3 dgn Veluwe diner II 4 NI De Olympische Spelen zijn begonnen. Sportminnend Nederland verwacht goud, veel goud. Maar zo makkelijk is dat niet. EhhhhI Van Langen, kom! Daar gaat ze, daar gaat ze naar het goud. Goud, goud voor Ellen van Langen 4* Van der Valk www.Zoweg.nl/krant of bel 0900-235969370cPg Valkenburg diner 4 dagen Brabant Goud op de Olympische Spelen, dat is wat hoor. Zo'n plak zet Nederlan ders - van oudsher een nuchter volkje in het koude Noordwest-Europa - steeds weer in vuur en vlam. Herinnert u zich deze nog? 'Hij staat, hij staat. Het is ongekend. Epke Zonderland heeft hier de oefening van zijn leven geturnd. Hij staat en ik sta ook. Ik ga helemaal uit mijn dak.' (TV-commentator Hans van Zetten bij het goud van Epke Zonderland, Londen 2012) Of deze? 'Oooooh, hij ligt goed. Hij ligt goed. (Schaterlach) Hij ligt fantastisch. Hij doet het. Hij doet het. Hij doet het. Hij doet het. Kom Maarten. Kom Maarten. Kom Maarten. Kom Maarten. Jaaaa (Gierende schaterlach) Fantastisch. Ooooooohhhh. Je hebt 'm.' (TV-com- mentator Pieter van den Hoogen- te berggeiten omhoog. Maar het liep slecht af: Tom brak zijn pols en Bau- ke ging op zijn gat. En ja, dan zijn Nederlanders hard. Dan slaat de stemming om. Dan wordt geschamperd. Dan hebben Mollema en Dumoulin opeens ge faald. Dan wordt het nooit meer wat met onze sporters. Vraag het Richard Krajicek, die een dijk van een carrière had, Wimbledon won, maar ook weieens verloor en dan steevast een slechte instelling werd verweten. Je kunt Nederlandse sportliefheb bers wispelturig noemen. Maar geef ze eens ongelijk, zegt Maurits Hen driks, chef de mission van de Neder landse ploeg. „Bij overwinningen zijn we enthousiast en vieren we, bij welke sport dan ook, in grote aan tallen feest. Maar als zo wordt mee geleefd, weet je ook dat heftig wordt gereageerd als het even tegenzit. Wel vind ik dat de verwachtingspa tronen nogal automatisch hoog wor den gelegd, Net alsof het voor spor ters makkelijk is om op het hoogste podium terecht te komen. Als het dan eens niet lukt, moet de teleur stelling niet omslaan in negativis me." De eerste Hollandse polonaise van deze Spelen wordt spoedig ver wacht. De eerste gouden plak is er misschien al op dag 2. Bauke Molle ma, twee weken geleden nog afge- schreven, won vorig weekend een klassieker en is opeens een van de fa vorieten voor de wielerwedstrijd van vandaag. Daar, op het asfalt van de Copacabana, zijn ook Wout Poels en Steven Kruijswijk allesbehalve kansloos voor een medaille. Hendriks: „Wij gaan als landje in de topsport het gevecht aan met lan den met veel meer inwoners. In de rest van de wereld vraagt men zich af hoe het kan dat Nederland zo sterk is in mondiaal grote, bekende sporten. Maar we moeten niet verge ten dat andere landen ook hun uiter ste best doen in de sport, dat er daar ook bijzondere atleten zijn." Er zijn de komende weken vele kansen op succes. In het roeien, het zeilen, het zwemmen en het hockey zou goud ons niet verrassen. Maar wij Nederlanders zullen vooral wor den geraakt bij de ultieme overwin ning, zo eentje die ook internatio naal zal worden opgepikt. We noem den Epke al, Ellen en Maarten, maar het goud van onze volleyballers op de Spelen van Atlanta moet ook in dat rijtje. Zelden presteerden Neder landers zo sterk in een sport die we reldwijd zo massaal wordt beoefend. Die prestatie is op deze Spelen al leen door Dafne Schippers te over treffen. O, zeker, als zij op deze Spelen geen goud wint, dan kan ook zij de band bij het goud van openwater- zwemmer Maarten van der Weij- den, Peking 2008) En deze? 'Van Langen, kom! Daar gaat ze, daar gaat ze naar het goud. Goud, goud voor Ellen van Langen. O jee, schijnt ze te denken. Ze beseft het! Ont zettend groot is deze triomf.' (TV-com- mentator Theo Reitsma bij het goud van Ellen van Langen op de 800 me ter, Barcelona, 1992) Vandaag beginnen in Rio de Janeiro de 28ste zomerspelen en zulke mo menten verwachten we nu weer. Alsof het zo gemakkelijk is, alsof top sport niet afhangt van een dot geluk of de vorm van de dag. In het best wel verwende sportland Nederland doen we het niet meer voor minder dan groots, internationaal succes. Er zal eerbiedig worden geklapt voor de bronzen of zilveren medailles van onze judoka's, roeiers, zeilers of handbalsters. Maar we willen meer. We willen goud. De sportzomer valt ons tot nu toe niet mee. Eerst had je dat saaie EK-voetbal, waaraan we niet eens mee mochten doen. Daarna kwam de Tour. Die ging eerst best goed. Tom Dumoulin won twee etappes en Bau ke Mollema reed met de bes- zaterdag 6 augustus 2016 Goud komt niet vanzelf Voor maar: Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Heerlijk fietsen op de nabij gelegen Veluwe of bezoek historisch Amersfoort! 2 nachten 4* Van der Valk Leusden - Amersfoort (8,3) O 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet sf/fóïKfdYb 1 keer een 2-gangendiner /VlJI. i7.' Gratis parkeren, wifi, en wandel- en fietsroutes 2 nachten in Hotel 2000 3* Huis Ten Bosch, Etten-Leur (8,3) 2 keer uitgebreid ontbijt 3 nachten incl. ontbijt lx diner (dagschotel) Incl. stadsgids l-Q I 1 Gratis wifi £Q 50 u Betaal pas bij aankomst FOTO AP Wessel Penning T v-commentator Theo Reitsma, 1992 Tja, Dafne.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4