelhoed begon op 1 januari met hardlopen. Op 1 oktober wil de Middelburger de Kustmarathon uitlopen. Henk Geelhoed Lucien Roelandt Nisse DORDRECHT Bradley de Nooijer (rechts) heeft gisteravond zijn debuut gemaakt in het betaalde voetbal. De achttienjarige verdediger, zoon van FC Dordrecht-trainer Gérard de Nooijer, speelde als linksback de volle negentig minuten tegen FC Oss. Het duel eindigde in 1-1. FC Dordrecht kwam na een kwartier via Alkan op voorsprong, maar nog voor rust maakte Lazic gelijk. Bij FC Oss begonnen Vlissinger Istvan Bakx en de uit Terneuzen afkomstige Tom Boe- re in de basis. Boere werd na rust gewisseld. Roy Hendriksen leek bij zijn debuut als hoofdtrai ner van Helmond Sport op weg naar een overwin ning. Jordy Thomassen zette Helmond Sport in de slotminuut op een 2-1-voorsprong, maar die kon de thuisploeg niet vasthouden. In blessure tijd maakte Guvenc alsnog gelijk: 2-2. De uit Koewacht afkomstige Augustine Loof had een valse start met FC Eindhoven. De verdedi ger, overgekomen van PSV, ging met zijn ploeg in Doetinchem met 4-1 onderuit tegen De Graaf schap. FOTO KAY IN T VEEN/PRO SHOTS Een speler van Feyenoord A1 probeert de bal af te schermen in duel met Oostkapelle-speler Ralph Namrit. foto ruben oreel ff-JWvvL'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62