kk ZEELAND 13 Ik probeer mezelf jong te houden door gezond te leven, maar ik kan ontzettend vreten woordig geniet ik vooral en is het puur ontspanning. Ik lig lekker aan het zwembad of aan het strand, ga op stap met vrienden of ga lekker eten. Genieten van het leven." „Zeg maar gerust vreten, haha. Ik probeer mezelf jong te houden door gezond te leven, maar ik vreet ontzettend veel. Je hebt ze ker die foto van die hamburger in Las Vegas gezien? Daar zat een res taurant dat wereldwijd bekend staat om zijn megagrote burgers. Acht burgers bovenop elkaar, 20.000 calorieën, de naam van het restaurant zegt het eigenlijk al: The Heart Attack Grill. De regel is dat als je je bordje niet leeg eet, je ervan langs krijgt met een houten plank op je achterste. Ik kwam tot vijf burgers. En ja, ik kreeg klap pen. Best hard hoor. Dat was ove rigens mijn lunch, 's Avonds heb ik weer lekker sushi gegeten." Zijn lichaam kan het hebben. Hij zit strak in zijn vel. Zijn ar men zijn versierd met tattoo's. Vooral met Japanse figuren, maar ook met de letters BAD, het illus tere album van Michael Jackson. „Een performer van nature", vindt Sinay. Zijn eerste tattoo zit verstopt onder de korte mouw van zijn T-shirt. Met zijn hand geeft hij zijn debuut-tattoo bloot: het logo van voetbalclub Jong Ambon. Daar begon hij (geboren uit een Molukse vader en Nederlandse moeder) met voetballen. Inmid dels speelt hij al jarenlang bij FC Dauwendaele, maar die andere Middelburgse club zit in zijn hart. „We hebben hem met vijf man tegelijk laten zetten. Ik was een jaar of negentien. Mijn ouders wa ren op vakantie en wisten van niks. Toen zij thuiskwamen, ging ik twee dagen later op vakantie met mijn vrienden. Toen mijn ouders ons op de trein zetten, liet ik de tattoo zien vlak voordat de deuren dichtgingen. Een hoop ge vloek, maar ze hadden twee we ken om eraan te wennen." „Het verdient aardig, maar nee. Het leven van een danser is zwaar en als je daarvan wilt rondkomen, moet je heel getalenteerd zijn. Je moet echt boven de rest uitsteken en de commerciële kant opgaan, naar Amerika om bij de grote ster ren te dansen. Nee, ik heb een ge wone baan. Ik ben commissio ning engineer op het gebied van elektrotechniek, instrumentatie en automatisering op luxe jach ten." „Ik ben onderaan de ladder begon nen met het aansluiten van kabel tjes en heb me opgewerkt. Ik con troleer nu op luxe jachten van mi nimaal zeventig meter of alle elek tronica in orde is. Alarm, licht, be sturing, noem maar op. Daar reis ik ook de hele wereld voor rond. Goed voor de airmiles. Dat werk heb ik ook twee jaar op booreilan den gedaan in de Noordzee." „Het leven op een booreiland is niet slecht hoor. Ik zat op een booreiland dat 140 kilometer uit de kust lag, dus je kon letterlijk geen kant uit. Je maakt werkda gen van twaalf tot veertien uur en voor de rest is er ook niks an ders. Maar het eten was bijvoor beeld echt heel goed. 's Avonds kon je lekker fitnessen, sommige booreilanden hadden zelfs een ja cuzzi en sauna, en televisie en in ternet waren ook prima in orde." Het kwam voor dat hij 's och tends vroeg thuiskwam van het booreiland en meteen door moest naar FC Dauwendaele om te voet ballen. Hij doet het graag. „Maar voetbal is een bijzaak hoor. Mijn ploeggenoten zitten supergemoti- veerd in de kleedkamer, terwijl ik soms nog van een lange nacht moet bijkomen en stiekem alweer zit te denken aan het volgende feest. Dat weten ze ook. En als de trainer met allemaal lijnen en stre pen de tactiek uitlegt, daar snap ik echt de ballen van. Ik voetbal zoals het goed voelt." „Gérard de Nooijer was jaren gele den onze trainer bij Dauwendae le. Dat was in de tijd dat Twitter net in opkomst was. Ik zat op de reservebank en had m'n telefoon meegenomen. In de tweede helft moest ik erin van Gérard. 'Even wachten, even mijn zin aftikken', zei ik. Gérard ging helemaal uit zijn plaat. Moet je maar 's aan hem vragen. Mooi man." „Mijn vader zou meedoen aan de wandelmarathon, maar twee da gen voor de start kreeg hij ergens last van. Toen ben ik gegaan zon der enige voorbereiding. Ik had mezelf als doel gesteld bij de eer ste 250 te eindigen. Ik was tot drie uur op stap geweest en om zeven uur stond ik met een rotte kop aan de start op de sneakers waar op ik was wezen stappen." „Maar het ging best goed. Ik was om kwart over twee binnen, bij de eerste dertig. Doel gehaald. Maar toen ik na de finish stil ging staan, zat alles meteen vast. Ik kon niet meer lopen en ben krui pend naar de EHBO gegaan. Ik heb twee weken niet kunnen voet ballen." Het zijn momenten die zijn le ven kleur geven. „Lang leve de lol", is zijn motto, maar wel bin nen de lijntjes. Hij geniet van het dansen zo lang het nog kan, want hij beseft terdege dat hij dat niet tot zijn 65e kan blijven doen. Maar zor gen maakt hij zich daar niet over. Als zijn lijf het dansen niet meer aankan, komt er ongetwijfeld iets anders op zijn pad. En anders zoekt hij het zelf wel op. zaterdag 6 augustus 2016 Leuk dat je erover begint. Eten. Op je Facebookpagina staan su- perveel foto's waarop je aan het eten bent. Kun je met dansen je geld verdie nen? Pardon? Oók nog! Een crime voor een trainer, lijkt me. Er was ook iets met de Kustmara- thon? Jordy Sinay danste bij top-dj's als Hardweli, Qui tino, Chucky, Af rojack en the Partys-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41