S Opvang Koraal kan verder na vakantie WALCI- EREN 11 Wielen... ZEEPKISTENRACE WESTKAPELLE Van Pausmobiel tot Flintstonekar en Team Keukenrol; de zeepkistenrace in Westkapelle was weer alles behalve saai. Ze gingen voor de winst, de Westkappel- se Hells Angels. Maar uiteindelijk worden ze tweede. Slechts één puntje verschil met nummer één, de 'Koninklijke Boomsma'. Maar het mag de pret niet druk ken. 'We gaan allemaal voor de lol natuurlijk', zoals team De Piraten van de Flintstonekar het algeme ne gevoel van de deelnemers ver woordt. „Als we de finish maar ha len, heel'. Een lekker windje schuin achter, zon en veel pu bliek. Meer willen de t^^^pncrs aan de vierde zeepkistenrace niet. Ja, bier natuurlijk ook. Tien kleurrijke zeepkisten ver schijnen aan de start. Jongste deel nemers; de io-jarige Duitse twee ling Jan en Lucas Spiess met de zeepkist Ghost Busters. Bij het on derdeel 'afstand' proberen de jo chies hun zeepkist in beweging te houden door heen en weer te schommelen. Want ja, de voeten mogen niet op de grond. En du wen is al helemaal uit den boze. Tot groot vermaak van de toe schouwers schiet team De Hosentragers Armee ver over het parkeervak bij het 'inparkeren'. De rem doet het waarschijnlijk niet zoals gehoopt. Het Middel burgse echtpaar Edith en Karei Tiggelman komt al een paar jaar speciaal voor de race naar het dijk- dorp. Klapstoeltjes mee. Edith: „De sfeer, de creativiteit. We ge nieten hier echt van.", De race, verdeeld in vijf onder delen, verloop relaxed. Niemand maakt haast. Er zitten veel West- kappelse vriendengroepen onder de deelnemers. De Hosentragers bijvoorbeeld. „Wij kennen elkaar vanaf de geboorte", grinnikt zeep kistbouwer Iman Verhage. Maat Niels van Alphen: „We hebben za terdag pas besloten om mee te doen. De naam? Iman: „In Westka pelle heeft iedereen een bijnaam. Die van mij is Galge. Dialect voor bretels. Ik werk in de horeca en mijn Duitse baas noemde me dus Hosentrager." Het tienkoppige team Hells Angels oogt meer als een club easy riders. Born to be wild. Lol staat voorop. Winnen? Och... Maar de heren willen wel snel. Hun ontwerp - 'je kunt het bijna geen zeepkist meer noemen' grijnst Thomas Wuite - ziet er dan ook meer uit als een enorm uit de kluiten gewassen Trike. Thomas: „Op basis van een boot trailer. Het groeide en groeide maar." Henny Cijsouw (Dodo): „We doen nooit meer dan twee jaar met een kist. Bij de vorige brak de vooras. Die is opgelapt, mijn zoon Damian rijdt er nu mee in team De Keukenrol." De Duitse tweeling Jan en Lu cas Spiess krijgt uiteindelijk de aanmoedigingsprijs en de origina- liteitsprijs is voor De Piraten. Tips van 'ervaren' zeepkist bouwers? 'Ehh, vergeet de wielen niet?' Dylan Maljers (De Pira ten). 'Eerst de mechanica en dan je uitstraling', Ta- mar Oranje (De Pira- f ten) 'Zorg dat je vooras sterk is'Henny Cijsouw (Hells Angels). 'Vroeg beginnen met bou wen, in de winter al', Tho mas Wuite (Hells Angels) 'Gewoon lol maken', allen. De zeepkistenrace is onderdeel van het Dijkfeest in het dorp. Met braderie, een dj, live-muziek en een grootse vuurwerkshow. Of de nieuwe ruimte voor Het Ko raal, tussen de Ichtusschool en de Frans Naereboutschool aan de ach terkant van de Grote Markt, er daadwerkelijk komt, is nog niet he lemaal zeker. „We hebben de ge meente Vlissingen om een bijdra ge gevraagd. Maar B en W hebben ons nog geen officieel besluit doen toekomen", meldt financieel directeur Abco Fierloos van Kin deropvang Walcheren. Hij beves tigt dat KOW de fundering voor een bijgebouwtje bij het scholen complex in de binnenstad al liet aanleggen om direct na een fiat van het Vlissingse college te kun nen beginnen met de bouw. „De gemeente heeft enkele voor waarden gesteld. Zo moeten wij zelf een serieuze bijdrage leveren, evenals de Frans Naerebout- en de Ichtusschool. Aan die voorwaar den is voldaan, dus hopen we dat ook Vlissingen haar steentje wil bijdragen." De financieel direc teur verwacht niet dat de artikel i2-status medewerking in de weg staat. Vlissingen heeft de afgelo pen jaren nog een 'potje met peu- terspeelzaalgeld' overgehouden. Omdat die reserve voor peuter- speelzaalwerk is bedoeld, zou daar, vindt Fierloos, uit geput mo gen worden. Over een maand beginnen de lessen aan de basisscholen weer. Kinderopvang Het Koraal - die haar huidige lokaal moet verlaten, omdat de Ichtusschool ruimte te kort komt - zal tijdelijk onderdak vinden in het huidige schoolge bouw, bevestigt Fierloos. „Als het Vlissingse college zijn fiat geeft, duurt het nog een paar maanden voor de aanbouw klaar is. Voor die periode hebben we, in samen spraak met de twee scholen, ruim te in het huidige gebouw gevon den. Ouders moeten de zekerheid hebben dat ze hun kinderen bij aanvang van het nieuwe school jaar naar de peuterspeelzaal en de kinderopvang kunnen brengen." Voor de langere termijn is die zekerheid er nog niet, want het college moet dit najaar nog een be sluit nemen, meldde wethouder Josephine Elliott gistermiddag. Ze gaat er echter vanuit dat er op tijd een bevredigende oplossing komt. zaterdag 6 augustus 2016 Sjouwtiedaardan, Hells Angels, tijdens de vierde zeepkistenra ce in Westkapelle. Het team werd tweede, foto-s ruben oreel ij|JMW| I 'We gaaa»jf|voor de lol natuurlijk' Annemarie Zevenbergen Voor de video van zeepkisten race zie pzc.nl De Piraten. Kinderopvang Walcheren heeft al een fundering laten leggen voor een peuterspeelzaal annex opvangruimte aan het Vlissingse Waaigat. René Hoonhorst Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39