12 ZEELANI De ene dag danst hij in een elitaire club in Miami waar de champagne voor ettelijke duizenden dollars over de bar gaat. De volgende dag trapt hij een balletje met zijn vrienden van FC Dauwendaele ergens op de Zeeuwse velden. Tussen die uitersten pendelt Jordy Sinay uit Middelburg. JORDY SINAY LEVENSGENIETER Toen ik in een club een maatje zag dansen, écht dansen, wilde ik dat ook. Dus ben ik op les gegaan In de Vlissingse beachclub Panta Rhei sluit Jordy Sinay deze zon nige dag af. Hij heeft net een middagje Nollestrand achter de rug. Relaxen met z'n vrienden, beetje bijbruinen en bijkletsen. Nu kon het nog, morgen niet meer. Dan vertrekt hij naar Spanje voor een volgende dansklus. „De afgelopen zes weken ben ik een keer of twaalf in het vliegtuig gestapt." In Oceanië heeft hij zijn kunsten nog niet vertoond, maar op alle andere con tinenten liggen zijn moves. „Soms vlieg ik wel eens om maar zo veel mogelijk airmiles te sparen", zegt hij met een guitige lach. „Als ik bijvoor beeld naar Miami moet, vlieg ik eerst naar Las Vegas. Qua prijs maakt het niet uit. Hoe meer airmiles, hoe luxer ik kan reizen." Laat niet de indruk ontstaan, dat Si nay een protserige patser is. Zo ziet hij er niet uit en zo gedraagt hij zich niet. Hij is bescheiden, geïnteresseerd en welgemanierd. Maar tja, hij werkt in een scene die niet bepaald sober is. „Het is allemaal glitter en glamour. Ik kom wel eens in clubs waar flessen over de toonbank gaan voor vijftig tot hondderdduizend euro." „In 2002 ben ik echt begonnen met dan sen. Daarvóór moest ik van mijn ouders bij Janvier op dansles, als onder deel van mijn opvoeding. Maar stijldan sen vond ik geen zak aan. Toen ik in een club een maatje zag dansen, écht dansen, wilde ik dat ook. Dus ben ik op les gegaan. In Amsterdam, bij Eszteca Noya. Hij was jurylid bij het eerste sei zoen So You Think You Can Dance." „Daar ging ik twee keer in de week naartoe. Een hele investering, qua tijd en financieel. Ik had niet het idee om méér met dansen te doen; ik vond het gewoon leuk. Toen ik een jaartje bezig was, werd ik eruit gepikt om acht we ken op Ibiza te gaan dansen, bij de we reldberoemde nachtclub Pacha. Vanaf toen is het eigenlijk alleen maar meer geworden." Sinay werd gevraagd voor andere Pacha-vestigingen en danste bij natio nale en internationale top-dj's als Hard- well, Quintino, Chucky, Afrojack en the Partysquad. Hij heeft op festivals gestaan als Mysteryland, LatinVillage, Nope is Dope, maar ook tijdens Konin ginnedag op het Museumplein waar zo'n 300.000 man loopt. Inmiddels zit hij in de entourage van de wereldbe roemde R&B-artiest Chris Brown en de Nederlandse dj Irwan. Deze zomer hebben ze een tour van zes weken door Europa gedaan. „Die is eigenlijk niet te beschrijven. El ke danser begint met de basis en die breid je in de loop van de jaren uit; meestal neem je een beetje de stijl over van wie je les hebt gekregen. Het be langrijkste is dat je on the beat bent. Er zijn genoeg dansers die dat niet zijn, die gooien zomaar wat dansbewegin gen eruit zonder dat ze echt naar de muziek luisteren. We hebben ook geen speciale kleding aan, gewoon wat bij de tijd is. En dan gaan we lekker freesty- len." „Nee, meestal in vier blokjes van een kwartier." „Toen ik nog alleen bij Pacha danste, was ik multifunctioneel. Ik werkte in de artiestenbegeleiding, bediende in de vip-tent of werkte achter de bar. Zo ver diende ik nog lekker wat bij. Tegen- zaterdag 6 augustus 2016 Dansen in Miami voetballen de polder Rudy Boogert Vlissingen Hoe komt een jongen uit Middelburg in de mondiale dansscène terecht? Niet de minste. Heb jij als danser een eigen stijl? Dan sta je de hele avond te dansen? Meer niet? Wat doe je de rest van de dag dan? Dj Irwan (I) met Jordy Sinay tijdens een feest in Maarssen. FOTO PATRICK VAN BEEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40