'Ik kan niet iedereen tevreden houden' 'Ik verwacht Ajax treft gevaarlijke Russen 10 VOETBAL START EREDIVISIE A Wordt het weer een tweegevecht om de titel tussen kampioen PSV en Ajax of kan Feyenoord nu echt aanhaken? De trainers van de Nederlandse topclubs kijken vooruit. En een beetje achterom. PSV met Moreno en Willems naar Galgenwaard Berghuis begint nog op de bank Bosz twijfelt nog overYounes „De Coolsingel? Dromen doen we allemaal. Maar het zal heel moei lijk worden. In de laatste acht jaar hebben we alleen een beker ge wonnen. Het kampioenschap is nog langer geleden. Gezien de eindstand van vorig seizoen moe ten we een achterstand van 21 pun ten ten opzichte van PSV over bruggen. Dan weet ik dat we nog heel wat te doen hebben." „Ik denk dat we dit seizoen een grote stap maken, maar het zal geen gemakkelijke opgave wor den. Des te mooier natuurlijk, als het wel lukt. Het zal heel veel kracht kosten. En strijd. Dat heb ben we nodig om dat te bereiken wat we met Feyenoord willen." „De komst van Steven Berghuis wil niet zeggen dat anderen mo gen vertrekken. We hebben een grote selectie nodig, ook met het oog op Europees voetbal. Ik heb veel verschillende types en veel er varen spelers tot mijn beschik king. Spelers die altijd willen spe len. Dat moet ook. Ik kan niet ie dereen tevreden houden. Dat is onmogelijk. Voor mij is belangrijk dat dat geen invloed heeft op de houding en trainingsarbeid van spelers. Deze selectie geeft mij Peter Bosz (Ajax) „We willen kampioen worden, de beker winnen en ver komen in Europa. Of de competitie weer een strijd gaat worden tussen de drie topclubs van Nederland? Op basis van een aantal factoren, zo als budgetten, de kwaliteit en de breedte van de selecties, mag je daar wel van uit gaan." „De laatste jaren tonen aan dat er altijd wel een verrassing tus sen zit, dat er nog een andere club met de topclubs mee kan doen. Dat maakt het voor de lief hebbers alleen maar aantrekkelij ker om de eredivisie te volgen." Giovanni van Bronckhorst (Feyenoord) veel mogelijkheden. Mijn basisspelers we ten dat ze een bepaald niveau moeten blij ven halen. De kern heb ik in gedachten. Maar van niemand is het krediet onein dig. De wedstrijd te gen PSV hebben we goed geanaly seerd. Maar als je in de laatste zes maan den slechts één keer verliest, heb ben we iets goed ge daan. Dat moeten we in de eredivisie doortrekken." „Ik heb deze week de wedstrij den om Europees voetbal gezien. Niet alleen omdat wij die teams dit seizoen tegenkomen, ook om dat ik wil dat we het goed doen als land. Voor Nederland is het heel belangrijk dat we aansluiting krijgen met de top of in elk geval de subtop van Europa. In dat op zicht ben ik blij dat Ajax en AZ door zijn, maar vind ik het jam mer dat Heracles is uitgeschakeld. Qua prestige en ontwikkeling van ons nationale elftal is het ontzet tend zonde dat we het EK hebben gemist. We hebben heel veel talen ten en deze generatie moet de ko mende jaren gaan presteren." Het is zo'n typische reactie waar je, ondanks al die waarschuwin gen uit het verleden, op kunt wachten als er een relatief onbe kende club wordt gekoppeld aan Ajax. FK Rostov is de naam deze keer. Een club uit de gelijknami ge stad net over de grens bij Oek raïne. Rostov? O, dat moet dan toch wel te doen zijn? Even alles op een rijtje. Rostov werd vorig jaar tweede van Rus land. Op de laatste speeldag was het zelfs nog virtueel kampioen, maar moest het toch CSKA Mos kou voor zich dulden. In Rusland dus, een competitie die we veel hoger moeten aanslaan dan de eredivisie. Ajax-trainer Peter Bosz onderkent het. „Dat is echt een prestatie van formaat in een competitie met grote clubs als Ze nit, CSKA en Spartak Moskou." Gevaarlijker nog is het profiel van het elftal. Natuurlijk zijn AS Roma en AS Monaco, clubs die Ajax ook had kunnen loten, te genstanders met meer allure en een grotere naam. Maar wel tegen standers die meer ruimte wegge ven. Rostov is anders. Een erva ren team, leunend op een ijzer- sterke verdediging. De ploeg van coach Kurban Berdyev kreeg vo rig seizoen twintig doelpunten te gen in dertig wedstrijden. Het minste van alle Russische clubs. Balbezit? Het interesseert ze bij de club die er afgelopen jaren een financiële puinhoop van maakte, helemaal niets. Counteren doen ze, dodelijk counteren. Een profiel dat perfect past in de mal van angstgegner voor Ajax. Wat dat betreft kun je nu al voorspellen dat Ajax in een spa gaat terechtkomt. In deze fase van het seizoen draait het om overleven. Tegelijkertijd is Bosz begonnen aan het monsterpro ject dat van Ajax weer een aan trekkelijke aanvalsmachine moet maken. Juist dat hebben de Rus sen het liefst. De winnaar van de dubbele ont moeting tussen Ajax en Rostov plaatst zich voor het hoofdtoer nooi van de Champions League. AZ is in de laatste voorronde van de Europa League gekoppeld aan het Servische Vojvodina. De ploeg uit Novi Sad schakelde Di- namo Minsk uit. zaterdag 6 augustus 2016 VOETBAL Héctor Moreno en Jetro Wil lems zijn vanavond bij PSV inzetbaar in de uitwedstrijd bij FC Utrecht. De Mexicaanse verdediger kampte sinds vori ge week met hamstringklach ten, terwijl de linksback klach ten over hield aan de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal te gen Feyenoord (1-0) en moest een aantal trainingen over slaan. Phillip Cocu verloor als trainer nog nooit in de Galgen waard. „We hebben er de laat ste jaren altijd goede resulta ten neergezet, maar dat zegt nu niets. Utrecht is een goede ploeg, tactisch sterk. Wij moe ten een heel goede dag heb ben om van hen te winnen." VOETBAL Steven Berghuis (foto) staat morgen nog niet in de basisfor matie van Feyenoord in de uit wedstrijd tegen FC Groningen. „Hij heeft vrijwel de hele voor bereiding bij Watford meege daan, maar heeft ook tijd no dig om te wennen aan onze spelers en manier van spelen", lichtte trainer Giovanni van Bronckhorst toe. Hij weet nog niet of hij een beroep kan doen op Miquel Nelom. De linksback sloeg gisteren de groepstrai ning over. Feyenoord mist in de Euroborg de geblesseerde verdediger Sven van Beek en de keepers Kenneth Vermeer en Warner Hahn, die inmiddels de training hervat heeft. VOETBAL Amin Younes mist morgen mo gelijk ook de uitwedstrijd van Ajax tegen Sparta. Trainer Peter Bosz beslist vandaag of hij de linksbuiten opneemt in zijn selectie. De Duitser kampt de laatste weken met liesklach ten. Hij ontbrak woensdag ook in de uitwedstrijd bij PAOK Sa- loniki in de derde voorronde van de Champions League. Ook daardoor speelde Ajax zonder buitenspelers in Grie kenland. Trainer Bosz wil nog niet zeggen met welk systeem hij Sparta gaat bestrijden. „In ieder geval zal Ajax van eigen kracht uitgaan. Ik kijk altijd voor 95 procent naar mijn ei gen spelers, naar Ajax." Drie toptrainers, Pim Bijl Rotterdam Daniël Dwarswaard Amsterdam FK Rostov, de laatste horde voor Ajax voor de Champions League, klinkt als een onbedui dende tegenstander. Maar pas op. Daniël Dwarswaard Amsterdam FK Rostov, tegen stander van Ajax, werd afgelopen jaar tweede in de Russische compe titie achter CSKA Mos kou.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58