Van den Berg voelt zich weer wat beter Helden van Rio! 9 4x100 meter vrije slag Vijf op een rij voor Nederlandse zwemsters? BON Helden van Rio -w Het decor is uniek, met de favela's tegen de bergwand en Christus de Verlosser die vanaf de bergtop alles nauwlettend in de gaten houdt. Een uur of twaalf vóór de officiële ope ning van de Spelen komen de eerste Nederlanders er al in actie. Sjef van den Berg, Rick van der Ven en Mitch Dielemans betreden in de vroege ochtend de heilige grond van de Sambodrome. De topspor ters hebben meer oog voor het tik keltje instabiele platform waarvan ze hun pijlen afschieten, dan voor de adembenemende omgeving. „Natuurlijk is dit wel een bijzon dere locatie, maar de afstand tot het blazoen is gewoon 70 meter", zegt Van den Berg nuchter. De Brabantse kanshebber voor individueel eremetaal heeft so wieso wel wat anders aan zijn hoofd. Hij werd woensdag geveld, waarschijnlijk door een voedselver giftiging. „Ik kon helemaal niks binnenhouden en had heel erge hoofdpijn. Gelukkig voel ik me weer wat beter", aldus Van den Berg na de plaatsingswedstrijd voor het onderdeel recurve. „Morgen hoop ik weer helemaal fit te zijn." Knap vierde Ondanks zijn fysiek ongemak reikt de man uit Heeswijk-Dinther tot een knappe vierde plaats in de ran king. „Óp het einde kakte ik een beetje in. Ik heb toch nog een beetje gebrek aan energie. Het ging niet zo goed als ik zou willen, maar met een vierde plek kan ik zeker leven." Van derVen (27ste) en Dielemans (58ste) zijn minder tevreden. „Technisch liep het niet zo goed", blikt Van der Ven terug. „Het was heel veel net niet." Overall eindigt Nederland op de negende plek in de ranking van de landenwedstrijd. Dat betekent dat vandaag in de achtste finales Spanje (achtste) de tegenstander is. Bij winst wacht in de kwartfinales Zuid-Korea. ESTAFETTE 710114 003263 zaterdag 6 augustus 2016 niet peilen Geen bonte parade van praal wagens en schaars geklede danseressen, maar van mannen in sportbroekjes met pijl en boog. De Sambodrome in Rio de Janeiro, normaal het mekka van het carnaval, is tijdens de Olympische Spelen omgetoverd tot een fraaie arena voor de handboogschutters. Natasja Weber Rio de Janeiro RIO DE JANEIRO De Nederlandse estafette vrouwen kunnen van nacht de vijfde olympi sche medaille in suc cessie veroveren op de 4x100 meter vrije slag. Als ze daarin slagen, zou dat de dertiende plak ooit zijn op dit zwemnummer. Grote vraag is welk kwartet in de finale in actie komt. Ranomi Kromowidjojo en Femke Heemskerk (foto rechts) zijn zeker- heidjes. Voor de ove rige twee plekken gaan Inge Dekker, Marrit Steenbergen en Maud van der Meer in de se ries de strijd aan. De twee snelste zwem sters completeren het team in de finale. Op voorhand lijkt zilver voor Nederland overi gens het hoogst haal bare. Australië beschikt over een wereldteam met de zussen Cate en Bronte Campbell en Emma McKeon. Alle drie klokten zij dit jaar individueel al een 52'er. Nederland, Verenigde Staten en Zweden lij ken de best of the rest. Sjef van den Berg schiet zich naar een plek in de top. foto dean alberga rilt I Alles over onze Oranje sporthelden Alle equipes, ploegen en deelnemers overzichtelijk weergegeven Dagelijkse agenda met alle onderdelen O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Attent, Blz., Bruna, Cigo, Libris, PLantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Spar en Vivant. PotL&k, Po/w-e., Towv 64-c v-eTe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57